NACIONALNE MANJINE - "VELIKE" DEMOKRATE :)

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Da li vam je smesno-tuzno ili tuzno-smesno to sto nacionalne manjine ovde toliko propagiraju demokratiju, vladavinu prava, jednakost a u njihovim zemljama maticama vladaju ili su do skora bile ili imaju pretenzije da dodju na vlast sve same Nacionalnisticke partije:
HDZ, Ataka, da ne pominjem shiptare na Kosovu, muslimane u Bosni...
(sve su veoma jake cak jace nego Radikali kod nas)

dal smo mi glupi stvarno, naivni ili vec sta ili nas samo oni smatraju glupim?
 
Evo sta je apsurdno.
Nacionalne manjine osnivaju svoje nacionalne politicke partije, drugim recima otvoreno propagiraju nacionalizam.
Sto se tice nasih demokratskih, gradjanskih snaga koje propagiraju anacionalizam, kritikuju pojavu nacionalizma, a eto, podrzavaju nacionalisticke partije i najavljuju saradnju sa njima.

Zakljucak: U zemlji Srbiji je dozvoljen, pa cak i pozeljan, svaki vid nacionalizma osim srpskog.
 
Када би исто тако било и у Хрватској и у БиХ и у Словенији са Србима, па и на КиМ сада, вероватно би ми више поштовали националне мањине него сада. Сад, друга је ствар што у поменутим земљама Србе убијају, док ми тражимо права за националне мањине
 
no_problem:
Када би исто тако било и у Хрватској и у БиХ и у Словенији са Србима, па и на КиМ сада, вероватно би ми више поштовали националне мањине него сада. Сад, друга је ствар што у поменутим земљама Србе убијају, док ми тражимо права за националне мањине
Pa nije izgovor nepoštovanje nečijeg prava prema svom sunarodniku u matičnoj zemlji nacionalne manjine koja živi u Srbiji...nema tu reciprociteta, to važi kod prava stranaca, ne kod svojih državljana
U Hrvatskoj ubiju Serbina, hajde da mi ubijemo jednog Hrvata...
Mislim, ozbiljna zemlja poštuje svoje zakone i Ustav koji je teškom mukom donešen.
Hrvatska i Bosna imaju problem, ne mi.
 
filatelista:
Kad shvatite da su nacionalne manjine građani ove zemlje koji imaju ista prava kao i Srbi, onda ne bi bilo potrebe da se osvrćemo ko i kako vlada u njihovim zemljama.
E pa vidis, u ovoj zemlji Srbiji Srbi nemaju ista prava kao nacionalne manjine.

Evo i na izborima. Ako si pripadnik manjine i kao predstavnik nacionalne (a ne gradjanske) partije hoces u Parlament, koliko ti je glasova potrebno?
A koliko je glasova potrebno Srbinu?
 
filatelista:
Pa nije izgovor nepoštovanje nečijeg prava prema svom sunarodniku u matičnoj zemlji nacionalne manjine koja živi u Srbiji...nema tu reciprociteta, to važi kod prava stranaca, ne kod svojih državljana
U Hrvatskoj ubiju Serbina, hajde da mi ubijemo jednog Hrvata...
Mislim, ozbiljna zemlja poštuje svoje zakone i Ustav koji je teškom mukom donešen.
Hrvatska i Bosna imaju problem, ne mi.
Vidis, desilo se da je jednog Srbina divljacki pretukla grupa Madjara. I kada je ta vest objavljena pocela je prava hajka na one koji su vest objavili. Kao, oni raspiruju mrznju, nisu Madjari pretukli Srbina, vec gradjani Srbije gradjanina Srbije i slicno. Ali, ako se desi da Srbin pretuce nekog od pripadnika nacionalnih manjina, onda se ne kaze da je to gradjanin Srbije pretukao gradjanina Srbije, vec svi "dusebriznici" uglas povicu kako se u Srbiji krse prava nacionalnih manjina.
Ocito, nije isto kada je zrtva Srbin ili je zrtva pripadnik nacionalne manjine, sto je zalosno jer su i jedni i drugi ljudi.
 
rdeki:
E pa vidis, u ovoj zemlji Srbiji Srbi nemaju ista prava kao nacionalne manjine.

Evo i na izborima. Ako si pripadnik manjine i kao predstavnik nacionalne (a ne gradjanske) partije hoces u Parlament, koliko ti je glasova potrebno?
A koliko je glasova potrebno Srbinu?
To se zove pozitivna diskriminacija i moraš pratiti svetske trendove
Kako bi Romi ušli u parlament drugačije, na nečijoj listi?
Otkud Hrvata ili Bošnjaka 205 000 koliko je trebalo za cenzus...
Jedva su i ovako upali, uzeše Srbima od 250 čitavih 7-8 mesta :roll:
 
rdeki:
Vidis, desilo se da je jednog Srbina divljacki pretukla grupa Madjara. I kada je ta vest objavljena pocela je prava hajka na one koji su vest objavili. Kao, oni raspiruju mrznju, nisu Madjari pretukli Srbina, vec gradjani Srbije gradjanina Srbije i slicno. Ali, ako se desi da Srbin pretuce nekog od pripadnika nacionalnih manjina, onda se ne kaze da je to gradjanin Srbije pretukao gradjanina Srbije, vec svi "dusebriznici" uglas povicu kako se u Srbiji krse prava nacionalnih manjina.
Ocito, nije isto kada je zrtva Srbin ili je zrtva pripadnik nacionalne manjine, sto je zalosno jer su i jedni i drugi ljudi.

To je do medija, do senzacionalizma...Svi su građani Srbije, žive u istoj zemlji, dele i dobre i loše strane ovog živote. Znam da ima extremista koji i običnu kafansku tuču žele prikazati kao genocid, ali moraš da se pomiriš da je bilo, ima i biće takvih ludaka.
Samo ne mogu da prihvatim da može neko da tvrdi da je Srbin ugrožen u Srbiji, kad je odnos 70:30
 
filatelista:
To se zove pozitivna diskriminacija i moraš pratiti svetske trendove
Kako bi Romi ušli u parlament drugačije, na nečijoj listi?
Otkud Hrvata ili Bošnjaka 205 000 koliko je trebalo za cenzus...
Jedva su i ovako upali, uzeše Srbima od 250 čitavih 7-8 mesta :roll:
Koliko Hrvata i muslimana (verovatno na njih mislis) ce uci kao clanovi nenacionalnih partija? Na primer, da li ce ih biti mozda i medju poslanicima SRS?

To je jedno pitanje. Drugo je, zasto jedne te iste snage u Srbiji istovremeno guse srpski nacionalizam i podrzavaju nacionalizme drugih naroda?i
 
filatelista:
To je do medija, do senzacionalizma...Svi su građani Srbije, žive u istoj zemlji, dele i dobre i loše strane ovog živote. Znam da ima extremista koji i običnu kafansku tuču žele prikazati kao genocid, ali moraš da se pomiriš da je bilo, ima i biće takvih ludaka.
Bilo je, ima i bice takvih ludaka. Ali, niko nema prava da kaze da je u ovoj zemlji ugrozeno pravo nacionalnih manjina, kada to jednostavno nije istina.

filatelista:
Samo ne mogu da prihvatim da može neko da tvrdi da je Srbin ugrožen u Srbiji, kad je odnos 70:30
Ako je razlicit tretman zrtava nasilja prema tome koje su nacionalnosti - onda je tu neko svakako ugrozen.
 
rdeki:
Koliko Hrvata i muslimana (verovatno na njih mislis) ce uci kao clanovi nenacionalnih partija? Na primer, da li ce ih biti mozda i medju poslanicima SRS?

To je jedno pitanje. Drugo je, zasto jedne te iste snage u Srbiji istovremeno guse srpski nacionalizam i podrzavaju nacionalizme drugih naroda?i

Ma ne mislim opšte samo na Hrvate i Bošnjake, evo na listi DS je bio jedan poslanik Hrvatske manjine, samo jedan, a u Srbiji se priča o zaverama ustaša i tako dalje
Bošnjaka će biti 5, 2 Suljo, 3 Rasim
To su tako zanemarljive brojke.
A svagde u svetu je normalno da nacionalne manjine mogu da uđu na svojim listama. Pretpostavljam da smatraš nacionalizmom to što imaju svoje manjinske liste...U nekim zemljama se nacionalnim manjinama garantuje određen broj mesta, bez obzira da li će dobiti potreban broj glasova. Teoretski, imaju 2 glasa na izborima, a 3 mandata.
 
rdeki:
Bilo je, ima i bice takvih ludaka. Ali, niko nema prava da kaze da je u ovoj zemlji ugrozeno pravo nacionalnih manjina, kada to jednostavno nije istina.


Ako je razlicit tretman zrtava nasilja prema tome koje su nacionalnosti - onda je tu neko svakako ugrozen.

Zavisi šta smatraš pod ugroženošću, recimo ako je to pretući, ponižavati...Toga možda i nema toliko, ali recimo kod otpuštanja radnika ili primanja u radni odnos, toga još uvek ima i tu su manjine u svakom pogledu ugrožene.Ali dugačka je i kompleksna tema, da bi se to moglo uprošćeno diskutovati.
 
Него морамо напоменути како је Расим Љајић као министар ожалио за "његовим" председником Алијом Изетбеговићем ... е па не могу мањине да имају иста права па то ти је. Ипак имају статус мањине.
 
rdeki:
Kako bi ti to nazvao? Organizovanje na nacionalnoj osnovi, ispoljena ljubav prema svom narodu, isticanje nacionalnih obelezja - sta je to ako ne nacionalizam?
A kako drugačije da se čuje njihov glas, ako ne na tim listama. Pretpostavljam da znaš da takve liste omogućuju da izlažeš svoje probleme u parlamentu, ako osvojiš više glasova i da osnuješ poslanički klub, da podržiš Vladu zarad pomoći u infrastrukturi i razvoju kraja gde žive te manjine...Svega toga ima mnogo manje ili nikako ako su utopljene u velikim partijama.
 
filatelista:
Zavisi šta smatraš pod ugroženošću, recimo ako je to pretući, ponižavati...Toga možda i nema toliko, ali recimo kod otpuštanja radnika ili primanja u radni odnos, toga još uvek ima i tu su manjine u svakom pogledu ugrožene.Ali dugačka je i kompleksna tema, da bi se to moglo uprošćeno diskutovati.
Izvini molim te. Licno znam za slucaj kada je na konkursu primljen pripadnik nacionalne manjine, iako je Srbin imao daleko bolje kvalifikacije, samo zato da se ne bi pricalo o nekakvom ugrozavanju.
Sto se tice otpustanja, koliko je radnika dobilo otkaz po nacionalnoj osnovi?

Sto se tice ugrozenosti, ako zrtva nasilja ne sme da prica o nasilnicima onda je njeno pravo ugrozeno. Da li se slazes? Da ili ne?
 
filatelista:
A kako drugačije da se čuje njihov glas, ako ne na tim listama. Pretpostavljam da znaš da takve liste omogućuju da izlažeš svoje probleme u parlamentu, ako osvojiš više glasova i da osnuješ poslanički klub, da podržiš Vladu zarad pomoći u infrastrukturi i razvoju kraja gde žive te manjine...Svega toga ima mnogo manje ili nikako ako su utopljene u velikim partijama.
Vidi, ja nemam nista protiv nacionalizma. Imam mnogo toga protiv sovinizma. Samo zelim da stvari nazovemo svojim imenom.
Ne vidim nista lose u tome da se oni nacionalno okupljaju. Samo kazem da su takve partije nacionalisticke, a ne gradjanske i ukazujem na licemerje onih koji su istovremeno i za i protiv nacionalizma.
 
rdeki:
Izvini molim te. Licno znam za slucaj kada je na konkursu primljen pripadnik nacionalne manjine, iako je Srbin imao daleko bolje kvalifikacije, samo zato da se ne bi pricalo o nekakvom ugrozavanju.
Sto se tice otpustanja, koliko je radnika dobilo otkaz po nacionalnoj osnovi?

Sto se tice ugrozenosti, ako zrtva nasilja ne sme da prica o nasilnicima onda je njeno pravo ugrozeno. Da li se slazes? Da ili ne?

Ja nisam rekao da je to pravilo, ali se takve stvari dešavaju...I kod zapošljavanja i kod otpuštanja nacionalne manjine su u težem položaju. Ista je stvar ako poslovođa Mađar da prednost drugom Mađaru, a ne Srbinu koji možda ima i bolje kvalifikacije zbog nacionalnosti..
Svakako da osoba ili grupa koja je ugrožena ima pravo da se žali i priča o ugroženosti. Tu nema diskusije.
 
SerbiaUnited:
Da li vam je smesno-tuzno ili tuzno-smesno to sto nacionalne manjine ovde toliko propagiraju demokratiju, vladavinu prava, jednakost a u njihovim zemljama maticama vladaju ili su do skora bile ili imaju pretenzije da dodju na vlast sve same Nacionalnisticke partije:
HDZ, Ataka, da ne pominjem shiptare na Kosovu, muslimane u Bosni...
(sve su veoma jake cak jace nego Radikali kod nas)

dal smo mi glupi stvarno, naivni ili vec sta ili nas samo oni smatraju glupim?
Да,добро си то приметио.И није смешно,већ подло и злобно.
 

Back
Top