gradske face...(marginalci vol.2)

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
kandidat br.1
 

Prilozi

  • nedjo.jpg
    nedjo.jpg
    31,9 KB · Pregleda: 288
Zato Nedjo ?Ako malo bolje pogledas , on je isti ( ako ne i bolji ) od : ...Peje,Suzane,Boska(city),.....
zasto ? pa zato sto se vizuelno NEVIDE njegovi kvaliteti !?
Nije lep,nije zgodan,nije mlad,celav je,. . . . .a po angazovanosti,optimizmu, ......je na zavidnom nivou ! iako radi u nemogucim uslovima :!:
Jedan covek- TV SHOW !
 
Verovali ili ne, ja Nedju pratim vec skoro 3 godine, jos od vremena kad nije bio TV lice i kad je pevao u "2 balege" i do sad sam od ocevidaca i njegovih savremenika uspeo da sklopim pricu ( legendu ) o ovom izuzetnom liku i pravoj novosadskoj trash ikoni....

Elem....Nedeljko Kostic Nedjo je rodjen pre oko 40 godina u okolini Drvara i jos kao mali pokazivao je veliki talenat i ljubav prema muzici i igri a u isto vreme veliku nezainteresovanost prema knjizi i ucenju. Perod mladosti i momcenja je nepoznat ali sam siguran da je pun raznih anegdota. Jos pre punoletstva, postao je klavni voditelj i neizostavni deo svih slavlja, rodjendana, priredbi, daca i pomena kao vrhunski "konferasije" svog kraja. Napori da probije svoje pesme i da se etablira kao jedno od vodecih imena na estradi b i h nisu uspeli a nedja je ostao samo lokalna zvezda. U to su dosle problematicne devedesete a nas junak je da bi pobegao iz ratom zahvacenih krajeva, komsiji ( inace hrvatu ) ukrao stojadina i pobegao u srbiju sa porodicom. Nastanivsi se u Veterniku ( gde bi drugde ), Nedjo je radio ono sto je najbolje znao, skupljao umotvorine i pesme svog i ostalih brdovitih i pasivnih krajeva odrzavajuci prela koja su vremenom postala pravi dogadjaji sa pesmama i pricama. Brzo se proslavio i kao harmonikas, pevac i textopisac a iza sebe ima cak tri albuma ( na kaseti ). Negde u periodu od 1998 do 2002, Nedja je pevao u popularnoj kafani "2 balege" sa ekipom muzicara koju su zvali "beneton band" ( to im nije bio zvanican naziv ) jer je grupa obuhvlatala madjara, siptara, rusina, nemca, srbina i crnogorca...Anegdote iz tog perioda sam zapisivao licno slusajuci ih od konobara te eminentne kafane a izmedju ostalog i pricu kako je Nedjo otisao na Kosovo da brani Srbiju.....
Emisija "Duga Show" je Nedju izbacila u orbitu slave i nacinila od njega "brand name" lika, Svakog utorka u ( manje vise ) 9 sati, nedjo uveseljava prakticno vise milionski auditorijum ( duga se vidi u okolini ns i jednom delu bg ) i promovise najnovije hitove i zvezde bosansko - krajiskog a od skora i kosovskog melosa. Ipak, uprkos nesumnjivoj slavi i uspehu nedja je ostalo covek iz naroda koji je spreman uvek da se javi i mahne svim koji ga na ulici prepoznaju ( stao sam sa njim na semaforu i covek mi je mahnuo, veliki dan za mene ).

"Sve vas voli i ljubi, vas, samo vas, Nedeljko Nedjo Kostic.....U zdravlju se gledali.....!!! "




ako vas nesto konkretno interesuje, pitajte slobodno
 
To kume!!! Uvek mi je Nedjo bio najveca faca od svih voditelja ,jos kad uvati da peva one bosanske ojkace sa jos cetri lika na kojima bi mu i leteci cirkus monti pajtona pozavideo,mada realno gledajuci kakve su voditeljke/voditelji na lokalnim NS televizijama Nedjo je tata :lol: :lol: Go Nedjo!!
 
alo bre retardi tisincina!
vratimo se Nedji

jel znate foru kad je melos estrada organizovala humanitarni koncert za decu iz doma u Veterniku? E sad, skupila se ekipa svi, 30 imena, svi da pomognu decici, medjutim Nedju nisu zvali!?! Kad je nas junak to cuo, posle talasa besa i neverice da neko moze da pravi bilo kakvo dogadjanje u Veterniku a njega da ne zove, Nedjo je preuzeo odlucnu akciju ; preko noci je pocepao sve plakate tako da im se niko nije pojavio na tom humanitarnom koncertu :shock: :shock: :shock:

Mislim, sta reci....
 
nesons:
:lol: :lol:

Ne s*ri da imaju 3 kamere ?:lol: :lol: :lol:

Dok su bili u Hotelu PARK (pre nego što ga je časni bato kupio:lol: ) imali su onu jednu sobu kao studio. I sad jedan zid je staklo-prozor ka ulici. Drugi zid je staklo koje deli realizatora i voditelja. Ostala dva zida su ofarbali jedan u zeleno a drugi u krem sa nekim zavesama.
Ide emisija.
Neđo vodi emisiju pozadina zelena.
Treba da izvlači neku nagradu iz onog aquariuma ispred njega... neko VISKOL ulje, ***** li ga...
Kaže Neđo "idemo blok reklama pa se selimo u studio broj 2 "
Za vreme bloka reklama Neđo pomera stolicu na drugi zid koji je krem, sa zavesom i počinje program tako što mrtav 'ladan kaže:
Evo nas u ovom većem studiju -studiju broj 2 i izvlačimo nagrade....
 
Obozavam Nedju i "kraisnike" u studiju, koji uvek pevaju sa nekim rekvizitom u ruci, zavisno ko je sponzor trenutno.:lol: Najjaca mi je emisija bila sa motornim testerama i ukljucenjem tipa-"Pozdravljam tebe Nedjo i svog zeta u Njujorkupesmom "oj, rakijo.....":lol: :lol: :lol:
 

Back
Top