Rusija

hvala, jevdjo. odgovor kratak ali ubitacan :cry:
uh, bas bzvz.
da li mozda znas kako stoje stvari sa bebisiterkama? ne mislim na neke neuke domacice ili penzionerke, nego recimo studentkinje (mozda studenti :wink: ) koje cuvaju decu nekoliko sati dnevno.
poz.
 
Vrlo je tesko naci nesto jeftinije pa cak i bebisiterku.Cena bebisiterki je otprilike kao i decijih vrtica,mi smo placali bebisiterku 450$ ali istina dok je dete bilo sasvim malo tj.do dve godine.Ali ova devojka nije imala neku posebnu kvalifikaciju kao bebisiterka,obicna zena.Ipak mislim da je vrtic bolji,zbog samog deteta,jer ima drustvo ai vaspitacice su profesionalne,tako da dete mnogo stosta nauci.
 
savic dr:
E mojne tako teshko sa vrticima desh na lapu kako rusi kazu i primice i u obican vrtic kao za potrebe vrtica (remont,TV i sl.)
Moglo je ranije dok se direktno u vrticima upisivalo,a sad su specijalno radi mita otvorili ustanove gde se deca upisuju na red,pa kad dodje 1 septembar oni te zovu i govore u kom vrticu je dete upisano.
 
@ dr savic: eh, dobro staro mito...
@ jevdjo: moja deca inace idu u vrtic i odlicno znam zasto je to dobro. ali, ako kazes da je mrka kapa, sta onda? mislim, nije bas perspektivna situacija.
da li mozda znate da li ima nezaposlenih vaspitacica? kod nas ih ima jer je vrlo tesko dobiti posao u vrticu.
takodje, negde sam cula da u moskvi ima fakultetski obrazovanih ljudi/zena iz raznih ***kistana koji ne mogu da dobiju odgovarajuce poslove jer nisu rusi. izvinjavam se ako je ovo "od traca do istine".
ustvari, ako ne uspem da ih ubacim u obdaniste, ciljam na neku obrazovanu osobu uz koju ce moci i da nauce nesto (stariji potomak 2008. treba da podje u skolu) - slicno kao u obdanistu. onda nam samo ostaje problem socijalizacije, druzenja sa vrsnjacima.

poz.
 
Kao prvo nikada ne bih dao tamo nekoj muslimanki da mi cuva i vaspitava dete,mada je to ipak vasa stvar kome ce te poveriti decu na cuvanje.Kao drugo ja vam savetujem i ako se odlucite za bebisiterku neka to bude zena-devojka sa RUSKIM PASOSEM,a najbolje i sa Moskovskom propiskom,jer ipak je ovo velik grad,a vi svoju decu niste nasli na ulici.
 
Upravu si Jevdjo potpuno se slazem sa tobom. A sto se tice MITO e to je ljudi ovde kao nigde u svetu izrazeno.Bre sa mojo cerom bili su u vrticu i arapi i azijati pa jel su oni rusi,a i kad mi je mala polazila u shkolu opredelili su je u drugu shkolu nisu tamo gde smo mi hteli u jacu ja sam posh dao 300dolara i primili su je tamo gde smo mi hteli,tako shto je to ovde normalno.
 
pa, nisam o tome uopste razmisljala sa verske/nacionalne strane. iako nista od recenog ne resava moj problem, ipak vam hvala obojici na informacijama.
sad sam se setila :idea: , dj jobi je vaspitacica! samo sto je nema na forumu. kad bi se javila, mozda bismo mogle da udruzimo "rad i sredstva". ili bar da zajedno prosetamo decu.
 
Cao NEVENALOVRE. Cujem da dolazis od septembra u Moskvu ali ja ne znam da li cu biti tada ovde. Za 10-ak dana se vracam kuci, i mozda dodjem u oktobru tek. Jos nista nije sigurno. Nije ti losa ideja da prosetamo decu zajedno, jer je meni jako dosadno bez drustva. Sama sam sa detetom dok mi muz ne dodje s posla. Gde ces ti ziveti, u kom delu grada? Muz mi je sad dobio otkaz u stanu u kojem je ziveo 7 god pa je ludnica i oko toga. Ne znam gde cemo naci stan.
Zna li neko gde moze da se nadje jednosoban stan a da nije preko agencije i nije skuplji od 500$? Stanovi su im jako losi a jako skupi! :!: :?: :confused:
 
ciao dj jobi. bas lepo sto si tamo otvorila nalog i javila nam se. imas li internet kod kuce?steta za otkaz stana, bas ste se, koliko se secam, potrudili da ga sredite.
ne znam da li cu sigurno ici najesen, ako budemo zadovoljavajuce uspeli da sredimo osnovno (gajba i vrtic) onda da. kao sto vidis iz diskusije, sa vrticima lose stoji stvar, poslala sam nekoliko mailova i privatnim obdanistima ali od njih ni znaka zivota (prostacine :evil: , osn. pravilo netikete je odgovaranje na e-poruke). stanovi su prica za sebe. moj muz je ziveo sa kolegom u stanu od pedesetak kvm, prizemlje, i placali su ga 750 usd. bruka od pohlepe!
ajd javi se kad dodjes u ns pa mozemo da divanimo i na pm, da ne trolujemo ovaj topik. ipak je tema rusija a ne snalazenje porodica s malom decom.

poz
 
ma, samo sam htela da kazem da im/vam je ta realnost prilicno nerealno alava.
ne znam, stan nije bio u centru sa velikim c (nego "blizu" petrovsko-razumovskaje stanice metroa). prizemlje, socrealisticki wc i kupatilo, vrata od, valjda, nekakvog debljeg kartona. :-(
mislim, sigurno je glupo porediti, s obzirom da je moskva 2006. proglasena najskupljim gradom sveta. presisala je i tradicionalno skupi tokio. ipak, u bgd, stan te kvadrature, solidne gradnje, u strogom centru, sa dva dir tel broja, klimom, kablovskom tv i kablovskim internetom kosta oko 500 eur/mes, sto je malo manje od 750 usd.
napokon, u pravu si doktore. to kosta koliko kosta, al valjda neces dj jobi i meni zabraniti da se vajkamo i na forumu olaksamo dusu. :roll:
poz.
 
dodatak samo za doktora, da ne bude na kraj srca i da NE VICE na mene:
setila sam se da ima i jedna super stvar! to-plo-vod :grin: , to jest mozas da se kuuupas do 101 i nazad a da ti se ne isprazni bojler, pa da moras da ispiras sapunicu hladnom vodom. i to skoro za dz mesecno jer su, koliko znam, komunalije zestoko subvencionisane.
zakljucak: alave gazde te oderu za stanarinu, al su zato struja, voda, telefon zanemarljiva budzetska stavka. opet suprotno od beogradskih komunalnih derikoza.

poz
 
Zivim i radim u Moskvi vec cetvrtu godinu i moram priznati da mi je ovde dosadilo. Rado bih presao u Piter. Po struci sam grsdjevinski inzenjer. Moze li neko nesto da predlozi?
 
Ребята русские, скажите, где в Москве можно выучить хорватский/сербский? И где достать учебники и словари на этих языках? Я уже избегалась :(

Bio u Hrvatske u lipanje. To bio vrlo dobre!!!! Ljubim i državu, i ljudi, i jezik. Ja govorim loše, ali učim sve vremje. Ljubim hrvatska dječaka. On zivet sad u Poreč. :D
 
Moze neko zivi blizu mene?(Vodnij Stadion)
U zimu koracao sam jedan put na posao,a treba da kazem da imao sam na glavi sajkac.Bas mi svidja,toplo,vozim vespicu sa sajkacem na glavi, svi policajci mene znaju :) :) I jedan muskarac pitao me kako mu naci miliciju.Pitao je sprski.Ja mu odgovaram isto i sve pokazivam pa idem dalje.Rastali smo se iznenadzeni :) :) :) Morao bih da mu pridruzim za praksu jezika :) da pomognem nekako,ali dobra misao dodze potom :) :)
 
falanster:
Moze neko zivi blizu mene?(Vodnij Stadion)
U zimu koracao sam jedan put na posao,a treba da kazem da imao sam na glavi sajkac.Bas mi svidja,toplo,vozim vespicu sa sajkacem na glavi, svi policajci mene znaju :) :) I jedan muskarac pitao me kako mu naci miliciju.Pitao je sprski.Ja mu odgovaram isto i sve pokazivam pa idem dalje.Rastali smo se iznenadzeni :) :) :) Morao bih da mu pridruzim za praksu jezika :) da pomognem nekako,ali dobra misao dodze potom :) :)

??????
koracao si, a vozio si vespicu, a na glavi sajkac?????????????

rusi rusi, ne mjesajte vodku i pivo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja cijelu zimu nisam mogao ulice preci od silnih rusa na vespama i sajkacama :-)

ko sto pjesmica stara kaze:
kad si kupim mali motorin
a sta cu letit (po moskvi) s njim

:-D
 
Ко би живео близу мене, у Петербургу?.. Нисмо ни са Светко се срели (вђ. топик ту "Сретнемо ли ..." у Архивима.)
 

Back
Top