mozda glupa tema u Monte Negro or GREECE za more i zasto

Crna gora ne može se usporedjivati sa Grčkom uopšte.
Cene su iste ali za tu istu cenu dobijaš u Grčkoj mnogo više nego u Crnoj gori. Normalno, zavisi gde.

Ako se gledaju usluge, grci su isto spori ali oni imaju mnogo veću tradiciju u turizmu. Medjutim u Crnoj gori svi sad misle, da je to još neotkrivena zemlja. Da vam kažem....u Sloveniji jeste popularna ali sada kad su se drastički digle cene, niko više ne razmišlja, da bi otišao tamo. Zašto? Pa za istu cenu iz Slovenije može se putovati na Kanare ili Majorku...

Smešno ali istinito!

A da dodam....mnoge moje kolege imali su poteškoća sa turističkim osobljem jer su ovi (ne baš svi)...postali neprijatni sa odnosom do para. Ne daju ti račun, zaračunaju ti naokolo,....a na kraju i kad im ne daš nešto extra, bolje da se ne vračaš.

Ja mislim, da ako ne naprave nešto neće imati više ljudi uopče.........jer Slovenci su veliki potrošaći.
 
Kada mi se postavi izbor Crna gora ili Grcka definitivno znam za sta se nikada ne bih odlucila. Za Crnu goru naravno. Evo i zasto:
:arrow: apartman u Crnoj gori kao kategorija potpisujem ne postoji. Apartman nije soba sa kupatilom na milion kilometara od mora.
:arrow: Cene po kaficima su identicne cenama u Grckoj a nikada vam se nece desiti da vam konobar kaze da sami uzmete pice dok on gleda fudbalsku utakmicu.
:arrow: dok se kupate u moru pored vas nece plivati "potrosni materijal" iz kanalizacionih cevi.
I neka niko ne misli da imam nesto protiv milih nam clanova nase drzavne zajednice ja sam samo OBJEKTIVNA i nista vise.
:twisted:
 
pa tu nema premisljanja niti razmatranja situacije.
Iz istih razloga koje je Saskabgd navela isto i ja ne idem vise u Crnu Goru.
tamo treba puno jos da uce sta je turizam.
Ako su se opredelili da budu ekoloska i turisticka regija tako neka se i ponasaju.
Najvise mrzim kada jos misle da moramo tamo da idemo.Kao da je to nasa obaveza. Svasta!
O ponasanju da ne pricam. Uzas.
prljavstina na sve strane....itd.
Mislim da je to dovoljno .
Prosto je nemoguce uporediti Grcku sa CG!!!
 
ΕΛΛΑΔΑ βεβαια!

a) šanse da ćete se otrovati i provesti pola odmora u krevetu su neuporedivo manje,
b) nećete zaraditi kožne infekcije, i tome sl,
c) plivaćete u toploj, čistoj vodi,
d) neće vas nesnosno spopadati napaljeni lokalci,
e) za gotovo iste pare dobićete pristojnu uslugu,
f) nećete biti u sobi kilometrima udaljenoj od plaže
 
Contesse:
pa tu nema premisljanja niti razmatranja situacije.
Iz istih razloga koje je Saskabgd navela isto i ja ne idem vise u Crnu Goru.
tamo treba puno jos da uce sta je turizam.
Ako su se opredelili da budu ekoloska i turisticka regija tako neka se i ponasaju.
Najvise mrzim kada jos misle da moramo tamo da idemo.Kao da je to nasa obaveza. Svasta!
O ponasanju da ne pricam. Uzas.
prljavstina na sve strane....itd.
Mislim da je to dovoljno .
Prosto je nemoguce uporediti Grcku sa CG!!!

pa ko te i cera da ides u CG niko te nije cero i niko te nece cerat zbog tebe nece siguran budi propas sezona.

od Bosfora do Gibraltara najljepsa plaza je Chanj i Kraljicina plaza kakva Turska , Grcka ili Spanija ma hajde...
 
Sanja Kraljevo:
Makar su u Crnoj Gori dobrodušniji i ljubazniji !
...
ČAK SU NAS I POKRALI !!!
Svašta sam čuo ali to da su Crnoj Gori dobordušni i ljubazni, e vala nikad nigde. Da sam juče umro ovo ne bih znao. A ako igde kradu to je u Crnoj Gori.

Gost:
NEMA NIDJE TE LJEPOTE NEMA NIDJE TAKVOG MORA KO STO IMA montenegro KO STO IMA crna gora !
Vala, ljepote ima i to mnogo veće. A more ko more ne bi bilo tolkiko loše da ne plivaju (da izvinete) govna po plaži. A obala Grčke (kad se saberu i sva ostrva) je bar 1000 puta duža od jadne male Crne Gore. A uz to i raznovrsnija i lepša.

grkinja:
Za Grcku glasaju oni koji je dobro ne poznaju i nisu dobro shvatili sta Grci podrazumevaju pod pojmom 'turizam'.
Grčka živi od turizma. To je bar 75% prihoda države. Dobro Grci znaju šta je turizam, kako se razvija turistička ponuda i kako obezbediti gostu prijatno letovanje. Mnogo, mnogo, mnogo bolje od nadobudnih i lenjih đetića.
--------------------------------------------------------------------
A što se poznavanja Grške tiče, dragi moji, pođite negda malo dalje od Platamone i Leptokarije i Nea Porija. Ta mesta spadaju u Solunski zaliv i tamo su plaže najlošije i more je zelenkasto. Već Halkidiki je druga priča, ili bar oko Volosa. Ipak Grčka ostrva su nešto neponovljivo. Prelepe i prostrane plaže, borove šume skoro do vode, a more kritalno čisto i plavo.

Ja sam obišao desetak ostrva, u Egejskom i Jonskom moru. Ko jednom ode i letuje na ostrvima u Jonskom moru (Itaka, Kintos, Zakintos) neće više ni da upoređuje CG sa Grčkom. Te dve stvari se ne mogu upoređivati. K'o nebo i zemlja.

A dragi naši đetići polako gube podršku i onih par Evropskih tur-operatera koji su do sada radili sa njima. A kad za godinu-dve (daće Bog) ukinu Šengen vize samo će lud Srbin da baca pare za letovanje u Crnoj Gori.

Ma kakav bre ebeni turizam kad nema ni vode ni struje ? Gde to ima ? O čemu mi pričamo ?
 
Ma naravno, Živka.

'Odmarao' sam se u Cnoj Gori '92 i rekao: "Nikad više".
Onda sam to porekao pa sam bio ponovo '93. I opet rekao "Nikad više !"
I opet pojeo ***** i otišao '94 i konačno rekao "Stvarno nikad više !"

Od '95 kad imam para idem u Grčku, (jednom sam bio u Turskoj), a kad nemam para ja ostanem u Beogradu.

Mislim da Ada Ciganlija po svojoj raznovrsnosti može da se meri sa ukupnim sadržajem na svim crnogorskim plažama. ( Sportski tereni, banđi, veštaška stena za free climbing, trambuline, iznajmljivanje bicikala, rolera, sandolina, kafane, kafići, i sve po upola crnogorske cene. Uređena i održavana plaža od oko 8 km. I niko te ne pelješi, niko ne pumpa račune, a svi ti kažu "Dobar dan, izvolite")

Neka je vama, dragi Đetići, vaša crnogorska rivijera sa vašom 'turističkom ponudom'. Još neko vreme ćete uspevati da prevarite po kojeg nesrećnika iz Srbije koji nema dovoljno para da ode na pravo letovanje. A onda, neznam kome ćete uspeti da prodate aranžman u hotelu A (ha, ha, ha) kategorije u kome nema vode danima. A struja dođe ponekad. A ispod prozora hotelske sobe dim roštilja sa pljeskavicama i urlanje narodnjaka sa razglasa.

Bljak !
 
U Grckoj letujem od '80. godine, sto podrazumeva i kopneni i ostrvski deo. Bila sam i u Bugarskoj, Turskoj, Egiptu, Tunisu, ... i naravno u CG. Ali samo jednom, i nikada, ali nikada vise. Moja tetka ima prelepu kucu u Budvi i stalno nas zove da dodjemo i tako moja sestra i ja odlucimo da odemo pre dve godine. Svadba mi je bila za dve nedelje, nismo imale puno vremena, nas tri zenske (krenula je i moja sestricina koja je u to vreme imala 3 god) smo sele na avion do Tivta (aerodrom je posebna prica) gde nas je sacekao teca. Prvo sto nam je rekao je bilo: "Pa mozda bas i niste trebale sada da dodjete, svi smo bolesni" Ne samo oni, nego i porodica koja im odrzava kucu, svi gosti, cak i pas. Stomacni virus. Nije bila u pitanju voda iz kuce, posto smo pili flasiranu, a i oni imaju svoj bunar, jednostavno morska voda, vazduh ili ne znam ni ja sta. Ja sam se prva razbolela, pa malecka, pa i moja sestra posle 3 dana (koja je inace olicenje zdravlja). Tek su nam tada priznali da je tako svakog leta. Posto nismo bile u stanju da idemo na plazu, vreme smo provodile obilazeci ostala mesta.
Ne morate da se slozite sa mnom, ali nismo videle nista posebno sto bi nas nateralo da ponovo odemo. A ne mogu da zamislim da neko jos i da pare da bi tamo letovao.
 
Anonymous:
U Grckoj letujem od '80. godine, sto podrazumeva i kopneni i ostrvski deo. Bila sam i u Bugarskoj, Turskoj, Egiptu, Tunisu, ... i naravno u CG. Ali samo jednom, i nikada, ali nikada vise. Moja tetka ima prelepu kucu u Budvi i stalno nas zove da dodjemo i tako moja sestra i ja odlucimo da odemo pre dve godine. Svadba mi je bila za dve nedelje, nismo imale puno vremena, nas tri zenske (krenula je i moja sestricina koja je u to vreme imala 3 god) smo sele na avion do Tivta (aerodrom je posebna prica) gde nas je sacekao teca. Prvo sto nam je rekao je bilo: "Pa mozda bas i niste trebale sada da dodjete, svi smo bolesni" Ne samo oni, nego i porodica koja im odrzava kucu, svi gosti, cak i pas. Stomacni virus. Nije bila u pitanju voda iz kuce, posto smo pili flasiranu, a i oni imaju svoj bunar, jednostavno morska voda, vazduh ili ne znam ni ja sta. Ja sam se prva razbolela, pa malecka, pa i moja sestra posle 3 dana (koja je inace olicenje zdravlja). Tek su nam tada priznali da je tako svakog leta. Posto nismo bile u stanju da idemo na plazu, vreme smo provodile obilazeci ostala mesta.
Ne morate da se slozite sa mnom, ali nismo videle nista posebno sto bi nas nateralo da ponovo odemo. A ne mogu da zamislim da neko jos i da pare da bi tamo letovao.
Ovo sam bila ja. Izvinjavam se.
 
Izvinjavam se unapred sto dva puta odgovaram na istu temu ali se nekako ne mogu da se oduprem da ne iscukam po svojoj tastaturi jos koje slovce.
Pa taj ko nije video nista vise od Canja i Kraljicine plaze ne moze da pravi poredjenje izmedju crne gore i ostalih destinacija.
Dragi djetici ukoliko zelite da se bavite turizmom naucite prvo malo nesto o tome.
I ne zaboravite "nema hleba bez motike" i nemozes citavu godinu da dzabalebaris na racun jula i avgusta.
 
Radim dugo u turizmu i mislim da znam razliku u kvalitetu usluge.Ovaj put cu se zadrzati samo na tome.Grcka obala je mnogo duza od cg,pa je normalno da ima mnogo raznovrsnijih plaza..tako da necemo to uzeti kao osnovu za diskusiju.
ALI...,kao sto moj kolega sa posla kaze:"Ako volite hladnu supu i mlako pivo idite u montenegro"

U Grckoj je NEMOGUCE dobiti toplo pivo,cak i sok na izricit zahtev ugreju u mikrotalasnoj.Svi imaju ogromne frizidere i kako stigne roba,tako direktno sve sa gajbama ubace unutra.Tako je i sa hranom.Zato je i skoro nemoguce dobiti neko trovanje stomaka.A to da nema vode ili struje...Pa to je za njih ravno katastrofi.A crnogorci hoce da uzmu pare,a da ne uloze u vodovod ni 1 eur.E pa ne moze !!! NEDAM VAM PARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cak u restoranima sluze kafu sa slanom vodom iz vodovoda,ne bi se nikada setili da koriste flasiranu jer to kosta !?

Pretprosle godine je u Grckoj bio neki kijamet i bili su zavejani putevi,pa su me zvali prijatelji da pitaju sta da rade jer je nestalo mleka za decu u prodavnici.Kada sam im rekao za mleko u prahu samo sto nisu pali u nesvest.Oni se jednostavno toga ne mogu setiti jer se to desava jednom u deset godina.

Da nabrojim samo dva prijatna iskustva:
-kupujem neki komplet casa u Solunu i obracam se na Engleskom.Prodavac mi kaze da to kosta 20EUR i ja dodjem na kasu da platim.U to udje neko i kaze nesto na srpskom i ja mahinalno predjem na srpski.Prodavac kaze:pa sto ne kazes da si Srbin? - za vas je cena 15 EUR a ova veca cena je za j..Engleze.A ja vec izvadio pare da platim.
-vracam se iz Grcke i na aerodromu vide iz pasosa da sam prekoracio dozvoljen ostanak za nekoliko dana.
Sledi novcana kazna i sluzbenik vec pocinje da mi pise priznanicu na 200EUR.U jednom ternutku se predomisli i zove sefa.I razgovor izmedju njih dvojice tece ovako:Prekoracio je dozvoljen boravak.Sef tada pita: A odakle je? Na odgovor Srbin se samo osmehne i kaze:pusti ga bez kazne!
 
Bas je dilema....
- Sta znaci kada odete u CG pa morate u 3 ili 4 izjutra da hvatate vodu u flase i lavore? Odmor svakako ne. Vodovod, sta je to?
- Da li se neko seca crnogorskih taksista i njihovog odokativnog odredjivanja cene. Taksimetar, sta je to?
- Da li ste primetili da po kioscima nema naznacenih cena? Cena se formira ukoliko im se svidite. Cena, sta je to?
- Ima li nekoga ko nije rasekao nogu na polupanu flasu Niksickog piva na plazi? Korpa za otpatke, sta je to?
- Svako mesto na CG primorju je mali seoski vasar (sa cevapima, pivom, kioscima, koji je obavijen gustim dimom od rostilja), iz koga tresti besomucna muzika do ranih jutarnjih casova. Koga je briga za goste, vazno da je njima lepo. Crnogorcima se ujutru ne zuri, secate se? Kultura, sta to bese?
- Preko nego sto podjete put CG, kolima ili autobusom, pomolite se da signete zivi. Kanjon Morace, secate se? Sta to bese auto-put?

Itd, itd, itd, itd.....

Zakljucak: ne moze neko da se smatra turistickim radnikom ukoliko se nalazi u blizini mora. Vecina crnogoraca zivi po unutrasnjosti, a leti se spustaju na more (dole su im vikendice koje su sagradili, najverovatnije od samodoprinosa iz Srbije koji je davan posle zemljotresa) da se malo "bave turizmom".
Bavljenje turizmom podrazumeva kulturu (opstu i turisticku) koju vi, gospodo crnogorci, NEMATE!

Dakle, Grcka - definitivno. :D

Kada mi neko kaze da ide u CG jer je jevtinije od Grcke, samo se nasmejem. U tom slucaju, postoji drugo resenje - Bugarska. Ja sam prezadovoljan Bugarima i Bugaraskom! Cene su drasticno nize od onih u CG, a da ne pricam koliko su kulturniji i cistiji (plaze se ciste ujutru i uvece), a pesak se ne lepi za telo.
Ako je neko bio u komunisitckim g.....a, to su bili Bugari. Sada su svabe dosle, ulozile kapital i obnovili 60% crnomorske obale. Za razliku od CG i Grcke, noci nisu sparne (vrlo su sveze, sto je perfektno za spavanje) i nema komaraca, jer uvek ima vetra. Svaki put kada sam bio u Bugarskoj, vratio sam visak leva (valjda navika iz CG da uvek nosim vise). :D

Kako god bilo, NIKAD VISE CRNA GORO!!!
 
slusaj miloice da ti rece nesto brat crnogorac ne moras dolazit ko te cera!vi srbijanci ste najveci stiskavci ne bi kupili ni po ljeba da ne odete da provjerite dje je jeftinije!gori ste od njemaca!a ti dobeo znas kad su bile sankcija CRNA GORA vam nije bila losa i dolazili ste i te kako !a mi imamo mnogo vise prirodnih ljepota nego ijedna zemlja u okruzenju imamo 5 nacionalnih parkova na nasem i tako malom prostoru!a vi ste seljaci vi da imate i 1000 eura necete znat da ih trosite na pravi nacin!vidi sta su sve svjetski umjetnici knizevnici i glumci rekli o ljepotama crne gore .a narocito sofija loren kad je ljetovala na svetom stefanu!vi nikad i necete bit u evropu jer brinete samo za vase dupe ! i kad ne mognete nidje da putujete Crna Gora ce vam bit super!IMAS I U GOVNA DA SE KUPAS!!!
 
Anonymous:
slusaj miloice da ti rece nesto brat crnogorac ne moras dolazit ko te cera!vi srbijanci ste najveci stiskavci ne bi kupili ni po * da ne odete da provjerite dje je jeftinije!gori ste od njemaca!a ti dobeo znas kad su bile sankcija CRNA GORA vam nije bila losa i dolazili ste i te kako !a mi imamo mnogo vise prirodnih ljepota nego ijedna zemlja u okruzenju imamo 5 nacionalnih parkova na nasem i tako malom prostoru!a vi ste seljaci vi da imate i 1000 eura necete znat da ih trosite na pravi nacin!vidi sta su sve svjetski umjetnici knizevnici i glumci rekli o ljepotama crne gore .a narocito sofija loren kad je ljetovala na svetom stefanu!vi nikad i necete bit u evropu jer brinete samo za vase dupe ! i kad ne mognete nidje da putujete Crna Gora ce vam bit super!IMAS I U GOVNA DA SE KUPAS!!!

Ja stvarno ne bih imao da, pored gore napisanog, dodam nijedan razlog zasto nikad vise u Crnu "Ekolosku" Goru necu ici.
BTW ni u vreme sankcija tamo nisam zalazio, pa ne vidim zasto bih sada.
 
Anonymous:
slusaj miloice da ti rece nesto brat crnogorac ne moras dolazit ko te cera!
A vala niti ne dolazim, pa sve i da me neko puškom ćera.
Anonymous:
vi srbijanci ste najveci stiskavci ne bi kupili ni po * da ne odete da provjerite dje je jeftinije! gori ste od njemaca!
E neće biti da je tako. Nego kad ovi tvoji lopovi koje sebe zovu trgovcima za nešto što košta 2 EUR odrape cenu od 10 EUR, onda svako normalan, bio Nemac ili Francuz ili Srbijanac prvo pogleda može li se to nabaviti gde drugde po normalno skupoj ceni.
Anonymous:
a ti dobeo znas kad su bile sankcija CRNA GORA vam nije bila losa i dolazili ste i te kako !
Ja sam kao što rekoh dolazio, ali da je bila dobra - nije, loša je bila, ali nisam, imao gde drugde otići.
Anonymous:
a mi imamo mnogo vise prirodnih ljepota nego ijedna zemlja u okruzenju imamo 5 nacionalnih parkova na nasem i tako malom prostoru!
E a od tog vašeg junačenja crnogorskog samo se još crnogorcima nije smučilo. Ma ništa bre vi nemate, nego mnogo krša po onim vašim divljim planinčugama, i nešto malo morske obale, koja je kao i svaka druga morska obala. Samo je gora od ostalih obala pošto je zapuštena i prljava.
Anonymous:
a vi ste seljaci vi da imate i 1000 eura necete znat da ih trosite na pravi nacin!
E ti ćeš znati ! De nauči nas, ovde, kako se troši 1000 EUR.
Anonymous:
vidi sta su sve svjetski umjetnici knizevnici i glumci rekli o ljepotama crne gore .a narocito sofija loren kad je ljetovala na svetom stefanu!
Vidim da i ti ne shvataš, jer ni nemožeš da shvatiš od tog silnog junačenja crnogorskog, da turizam nije isto što i prirodna ljepota. A i bog zna kad je to Sofija Loren izjavila. Mora da je bila pijana i nije se treznila.
Anonymous:
vi nikad i necete bit u evropu jer brinete samo za vase dupe !
A ti si vidim zabrinuo za svačija dupeta ? Jesu li slana ? Ili šta ?
Anonymous:
i kad ne mognete nidje da putujete Crna Gora ce vam bit super!IMAS I U GOVNA DA SE KUPAS!!!
Vala, Milojko više neće u Crnu Goru. Da si pročitao malo više, to si mogao da shvatiš. Daleko vam lepa kuća i te vaše prirodne ljepote. Eto vam vama vaša govna pa uživajte.
 
I još nešto. Mnogi smo mi ovde svašta loše rekli za Crnu Goru kao turističku destinaciju: za puteve, cene, čistoću, uslugu, turističku ponudu, kvalitet usluga, plaže ...
A đetići se jednako javljaju i kao papagaji ponavljaju: Niđe nema ljepote kao što je Crna Gora !
Kao da je svaki od njih obišao pola sveta, video sve i svašta i zaključio da je Sutomore lepše od Maldiva. Ali pre će biti da nikad ništa drugo nije ni video, nego ga tako đed naučio od malih nogu pa jednako priča do dana današnjeg.

A uz to, niko ni reč nije rekao da opovrgne i da kaže da su plaže čiste, da su putevi dobri, da su konobarni ljubazni i da je supa topla a piće hladno ...
Jok, brate, ponavljaju kao papagaji: Niđe nema ljepote kao što je Crna Gora !

Ima, ima, braćo Srbi, iz srpske države Crne Gore. Eto vam najbliže, bratske srpske države Srbije, bar je tri puta lepša, ali se mi ne hvališemo i ne junačimo kao vi. Mi radimo.
 

Back
Top