Радикали неће у концентрациону владу?

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
Вучић: Нећемо у концентрациону владу

Српска радикална странка (СРС) неће прихватити евентуални позив за учешће у концентрационој Влади Србије ни у случају негативног предлога решења коначног статуса Косова и Метохије, рекао је данас генерални секретар СРС Александар Вучић.
На конференцији за новинаре, Вучић је рекао да радикалима "не пада на памет" да учествују у влади са Борисом Тадићем, Војиславом Коштуницом, Чедомиром Јовановићем и Млађаном Динкићем и да, у том случају, "ни сам за себе више не би гласао на изборима".


Вучић је рекао да ће та странка и даље бити конструктивна по питању решавања статуса Косова и Метохије и да ће инсистирати да се поштују одредбе Устава које налажу да покрајина мора да остане у саставу Србије.

Он је затражио од власти у Србији да ни по коју цену не пристане на евентуалну независност Косова већ да, у случају негативног решења, никада не признају одвајање покрајине.

Према његовој оцени, комесар ЕУ за спољну политику и безбедност Хавијер Солана "већ је наредио" како треба да изгледа будућа Влада Србије а да странке треба да се договоре око поделе министарстава.

"Приче о учешћу Либерално-демократске партије у будућој влади или о формирању концетрационе владе су празне приче... Они су добили налог како да формирају владу и то ће тако да буде, само је питање ко ће кога да уцени и ко ће да добије које министарско место", казао је Вучић.

Вучић је критиковао Радио-телевизију Србије, Б92, Политику, Блиц, Вечерње новости, ЦеСИД и бројне аналитичаре због, како је оценио, лошег односа према СРС.

Из свега овог мени је најзанимљивији болдовани део.

Ако се под концентрационом владом подразумева нешто - ванредно, што се прави кад су прилике изузетно тешке, онда би интереси нације требало да су испред политичких.

Значи ли то да је радикалима важнији партијски интерес од државног?


Ја потпуно разумем, и слажем се да у редовним околностима, при формирању владе се води рачуна и о партијским интересима. И свим другим. И да у нормалним околностима би било сасвим природно одбити улазак у владу с неким странкама које вам нису блиске.

И доиста је у нормалним околностима, за мене, незамисливо, рецимо, да је ЛДП у влади.

Али, ако се ради о неким вишим циљевима, и, ситуација, напросто, налаже, онда, зар се не би могло „прогутати“ и оно што иначе у нормалним околностима не би?

(Ако је циљ концентрационе владе покушај да се делује јединствено, и позитивно за Србију, у шта желим да верујем)

Или је заправо све ово опет само још једна прича у празно?

Наравно, под претпоставком да је ситуација - доиста ванредна, и да постоји стварна потреба за концентрационом владом.


Друго.
Дакле, ако ствари стоје другачије, то јест овако, како је Вучић затим рекао, „комесар ЕУ за спољну политику и безбедност Хавијер Солана "већ је наредио" како треба да изгледа будућа Влада „

онда, опет, чему било каква даља прича?
 
Не баш
у овом случају концентрациона влада би служила за алиби да Чеда и ДС уђу у владу а да нису заслужили са 22% и 5,6%
СРС би дала легитимитет Чеди и таквој влади и нема шта у њој да тражи, а мислим да ако би се радило о влади СРС-ДСС, онда би могло да се расправља.
 
Torrente-BG:
E to bi bas bila konncentraciona vlada do jaja. Pa zar iko normalan moze da zamisli sve te likove na okupu da zajednicki rade na istom cilju?
Pa to ni Spilberg ne bi mogao da rezira.
Можда је досадно, али мораћу опет:

Наравно да је незамисливо, у редовним околностима.

Али, јесу ли околности редовне, то је стварно, изгледа, кључно питање.

Дакле, биће да ипак јесу.

Или смо толико навикли на ванредне, и огуглали, да нам ово сад више и не изгледа ништа ванредно?
 
Norma Kampl:
Можда је досадно, али мораћу опет:

Наравно да је незамисливо, у редовним околностима.

Али, јесу ли околности редовне, то је стварно, изгледа, кључно питање.

Дакле, биће да ипак јесу.

Или смо толико навикли на ванредне, и огуглали, да нам ово сад више и не изгледа ништа ванредно?


I sta bi oni u toj vladi resavali kad bi pola te vlade bilo za otcepljenje Kosova a pola protiv
 
*BILJA*:
Naravno, upravo to demonstriraju ovih dana ovi iz tzv. demokratskog bloka 8-)


Тако је Биљо
ДС покушава следеће:

"Ја знам да смо други на изборима и да немамо шансе да формирамо владу, али хајде, да сви заједно признамо да смо победили, а и ево, мој мали Чеда, љуби га Ружица Ђинђић, хоће да буде у влади!"
 
Alekasandar2:
Тако је Биљо
ДС покушава следеће:

"Ја знам да смо други на изборима и да немамо шансе да формирамо владу, али хајде, да сви заједно признамо да смо победили, а и ево, мој мали Чеда, љуби га Ружица Ђинђић, хоће да буде у влади!"

pa da damo malome a? :)
 
Torrente-BG:
I sta bi oni u toj vladi resavali kad bi pola te vlade bilo za otcepljenje Kosova a pola protiv
По мом мишљењу би, наравно, сви требало да буду против отцепљења.

Али, уосталом, зато сам и питала - која би друга била идеја концентрационе владе?

Зашто се онда таква влада уопште и спомиње?


А, под претпоставком, дакле, да је та идеја уопште озбиљна - онда, доиста - нема места никаквим страначким калкулацијама.
 
marlon:
pa da damo malome a? :)

Сећаш се "Госпође министарке" када јој фамилија долази на аудијенцију?
каа она што је "учила по цео дан са другом, закључана у соби" па затруднела, и избацили је из гимназије, па тражи да јој се призна матура без полагања?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Alekasandar2:
Сећаш се "Госпође министарке" када јој фамилија долази на аудијенцију?
каа она што је "учила по цео дан са другом, закључана у соби" па затруднела, и избацили је из гимназије, па тражи да јој се призна матура без полагања?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D:D:D
 

Back
Top