Rusija

studiram menagment lingvistiku .. ruska medjunarodna akademija turizma ...
zivot u moskvi je lud i brz ... zivi se bukvalno 100 na sat i svaka je minuta vazna ... ovo je grad za mlade, grad gde iz nicega (ako imas mozga naravno ) mozes da stvoris mnogo sta ... beda i bogatstvo na jednom mestu .. bakica koja prosi 5 rubalja na ulici a iza nje u izlogu restorana sedi covek koji ruca za 300 $ ... mi to zovemo "tako blizu - a tako daleko "

zivot kao zivot u moskvi je takav - ako dovoljno radis i racionalno koristis vreme, mesto i sredstva - ziveces odlicno ...
mada ovo je veliko iskusenje za ljude koji dodju a pre toga nisu videli nista , padaju u poroke ovog grada ... a grad je sujtan...

u principu, kao svaka druga metropola ... a ipak Moskva ima veliku istoriju i kulturu ...

pozz svima :))
 
Odakle si(mislim na Srbiju)?Kako uspevas sve da postignes,s'obzirom da studiras i radis?
Kakvi su Rusi?Ja sam razgovarala sa jednom Ruskinjom na chat-u i rekla je da smo mala zemlja i da nista ne vredimo.Nadam se da svi Rusi nemaju takav stav.
Pozdrav :roll:
 
ja sam rodjena u Sloveniji ... mada moji su iz RS ... negde pre rata smo se preselili u Novi Sad .. tako da moze se reci da sam odrasla u NS-u...

kakvi su rusi ??? imam dosta dobrih prijatelja rusa koji me vole i postuju moju zemlju i moje poreklo, tu se uvek namece ono 'slovenska braca" ... mada u glavnom globalno gledajuci, omladina ovde je kao i svugde, boli je uvo za druge nacije i narode, dok stariji rusi koji jos pamte Yugu, nikad ne prolaze mimo mene a da mi ne dobace neku lepu uspomenu na nasu zemlju...

rusi su tek od nedavno poceli da posecuju nasu zemlju ... do nedavno Srbija se ovde spominjala samo po ratovima, propaganda zapada zatrovala narod i ovde ...
moja naj bolja drugarica je ruskinja i veruj mi do poslednjeg momenta, tj dok je nisam dovela u srbiju nije verovala da je kod nas sve tako NORMALNO ... odusevila se ljudima, nasim izlascima, ponasanjem i time kako je bila prihvacena, sada masta da zivi u BG

to sto je nasa zemlja mala ne mora da znaci da manje vredimo ... uvek ce se naci neko ko ce te pljuvati samo zato sto si srbin .. od toga se pobeci ne moze :))

kako uspevam sa studijama i poslom ...
kada sam dosla u moskvu sve mi se cinilo prebrzo, secam se da sam oko 3 meseca sedela u stanu i odbijala sam da izlazim i vidjam se sa ljudima... ali kad upadnes u svoj voz, u pravo vreme onda sve krene i naviknes se ... sada pored posla i faxa imam vremena i za drustvo, za kafic, klub.. a ranije sam jedva odlazila na fax - vracala se kuci i padala u krevet...
sve zavisi od toga kako se organizujes .. moj posao ne radi na vreme vec na operativnost...

sve u svemu ... dosta je slicnosti izmedju nasih naroda ... ali ipak jedna je srbija i uvek ce ti svoje biti blize nego tudje, ma koliko se to tudje tebi zavuklo u vene ...
 
Moji roditelji su isto iz Republike Srpske(predpostavljam da si na to mislila) iz Brčkog i iz Šekovića.Moj tata je nakon studija jedno vrijeme zivio u Sloveniji.U RS i Sloveniji imam dosta rodbine ali rodjena sam u Dubrovniku i tamo smo zivjeli.
Naravno kad se zaratilo izbjegli smo,i živjeli smo u raznim mjestima a trenutno zivimo u Beogradu. :p Ovdje studiram,brat i sestra idu u srednju i tako zivi se...... :p
Iz kog mjesta su tvoji u RS?
 
ima jedan gradic iznad banjaluke, nekada se zvao skender vakuf a sada je knezevo ... moji su odatle ... svako ima neko svoje mesto na planeti a ja osecam da je ono bas moje ...
ranije sam tamo bivala cesto ... sad su okolnosti takve kakve su i nisam u prilici da idem tamo ...

kad izadjem pred kucu, udahnem miris svezeg planinskog vazduha koji se mesa sa mirisom omorike ... suma mi je tacno iznad kuce ... nema lepsheg mirisa i mirnije duse do kad sam tamo ... legnem na klupu ... a nebo kao na dlanu ... bacis marku u travu a ona se vidi kao da je dan ... svaki kamen u toj sumi sam znala - verovatno kada bi opet tamo bila znala bi (ako ih ko nije pomerao ) ...
padoh u mastanje - a ovde smog ubija - moskva uvek vrati u realnost :))

sta studiras??? kako ti ide ???
ja sam na 3 godini .. bas mi 12 pocinju ispiti, bice veselo :)))

pozdravljam te ... do sledecih pisanja
 
Studiram fiziku.Meni je vec poceo ispitni rok.Nesto sam polozila a neke ispite tek treba da polozim tako da ucim stalno jer su teski(trenutno sam napravila pauzu...i tako...nastavicu do 3 ili 4,ma najbolje se uci nocu).
Puno SRECE na ispitima!!!!!
 
Bas mi je lepo da citam o Rusiji...Tako je zamisljam kao veliku,hladnu zemlju u kojoj nema mogucnosti (velike) za kontakt sa ljudima,od tog silnog prostora...
U osnovnoj i srenjoj skoli sam ucila ruski pa mi je tako zanimljivo da slusam o tome,a i imam jednog druga u Arhangelsku-to je luka na severu Rusije...Pa me zanima da li znate nesto o samom severu Rusije i inace... :confused:
 
Volim Rusiju i imala sam tu srecu da kroz poslovna putovanja upoznam pojedine delove gde turisti bas i ne zalaze. Bila sam u Novom Urengoju, koji se nalazi na severu iza Urala i gde sam dozivela temperaturu od - 50. Bila sam i u Kirisiju koji je oko 150 km od Pitera, i vozila se elektrickom :)
Malo sam upoznala i Moskvu i Peterburg i uzivala u cuvenim ruskim konfetama (za one koji ne znaju odlicne cokoladne bonbone raznih ukusa mljac) i uzivala sam svaki put iako su to bili poslovni odlasci.
 
U Arhangeljsku če biti uskoro mraz do -45 :) .Takva je meterološka prognoza. :confused: Mi smo hladna zemlja. :) Ima takva ruska poslovica ’’Žao da nemamo sad neprijatelja ispod Moskve takav dobar mraz nestaje!!!’’ :smile:
 
Cao falanster,pa ti si Rus.Dobro govoris srpski.Da li si bio u Srbiji?
Vidim i ti si sa primorja kao i ja,samo sto sam ja iz toplijih krajeva.Kad sam se doselila u Beograd na -5 mi je bilo previse hladno a kako izgleda na -45 mogu samo da zamislim.
Cime se ti bavis?STA MOZE DA SE RADI NA -45?
 
falanster:
U Arhangeljsku če biti uskoro mraz do -45 :) .Takva je meterološka prognoza. :confused: Mi smo hladna zemlja. :) Ima takva ruska poslovica ’’Žao da nemamo sad neprijatelja ispod Moskve takav dobar mraz nestaje!!!’’ :smile:
Ti si stvarno Rus?Iz Arhangelska?Ako jesi bas mi je drago jer u Arhangelsku imam bas dobrog druga!! Bio je ovde jednom...Ali u Montenegro...pa smo se tamo upoznali...Cini mi se da su Rusi bas prijatni i fini ljudi?
 
Ja sam stvarno Rus ali nisam iz Arhangeljska, stanujem u Moskvi. U nas takav mraz isto ali retko.Prošle godine bilo nekoliko nedelja -35.Pitaš sta može da se radi u takav mraz?SVE!!!! ;) Samo deca ne ide u školu.Pa kad bio mkad, svi smo čekali nestrplivo mraza, da bi kad majka otlazi na posao mogli bismo ići da šetamo. :) :) :)
 
falanster:
Ja sam stvarno Rus ali nisam iz Arhangeljska, stanujem u Moskvi. U nas takav mraz isto ali retko.Prošle godine bilo nekoliko nedelja -35.Pitaš sta može da se radi u takav mraz?SVE!!!! ;) Samo deca ne ide u školu.Pa kad bio mkad, svi smo čekali nestrplivo mraza, da bi kad majka otlazi na posao mogli bismo ići da šetamo. :) :) :)
Znas li ovoga glumca sa naseg avatara?Sigurno ga znas to ja Sergej Bezrukov.Gledali smo njegove serije Brigada i Jesenjin na ruskom programu.Ne govorim ruski ali sam dosta naucila dok sam gledala te serije.Sergej je dobar glumac a uloge mu dobro odgovaraju.Kad bi bilo vise takvih serija bolje bismo naucili ruski.Da li znas snima li on jos neku seriju?
 
Uskoro Bezrukov će biti Puškin stvarno. :lol: U nas već javili.Ali moram da te kažem ovaj glumac nije najboljij u Rusiji :-( .Suviše je izveštačen.Vole ga su samo žene i devojčice. :) Potraži informaciju za Petra Mamonova koji igrao u filmu ’’Ostrvo’’ to je najinteresantnij film sada u Rusiji.Mislim treba prevesti ovaj film na srpski da bi ljudi videli da u Rusiji živu nije samo banditi-gangsteri i budale sa puškama pa i svetiji.
Nađeš informaciju ovde
http://www.ostrov-film.ru/photo/shoots/

Pa još jedan glumac koji igrao u ’’Ostrvu’’ takođe igrao u ’’Brigade’’bio je tamo Kosmos
http://www.ostrov-film.ru/co/photos/shoots/12_photo.jpg
dobar clumac bolje od Bezrukova.
 
Kako to mislis da ce biti Puskin stvarno,da li si mislio na to da ce glumiti Puskina?Naravno znam sta se desilo Puskino,nisi valjda mislio na to.
Pogledala sam sajt za koji si mi rekao,izgleda zanimljivo.Kada ce to biti na televiziji?
Ja imam jedan ruski kanal zove se "prvi kanal".Predpostavljam da nece biti uskoro ali kada bude javi.
 

Back
Top