Sta se podrazumeva pod "virtuelnom'' nezavisnoscu Kosova?!

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Postoje virutelna prijateljstva, neprijateljstva, ljubavi, mrznje ...itd itd. Prvo da vidimo znacenje reci - virutelno!
Ima makar dva glavna smisla -
1. Da je nesto " s prikrivenom snagom" (M.Vujaklija) -odnosno "ipak sposobno za delovanje" (R.Aleksic)
2. Da je nesto prividno,suprotno realnom (Vujaklija) - odnosno- NESTVARNO (Aleksic)!

U virtuelnom, sasvim sigurno ne postoji radnja zivog trenutka, za to ne treba ni Vujaklija niti bilo ko drugi, to je apsolutno.
Ja bih, recimo, to prevela ovako: U mrkloj noci malo vredi prica o suncanoj terasi...
Znaci, ako se to razgranici, opet ostaju nedoumice.
Da pokusam sa primerom Skupstine u razdoblju izmedju raspustanja stare do konstituisanja nove.

Prvo, nesto uopsteno: Skupština se ne može raspustiti dokle se ne sastane i ne konstituiše: dokle se ne sastane, ima poslanika, ali nema obrazovane Skupštine...; raspuštanje Skupštine ne okončava samo jedan saziv, nego okonačava postojanje skupštine... Skupština koja se raspustila ne može se više sastati kao ni Skupština kojoj je istekap mandat (period)
Ali, od ovog pravila ima jedan izuzetak (koji potvrdjuje pravilo) i vrlo je vazan - RASPUSTENA SKUPSTINA POSTOJI SAMO VIRTUELNO DO IZBORA NOVE!

Sad imam dilemu, ako su u periodu izmedju prestanka stare i konstituisanja nove, desi nesto sto je vazno za drzavu, moze li se Skupstina sastati u starom (raspustenom) sazivu?
Ne znam, ako neko zna, neka objasni.

Dakle, u kontekstu ovog primera (koji mi je jedini pao na pamet) mozemo li sagledati, sta znaci "virtuelna nezavisnost Kosova"?, koja je danas najcesce pominjana u kontekstu Ahtisarijevog resenja za Kosovo....sto nekako procuri u javnost.

I opet dilema: siptarska zastava, vojska, policija, medjunarodni odnosi mimo Srbije, nezavisni bankarski sistem i valuta, sta je to onda nego DRAZAVA?
Kakva je to virtelna nezavnisnost?
Ili bas ovde mozemo koristiti R.Aleksica- IPAK SPOSOBNO ZA DELOVANJE?!!
 
Подразумева следеће:

"Ej, Radovane, Radovane, sam si sebi najveci neprijatelj. Veceg neprijatelja od samog sebe nisi imao. Ceo zivot si radio sebi o glavi. Niko te nije mogao bolje upropastiti, nego sto si sam sebe… Sta ti je, Radovane, falilo u Zavicaju? Sta te je i ko te je i kad te je natero da dodjes ovamo i da godine ostavljas kao poslednji bednik. A bio si covek… Sad si jadan, cemeran i upadljivo glup."
 
А завршава за финца овако:

"Spakovace stvari Radovan i vratice se u Zavicaj. Sad tamo reka mirise, a ovde… nigde vazduha, samo cadj, dim, gar. Tamo slavuj budi narod, a ovde budilnik… Pticu nisam video dvadeset godina… Kad bi Bog pozeleo da skuci kucicu na zemlji, on bi je podigao u mom Zavicaju. Eh, tamo sad…"

Кажу Финска је лепа у ово доба године... ако вели неко хебене баре, језера, -20 и пијане дебеле Финце...
 
pumps:
Virtuelo... hehe ili virtueLJno...

To znaci da je Kosovo suverena drzava, zeljeli mi to ili ne


Mnogo ste mi "teški" bili večeras za konverzaciju. Evo "dižem ruke" ............., predajem se !!! :smile: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


2339.jpg
 
~Petar~:
mene samo brine zdravlje nacije nakljukane pricama da kosovo ostaje u srbiji, kada nekakva nezavisnost bude saopstena.
to je sve...bice baj pasova
Petre, ja sam na RTS-u (Dnevnik 2) cula za tu "virutelnu nezavisnost" - prosto procurilo u javnost, pa nisam pametna, kako im pade na pamet tako nesto?!
Prvo rekose nekakva USLOVNA, pa NADGLEDANA, na kraju VIRTUELNA :shock:
 
*BILJA*:
Heh, Sale:)
Mislim da je ovo velika ZAMKA a mi treba u nju da upadnemo?
Ako ja, koja nisam politicar ni po vokaciji ni zanimanju, vidim to, hoce li videti i oni koji su sve suprotno od mene?
Naravno da hoce, ali, sta?
Jer, znacenje pojma "virutelno" vec sam objasnila.

Покушаћу да будем уљудан и цивилизован, али увек ми паде напамет узречица "Хоће и ***** у дупету и душу у рају" :evil: :lol:

То је унапред обајшњено да се некако изгледа задовољи форма, јесте, а није.
Иначе већ су унапред рекли да се Руси ограђују и нису задовољни. Одлучиваће УСА-Русија, а ситуација је следећа:
Русиај треба САД због Ирана, Ирака и Севрене Кореје и немају намеру да се замерају Русима због косова.
САД немају удела у овом сада, једноставно имају друге ствари (неки оће да им забију етомску бомбу тамо где сунце не сија) а то је сложићеш се значајније од Албанаца.
Опет, о Ни републиканцима ни Демократама не треба нови рат, па се надају да не изиритирају Албанце, а Русија игра на карту "Боли ме за то неће бити тако"

Вечерас ми на тему Актисаријевог писанија одговорио један Американац овако:

The US isn't moving on this because they need the Russians who oppose Kosovo independence on issues like Iran, North Korea and energy security. The E who know the albanians only too well from their lawless violent record in their own countries, will take this one and they will sit on the necks of the albanians in Kosovo for decades. More Serbs will die because the albanians will rampage...it is a recipe for occupation EU bureaucratic style...and we have seen how effective that is in Bosnia. I, for one am not hopeful for either Serb or albanian in Kosovo.
 
Alekasandar2:
Покушаћу да будем уљудан и цивилизован, али увек ми паде напамет узречица "Хоће и ***** у дупету и душу у рају" :evil: :lol:

То је унапред обајшњено да се некако изгледа задовољи форма, јесте, а није.
Иначе већ су унапред рекли да се Руси ограђују и нису задовољни. Одлучиваће УСА-Русија, а ситуација је следећа:
Русиај треба САД због Ирана, Ирака и Севрене Кореје и немају намеру да се замерају Русима због косова.
САД немају удела у овом сада, једноставно имају друге ствари (неки оће да им забију етомску бомбу тамо где сунце не сија) а то је сложићеш се значајније од Албанаца.
Опет, о Ни републиканцима ни Демократама не треба нови рат, па се надају да не изиритирају Албанце, а Русија игра на карту "Боли ме за то неће бити тако"

Вечерас ми на тему Актисаријевог писанија одговорио један Американац овако:

The US isn't moving on this because they need the Russians who oppose Kosovo independence on issues like Iran, North Korea and energy security. The E who know the albanians only too well from their lawless violent record in their own countries, will take this one and they will sit on the necks of the albanians in Kosovo for decades. More Serbs will die because the albanians will rampage...it is a recipe for occupation EU bureaucratic style...and we have seen how effective that is in Bosnia. I, for one am not hopeful for either Serb or albanian in Kosovo.
Sale, da ne razglabam mnogo, ali, Rusi se nisu OGRADILI, nego su samo "SKEPTICNI"
Sta sad to treba da znaci?
Da omeksavaju stav?
I, danas su preglasani.
Njihov predlog da se ta "virutelna nezavisnost" odnosno Ahtisarijev plan (ne znam je li vec pretocen u Rezoluciju) odgodi do konstituisanja nove Vlade, ali je odbijen- jednoglasno!
 
*BILJA*:
Sale, da ne razglabam mnogo, ali, Rusi se nisu OGRADILI, nego su samo "SKEPTICNI"
Sta sad to treba da znaci?
Da omeksavaju stav?
I, danas su preglasani.
Njihov predlog da se ta "virutelna nezavisnost" odnosno Ahtisarijev plan (ne znam je li vec pretocen u Rezoluciju) odgodi do konstituisanja nove Vlade, ali je odbijen- jednoglasno!

"SKEPTICNI" znaci da ih ZABOLJE za Serbijom
 
*BILJA*:
Sale, da ne razglabam mnogo, ali, Rusi se nisu OGRADILI, nego su samo "SKEPTICNI"
Sta sad to treba da znaci?
Da omeksavaju stav?
I, danas su preglasani.
Njihov predlog da se ta "virutelna nezavisnost" odnosno Ahtisarijev plan (ne znam je li vec pretocen u Rezoluciju) odgodi do konstituisanja nove Vlade, ali je odbijen- jednoglasno!

Контакт група.
Међутим, она служи да албанцима даје неке лажне наде. Званична Москва је рекла да неће да коментарише док обе стране не добију предлог .
Да сам ја на месту Коштунице...
ја биу честитао Актисарију и на сва уста викао како нема независности Косово... и изазвао Аљбанце да направе глупост.
Међутим, једноставно га после тај пла, треба одбацити.
И онако су најавили наставак преговора.
 
*BILJA*:
Rusi se nisu OGRADILI, nego su samo "SKEPTICNI"
Sta sad to treba da znaci?
Da omeksavaju stav?
I, danas su preglasani.
Njihov predlog da se ta "virutelna nezavisnost" odnosno Ahtisarijev plan (ne znam je li vec pretocen u Rezoluciju) odgodi do konstituisanja nove Vlade, ali je odbijen- jednoglasno!

Не, њихов предлог је био да се у опште не излази са тим планом пред стару владу.
Коштуница је учинио ретку паметну ствар. рекао је да се план изнесе новој влади. То значи да он одбија да се уопште изјасни о њему.
1. Није одбио
2. Није прихватио
 
West and Russia divided on UN Kosovo plan
(ради сед само о плану, не некој резолуцији)

Virtual independence is what United Nations envoy Martti Ahtisaari is said to be proposing for Serbia's breakaway province of Kosovo. He unveiled his conclusions today to diplomats behind closed doors.

Kosovo's Prime Minister Agim Ceku wants to pursue the plan immediately. But, with Serbia yet to form a government after last weekend's inconclusive elections, Russia is reportedly urging a delay in any UN decision.

(Русија одлаже било какве одлуке УН)
 
Alekasandar2:
West and Russia divided on UN Kosovo plan
(ради сед само о плану, не некој резолуцији)

Virtual independence is what United Nations envoy Martti Ahtisaari is said to be proposing for Serbia's breakaway province of Kosovo. He unveiled his conclusions today to diplomats behind closed doors.

Kosovo's Prime Minister Agim Ceku wants to pursue the plan immediately. But, with Serbia yet to form a government after last weekend's inconclusive elections, Russia is reportedly urging a delay in any UN decision.

(Русија одлаже било какве одлуке УН)

hahaha

Pa ako se radi PLAN, ne radi se zato da bi ostao na papiru, nego - DA BI PLAN BIO PRIMJENJEN I U POTPUNOSTI SPROVEDEN ! :lol: :lol:
 
Alekasandar2:
West and Russia divided on UN Kosovo plan
(ради сед само о плану, не некој резолуцији)
------------
Znaci, to smo razgranicili.
Nije Rezolucija, samo plan, OK.
Ali, pitam tebe (ti sve znas :wink: ) KOME ce Ahtisari da preda taj plan?
Moze li g. Tadicu?
Sumnjam, i sta dalje?
Zar nisu (i zasto nisu) sacekali do konstituisanja nove Vlade, ima li tu neke zamke, i vec znas sta hocu da te pitam?
Znaci li to da ce MORATI ipak sacekati konstituisanje nove Vlade?
 
*BILJA*:
Alekasandar2:
West and Russia divided on UN Kosovo plan
(ради сед само о плану, не некој резолуцији)
------------
Znaci, to smo razgranicili.
Nije Rezolucija, samo plan, OK.
Ali, pitam tebe (ti sve znas :wink: ) KOME ce Ahtisari da preda taj plan?
Moze li g. Tadicu?
Sumnjam, i sta dalje?
Zar nisu (i zasto nisu) sacekali do konstituisanja nove Vlade, ima li tu neke zamke, i vec znas sta hocu da te pitam?
Znaci li to da ce MORATI ipak sacekati konstituisanje nove Vlade?

У томе и јесте лепота политике... вештина могућег

Албанци морају одмах да одреагују на план,
Србија ће да одреагује тек када се састави нова влада, значи не мање од месец дана, па онда док се влада среди, опет неких месец дана, то се зове завлачење.

међутим, сам Актисари је свестан да план нема тежину. Сетимо се бомбастичних наслова, те статус до нове године, те до фебруарам сада се спомиње крај 2007.
Сада на западу наглашавају да је Актисаријев план више везан за унутрашње уређење, него за коначни статус.

Шта ће Србиај да уради?
Тадић ће да прими Актисарија, али он нема никакву власту у Србији као председник, па ће само "да прими к`знању" да план у опште постоји.
Коштуница неће да га прими, већ нови премијер (опет вероватно Коштуница, али нема везе"

1. Србија није прихватила
2. Није одбила план

Клопка, живи песак... за дебелог Финца.

А преговори ће и онако да се наставе
 

Back
Top