beba....utekla iz jaslica

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.858
sasvim neopaženo..............iz jaslica "buba - mara" u zemun - polju, prekjuče je išetao trinaestomesečni dečak bez (zanimanja :lol:)....... zimske jakne i u patofnicama, da bi ga nekoliko sati kasnije slučajno u dvorištu vrtića pronašao roditelj drugog deteta i vratio ga u objekat...........

ne zna se tačno koliko dugo je mališan boravio napolju i zbog čega vaspitačica i med. sestra nisu primetile njegovo odsustvo iz grupe, što je izazvalo gnev roditelja čija deca pohađaju vrtić i jasle bubamara.....

sa slučajem je upoznata i verica trtica, dir. predškolske ustanove zemun, koja tvrdi da deca nisu bila sama i da nije reč o nebrizi vaspitača.........ona kaže da su i roditelji obeglog mališana pbjasnili da je on budući veliki avanturista i da je nestašan :lol:

.....u daljem tekstu tralala... "moguće je da je dečak na ovaj način pružio otpor zbog nove sredine. Rad sa decom je nepredvidiv :shock: i ova situacija treba da nas podstalne da budemo bolji.........." istakla je trtica............

ovaj primer mogao bi podstakne nadležne da, zarad bezbednosti najmlađih, izdvoje novac za opremanje predškolskih ustanova alarmnim sistemima, interfonima i ogradama, a vaspitače da budno motre na decu................ (politika, 25.jan)
 
Nista novo.

Mislim da je to bilo proslog leta. Kod trznog centra Enjub u bloku 45, vidim skupilo se mnogo ljudi i milicije. Jedan covek drzi malo detence, koje je cini mi se, tek prohodalo. Sta se ustvari desilo? U trznom centru na spratu je bilo neko privatno obdaniste. Malecki je znaci sam isetao iz obdanista, sisao niz stepenice i presao sam ulicu! Hvala bogu pa mu se nije nista desilo.
 
za oba.... to je infant care.... za to se deca uzimaju od roditelja.. a da necje jedna vaspitachica da se izvuche..... ukoliko je istina.... shto me je i dovelo do pitanja KAKO jedna beba mozhe sama da napusti zgradu? ok razumem da izadje iz te uchionice.. kako se vecj zove to gde treba da bleji s drugim bebama.... ali kako ta beba mozhe da otvori ulazna vrata? ne verujem da mu je neki moron pridrzhao dok je ovaj izlazio......
 
bebu?
mozhda lazhu da bi uzeli novac od vrticja.... mis'.... ne znam... nepojmivo mi je da jedna beba neprimecjeno napusti zgradu....
jedino ako su im sva vrata otovrena.... e a onda ih sve treba pobiti..... i to samo zato shto su tenkreni.... mis.. ne mogu da verujem da nekoga toliko nije briga.... ne radi fabrici pa da napravi rusvaj kazhesh yebiga ipak su to samo stvari.... mis.... to su deca... nechija deca.... za to se ide pravo u zatvor.....
 
Наравно да су васпитачице одговорне, али на кога бацити дрвље и камење када се дете изгуби самом родитељу? А и то се дешава, и то много чешће...

Више пута сам била ''спасилац'' деци на плажи, на аутобуској станици, у парку...
И знате како су најчешће реаговали родитељи? Пред мојим очима би намлатили уплакано и преплашено дете зато што се изгубило!!!


И нико није отишао у затвор и никоме није одузето старатељство због тога! Него су се још искалили на детету!

(Иначе, и аутор ових редова се једном изгубила на мору, имала је 5 година и једна добра жена јој је помогла. Није добила батине због тога.)
 
Ova vest bi trebalo da stoji u "Verovali ili ne"... Neverovatno sta se desava. Kod nas se ljudi cak i hvale kako su "zaboravili dete na stadionu, a kad su se vratili ono je i dalje cekalo kod stative" :lol: to sam nekoliko puta procitala u nekim izjavama.
 
livija:
bebu?
mozhda lazhu da bi uzeli novac od vrticja.... mis'.... ne znam..
ma ne lažu....... takva nam je rodna gruda... fuj...rodna gruda.....ovo je zemlja u kojoj policajci štrajkuju......ja nikad nism čuo da još u nekoj zemlji štrajkuje policija....upravo u takvoj zemlji se rađaju "bebe avanturisti" koji sa 13 meseci otrvaraju vrata i lutaju gradom ......uglavnom bez jakne..... strašno.......
 
Moj bratic je takodje utekao vaspitacicama iz vrtica sa nepune 3 god. Inace odmah ispred je ulica, ali sreca pa nije bilo automobila, jer nije toliko prometna...:? Ima jos dosta bisera iz vrtica, kao onaj npr da su ga stavile da spava na spoju (drvenom) dva kreveta, jer nije bilo dovoljno kreveta na rekreativnoj, na Gochu.Mali je to rekao mojima tek posle 2 nedelje, brat je otisao i zamalo ih nije zapalio.Ja mislim da bi ih ubila....I sad se opasno iznerviram kada se toga setim!
angry.gif
 
Fibi3:
Nista novo.

Mislim da je to bilo proslog leta. Kod trznog centra Enjub u bloku 45, vidim skupilo se mnogo ljudi i milicije. Jedan covek drzi malo detence, koje je cini mi se, tek prohodalo. Sta se ustvari desilo? U trznom centru na spratu je bilo neko privatno obdaniste. Malecki je znaci sam isetao iz obdanista, sisao niz stepenice i presao sam ulicu! Hvala bogu pa mu se nije nista desilo.

"Tin-Tin" , vaspitacica opasna cica, posisala svu pamet ovog sveta,a nikako ne treba zanemariti njenih 25 godina radnog iskustva. Popila batine nakon 2 dana boravka moje cerke(tada 4 god) u istom. Nije primetila da je decak (6 god) nabo pesnicom u stomak prilikom cega je izgubila vazduh...
 
fenix-bird:
Popila batine nakon 2 dana boravka moje cerke(tada 4 god) u istom. Nije primetila da je decak (6 god) nabo pesnicom u stomak prilikom cega je izgubila vazduh...
tukao si vaspitacicu svog deteta!?!
koji kretenizam...

dodatak: zasto nesavrseni roditlelji uvek ocekuju da vaspitacice, uciteljice budu savrsene??? naravno da vrata vrtica moraju biti zakljucana i da odgovornost mora da postoji, ali koliko ja znam o deci, ona su u stanju da ti se iz vidokruga izgube brze od svetlosti... ne znam kako to uspevaju, ali uspevaju u 100% situacija... ili su bar takva moja iskustva
 
fenix-bird:
"Tin-Tin" , vaspitacica opasna cica, posisala svu pamet ovog sveta,a nikako ne treba zanemariti njenih 25 godina radnog iskustva. Popila batine nakon 2 dana boravka moje cerke(tada 4 god) u istom. Nije primetila da je decak (6 god) nabo pesnicom u stomak prilikom cega je izgubila vazduh...

Ko попио батине? Од кога? Зашто?
 

Back
Top