C++

pa imash na ftp.drenik.net neki stari borlandov (pre standardizacije) za dos, a mozes sa www.borland.com da skinesh besplatan kompajler, jedino sto mozes da ga koristis iz komandne linije.......ovaj drugi ti je bolji u svakom slucaju
 
Za koji OS? ... skini gcc (ili njegove portove za ostale OS-ove, kao sto je MingW za windows), i 'nema glava da te boli'...

Ako ti uz to treba i dobar IDE: http://www.bloodshed.net (uz osnovnu varijantu ide i MingW, tako da ako skidas Dev-C++, ne moras da skidas MingW (izuzev ako hoces neku noviju verziju).

Poz.
 
milos12345:
pa imash na ftp.drenik.net neki stari borlandov (pre standardizacije) za dos, a mozes sa www.borland.com da skinesh besplatan kompajler, jedino sto mozes da ga koristis iz komandne linije.......ovaj drugi ti je bolji u svakom slucaju

jel ovo ceo kompajler? nego:

meni inace i dalje nece da cita include iako sam stavila novu putanju. jedino nisam koristila navodnike ali trebalo bi da radi i bez njih. hm :(
 
Anonymous:
milos12345:
pa imash na ftp.drenik.net neki stari borlandov (pre standardizacije) za dos, a mozes sa www.borland.com da skinesh besplatan kompajler, jedino sto mozes da ga koristis iz komandne linije.......ovaj drugi ti je bolji u svakom slucaju

jel ovo ceo kompajler? nego:

meni inace i dalje nece da cita include iako sam stavila novu putanju. jedino nisam koristila navodnike ali trebalo bi da radi i bez njih. hm :(
Pa koj kompajler koristis........navodnici se koriste samo za tvoje hedere, a ne za one koje ti daju uz kompajler........plus ako koristis novi kompajler ne moras da kucas .h kad ukljucujes heder, ali trebas obavezno da stavljas komandu
using namespace std
ili samo po jednu f-ju (sto je brze prevodjenje) ali to tebe ne dotiche puno.......inache koristis <> za hedere.......pr
#include< iostream >
using namespace std

ovako bi trebao da ti pocinje svaki program dok vezbas
 
Sto se tice header-a postoje dva nacina da napravis include:
#include "xxx.h"
#include <xxx.h>
Prvi se koristi, kao sto predhodnik rece, za tvoje header-e tj. za sve header-e koji se nalaze u folderu u kome je i tvoj projekat. Drugi nacin se koristi za standardne header-e koje ti obezbedjuju biblioteke kompajlera, i ove <> zagrade govore kompajleru da trazi header-e u folderu include koji se nalazi u okviru instalacije okruzenja (kompajlera).
 
:)
imam problem sa deklaracijama (el se tako zove) klasa i nekih struktura:

typedef struct putanja { char komb[5]; int p_poz; struct putanja *sledeci; } Putanja;

class Sve { public: Putanja *p, *zadnji; int f, h, g;
public: Sve(); Sve (Sve *original, Putanja *kalemi);
private: int izracunaj_h(char *ch); }

typedef struct queue {Sve s;struct queue *nextput; } hari;

Ne prihvata zadnji typedef, ako je posle klase (nema veze sto je unutra klasa, i ako stavim npr samo int, opet nece, cak i ako nema pokazivacha, ako sklonim klasu onda mogu dva typedef. cak i ako sklonim prvi typdef, opet nece..
u cemu je problem? evo sta mi tacno javlja:
Too many types in declaration *misli na zadnji typedef
eto
 
zasto ovde racunar poludi:

#include <iostream.h>

int main () {

char *a, *b;

a[0]=1; a[1]=2;
b[0]=2; b[1]=3;

a=b;

cout&lt;&lt;a[0]&lt;&lt;" "&lt;&lt;a[1]&lt;&lt;endl;

}
 
Anonymous:
zasto ovde racunar poludi:

#include <iostream.h>

int main () {

char *a, *b;

a[0]=1; a[1]=2;
b[0]=2; b[1]=3;

a=b;

cout&lt;&lt;a[0]&lt;&lt;" "&lt;&lt;a[1]&lt;&lt;endl;

}
zato sto ne znash rad sa pokazivachima :o)
moras da rezervishesh memoriju (mozes sa malloc ali je to zastarelo posto koristis c, ali je bnolje new)
 
:) da bice da je to!!

a ovde:

class A {..}
class B {A *a;..}

prijavljuje "Too many types in declaration (odnosi se na drugi red)"
 
g++ je cuveni gcc kompajler za C++ jezik... gcc u originalu je kompajlirao samo C jezik, pa su onda dodali i g++ koji radi sa C++-om. Tako sada gcc dolazi sa gcc-om i g++-om kao C/C++ kompajler.
 
e josh jedno C pitanje

ovako ide:

char opa[5]; (napravim niz opa)
char *ja=prepisi(opa);


char *prepisi (char *opa) {.. char *trte; ...return trte;}

zali se...kaze cannot convert (char*) to (char**)
ne razyumem :I
 
e sad ono smo nekako prgurali
ali sada javlja
Call of nonfuction

za definisanu f-ju!

ovako

int isti (char *a,char *b);

a iz programa pozivam kao isti(budza,budza);
on javlja gresku
kuku
 
milos12345:
jagodica:
e sad ono smo nekako prgurali
ali sada javlja
Call of nonfuction

za definisanu f-ju!

ovako

int isti (char *a,char *b);

a iz programa pozivam kao isti(budza,budza);
on javlja gresku
kuku
moras ovako zbog pokazivacha da pozivash
isti (&a,&b);

hmm..sad da te ne zgrazavam..ja pozivam tu neki niz
valjda je ime niza vec pokazivach! a on se zbuni...ili ko zna sta ja radim! napisacu samo malo kasnije
 
e ovako :):) malo je ruzno ali sad ne mogu da menjam

class A {..char niz[5];..};
class B {..A *a;..}
class C {..B *b;..}
...
ubaci (C *red, C *objekat) {

...C *pomocnik=red;
int h=isti (pomocnik->b->a->niz, objekat->b->a->niz)
..}

int isti (char *a, char *b)

izgleda da je problem sto *pomocnik nije inic. sa new?? sad cu da probam
 

Back
Top