Борa Чорбa на хтв

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Manjaca

Obećava
Poruka
99
Vođa „Riblje čorbe” Bora Đorđević izjavio je na zagrebačkoj Televiziji Nova da je pripadnik četničkog pokreta, ali da nije pristalica ideje velike Srbije, već se zalaže za jedinstvo srpskog naroda. Kako prenose zagrebački mediji, Đorđević je u emisiji „Epicentar” Mirjane Hrge šokirao hrvatsku javnost tvrdnjom da je četnik: „Da, četnik sam. Član sam srpskog četničkog pokreta, a taj je pokret stariji od Drugog svetskog rata. Nisam učestvovao u raspirivanju međunacionalne mržnje, niti se zalažem za veliku Srbiju, već za jedinstvo srpskog naroda”. „U Kninu sam pevao dajući podršku svom narodu, a ako je zločin biti uz svoj narod kad zatreba, onda sam ja ratni zločinac. U Srebrenici sam bio zbog Srba koji su tamo pobijeni, ali nisam brojao mrtve, ni Srbe ni muslimane”. U zagrebačkom studiju bili su predsednik Hrvatske stranke prava Anto Đapić, dopisnik „Jutarnjeg lista” iz Brisela Augustin Palokaj i predstavnik udruženja ratnih veterana Hrvatske Mario Pavković, koji su ranije žestoko protestovali kod TV Nova zbog najave pojavljivanja Đorđevića u emisiji, putem video-linka.

Đapić izjavi misleći da nije u eteru: „Ma znam ja da je Čorba lud, ali ja mu to ovako javno ne mogu reći. Ti možeš”.

„Nedopustivo je da jedan četnik ovako govori Hrvatima. On je za ludnicu. Pa taj je čovek klao, on je pevao: ´Udarim te maljem, pa te Savom šaljem. Nikad ne posustaše, naša braća ustaše...´ Nakon ove emisije i ovakvih Čorbinih izjava moglo bi se desiti samoubistvo nekog hrvatskog ratnog veterana koji je časno branio zemlju”, rekao je Pavković.

Ово је чиста подвала од Боре Чорбе. Он мисли ако је неко глуп да су сви Срби глупи, црни Боро. Рекао си то о себи и четништву, али само зато да се власи не сете.

У свим другим намештаљкама где те је усташкиња нападала, ниси смео да кажеш ни реч, што је са твоје стране само потврћивало "сав српски злочин". Ти ниси зуцнуо осим, "па нисам их бројио". Ћутањем си признао "како су срби клали хрватску децу и слично". Ниси споменуо јаме пуне покланих Српских беба и целих Српских породица.

Боро Чорбо, ниси ништа боље урадио од Чеде шмркача на усташкој хтв.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top