Zašto se plašimo PRAVE LJUBAVI...?

Anja.

Početnik
Poruka
2
Kao da smo se već navikli da je sve oko nas lažno, isfolirano, napumpano, iskrivljeno...

Da ...svi smo mi nekada bili povređjeni...ali i sami povredjivali ...često ni ne znajući šta je razlog naše okrutnosti prema njemu koji to ničim nije zaslužio...Sujeta je čudo...

I onda PAF....Direkt prizemljenje
Pojavi se neki drugi ON, sa najlepšim osmehom, i najdubljim pogledom ...i sa.....ma sa svim što treba da ima Mr perfect...Ali ima i jednu manu...bolesno je normalan... i dobar...i svojom emotivnom, psihičkom zrelošću garantuje odsustvo skandala, suza, frke, panike, igranja igara ...ali isto tako obećava stabilnu mirnu luku...

I šta onda...pa naravno...okrećemo se i ...bežimo koliko nas noge nose...

A podrazumeva se, u intermezzu proklinjemo sudbinu okrutnu što se na nas obrušila...
I ...TRAS...odgovor sudbine...opet neki ON... i opet nam je srce zaigralo ...ma loodilo... kao nikad do tad...I pogled ...i osmeh i...sve...Ali.. on je gradska faca...nabedjen lik...reputacija, avioni, kamioni... na kilometar sve miriše (smrdi) na frku u najavi... i patnju...i igre (koje nisu yamb i preferans) i skandale...Ali šta je tu je... tešimo se da to tako ustvari treba...
Se la vie...

I opet slomljeno srce...i ponovo super lepak radi radnju...
...
Rane zacele... tuga ispari... i opet smo ko novi...skoro...

...do prvog sledećeg udarca sudbine...


Da... to je tako..."ne pravi od tuge nauku"...panonski mornar lepo reče...

Jeste...ali da li zaista mora tako da bude...? :roll:
 
Anja.:
Pojavi se neki drugi ON, sa najlepšim osmehom, i najdubljim pogledom ...i sa.....ma sa svim što treba da ima Mr perfect...Ali ima i jednu manu...bolesno je normalan... i dobar...i svojom emotivnom, psihičkom zrelošću garantuje odsustvo skandala, suza, frke, panike, igranja igara ...ali isto tako obećava stabilnu mirnu luku...

I šta onda...pa naravno...okrećemo se i ...bežimo koliko nas noge nose...
Heh, upravo ovakvog imam sad u zivotu i sve je toliko savrseno i normalno...
Ali, sta ja radim... Stalno zapocinjem neku pricu koja bi mogla lako dovesti do svadje, frke, da je on drugaciji... Samo, dokle ce imati strpljenja da mene smiruje, da iskulira moje svadjalacko raspolozenje...
Ucim se da uzivam u onome sto imam...
Iskreno se nadam da cu uspjeti, odnosno da ponovo necu sve uprskati... :?
 
Anja.:
Kao da smo se već navikli da je sve oko nas lažno, isfolirano, napumpano, iskrivljeno...

Da ...svi smo mi nekada bili povređjeni...ali i sami povredjivali ...često ni ne znajući šta je razlog naše okrutnosti prema njemu koji to ničim nije zaslužio...Sujeta je čudo...

I onda PAF....Direkt prizemljenje
Pojavi se neki drugi ON, sa najlepšim osmehom, i najdubljim pogledom ...i sa.....ma sa svim što treba da ima Mr perfect...Ali ima i jednu manu...bolesno je normalan... i dobar...i svojom emotivnom, psihičkom zrelošću garantuje odsustvo skandala, suza, frke, panike, igranja igara ...ali isto tako obećava stabilnu mirnu luku...

I šta onda...pa naravno...okrećemo se i ...bežimo koliko nas noge nose...

A podrazumeva se, u intermezzu proklinjemo sudbinu okrutnu što se na nas obrušila...
I ...TRAS...odgovor sudbine...opet neki ON... i opet nam je srce zaigralo ...ma loodilo... kao nikad do tad...I pogled ...i osmeh i...sve...Ali.. on je gradska faca...nabedjen lik...reputacija, avioni, kamioni... na kilometar sve miriše (smrdi) na frku u najavi... i patnju...i igre (koje nisu yamb i preferans) i skandale...Ali šta je tu je... tešimo se da to tako ustvari treba...
Se la vie...

I opet slomljeno srce...i ponovo super lepak radi radnju...
...
Rane zacele... tuga ispari... i opet smo ko novi...skoro...

...do prvog sledećeg udarca sudbine...


Da... to je tako..."ne pravi od tuge nauku"...panonski mornar lepo reče...

Jeste...ali da li zaista mora tako da bude...? :roll:

Tako je zanimljivije...miran tip/riba=DOSADA
 
ljudi prave frku u nameri da izbegnu bavljenje sobom. ispada da je lakse biti u losoj vezi da bi imala koga da krivis za sve svoje probleme.

drugo... kod prave ljubavi mora postojati velika iskrenost prema sebi. ne pobegnu ljudi od ljubavi i normalne veze nego od momenta kad treba da se pogledaju u ogledalo....
 
E pa dragi moji i drage moje ja sam nasla jednog takvog bolesno normalnog i dobrog i jos uvek ne mogu da verujem da je zaista takav iako je proslo vec godinu ipo od kako smo zajedno. I meni se bas i ne bezi. Sta vise, ja se vezala i te kako dobro. Ovaj verenicki prsten je garancija za to
Mada, jedna mala napomena. Bili smo mi zajedno i pre 3,5 godine ali kratko svega dva meseca i tad jesam pobegla od njega ko djavo od krsta jer je bio jel mnogo dobar. No, trebalo mi je jos kojke razocarenje, gomila bola i suza, pa da shvatim sta sam imala ta dva meseca i Bog mi dade novu sansu!
Koja sam ja sreckovicka!
Srecno i vama!
 
Imala sam jednu lepu vezu,on je bio uvek fer prema meni a da ne kazem koliko me voleo,i djavo ne da mira kako to uglavnom biva,ostavila sam ga zbog obicne gluposti i nasla jednog zenskarosa koji me na kraju izludio svojim prevarama,lazima i ostalim sranjima!E,sad da ti kazem nesto ovako iz mog licnog iskustva...Kad naidjes na tog gos.pravog(koji je iole normalan)ne pustaj ga iz vida,jer celi svet je poludeo da pravih vrednosti vise nema!Ja nisam dobila drugu sansu kao Savetnica i zato ti ovo i pisem...Ne daj da te obeshrabe ovi klinci sto pisu gluposti po forumu vec samo napred!
 
Anja, za ovu temu, SVAKA TI CAST!!!

U svemu sto si napisala sam se nasao upravo danas, ali kao u tvojoj prici, ja sam ostavljen, tj. moja (vec bivsa) nije prosto mogla da shvati kakav sam i da to neko jednostavno radi iz ljubavi. Bez lazne skromnosti, ali toliko sam bio fer i dobar prema njoj da mi jos uvek nije jasno sta mi se desilo.
A na sve sto si napisala bih jos dodao da je NAJGORE kad te neko sutne, a jos ti pritom govori da te i dalje voli i sl. Voleo bi na 5.min. da udjem u mozgove takvih devojki, jer mi njihova objasnjenja nikako nisu jasna.

Neko je od Vas pomenuo drugu sansu, to mi je i ona danas rekla.
“Ko zna, ako je ono pravo, ako BOG kaze, bicemo zajedno, nista ti ne brini...”. Pa jel ovo nije za srcku ili nervni slom? Verujte mi da sam ocajan, ne znam dal da placem ili da se smejem. Ne znam da li da je mrzim(a nikako ne mogu), da li da je teram u tri lepe( a to mi je jos teze) ili da samo mislim da je slepa, glupa i, verovatno, nezahvalna.

Aj pokusajte da mi objasnite kako neko nekom koga voli moze da mu danas kaze “volela bi si onaj PRAVI, ceo zivot cekam na tebe, ne daj me nikom i sl.”, a vec sutra “trazi drugu, nisam ja za tebe, i sl.”... U trenutku si na nebu sa zvezdama, a u sledecem si razbijen o zemlju u milion delova.

Recite mi gde gresim? Sta je to sto nekog natera na ovako nesto...


P.S. Samo da napomenem, imam 26.god., tj. nisam neko dete(pubertetlija) pa da ne shvatam neke stvari, ili da se foliram po pitanju svega sto sam napisao. Verujte mi, SVE JE ZIVA ISTINA!

I jos nesto, na moje pitanje “zasto, otkud to odjednom?”, ona kaze: “NE ZNAM!!!!!!!!!!!!!!”



GDE GRESIM??????????
 
Zato sto je retko koja ljubav prava... Covek u vecini slucajeva ukljuci mozak i stavi ga ispred emocija... I tako godinama, dok jednom ne naleti zaista na pravu ljubav... Kad emocije ne moze da obuzda...

E tad, naviknut na prethodni nacin rasudjivanja o ljubavi (tj. razmisljanje umesto emocija), coveku sve to biva novo, cudno... a posto smo svi mi manje-vise inertna bica (volimo sigurnost, da stvari teku tokom koji smo mi planirali, itd.), mi se toga 'novog' plasimo, pa se stvaraju odbrambeni mehanizmi, koji umeju da potisnu i emocije... A kad pocne 'razum' da odlucuje umesto emocija, velike su sanse da se sve raspukne kao balon od sapunice... Sad but true... Doduse, u vecini slucajeva, emocije nadvladaju, ali ipak, taj mali crv 'zdravog razuma' ume sve da pokvari...

Resenje: flow with the river!
 
Treba da spoznamo pravu ljubav, a da bi je spoznali i sacuvali, treba da poznajemo sebe i svoje unutrasnje porive, da se ne stidimo svojih osjecanja i emocija. Ljubav je prvenstveno davanje, pozrtvovanje, a ne samo primanje. Za ljubav se treba znati boriti i biti pravi borac! :wink:
 

Back
Top