Hakerisanje...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Hakerisanje...

Butterflies And Hurricane
    Guest

Smile Hakerisanje...

Poshto sam prilicno nova u ovome, zanima me par stvari, koje se ticu iskljucivo zashtite.

Da li sam potpuno onemogucila upad na svoj komp, time shto sam u Control Panel / Network unchekirala opciju file and print sharing. Pritom je komp u mrezi preko rutera sa josh jednim kompom.

Kolika je i da li uopshte postoji shansa za upad ukoliko neko ima moju ip adresu...

ps. od programa za zashtitu imam Zone alarm, AVG, Ad - awere, Spyboot - search and destry, i xoftspy (veceras nabavljen)...

hvala unapred....

Guest

Podrazumevano Re: Hakerisanje...

E da..i zaboravih da pitam...da li neko zna neshto o ekstenzijama .py...Cini mi se da ima neke veze sa C++...ali nije mi bash najjasnije...
    Poslednji put ažurirao/la Butterflies And Hurricane : 24.01.2007. u 04:18

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako : NISI !!!!
    Komp ti je sasvim dovoljno zaštićen ali uvek postoji mogućnost da može da se zaobiđe kompletan sistem zaštite koji imaš na kompjuteru , ne postoji potpuna zaštita. Da to postoji Ne bi hakeri upadali u kompjutere Nase i Pentagona . I ne bi čika Bili osluškivao po celom internetu iz Redmonda
    Pretpostavljam da je tvoj kompjuter jedan od običnih računara gde se ne drže neki podaci od vrhuskog značaja za državu ili za poslovni svet , pa samim tim nisi interesantna za hakere , crakere i ostale koji se bave razvaljivanjem tuđih kompjutera ,

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Jel'to DSL ruter ili ...? "Pravi" ruteri imaju i firewall, pa računarima unutra ne treba bog-zna-kakva zaštita. Ali, kao što reče snejks, ne verujem da ti je komp toliko atraktivan za h4ck3rz-e
    Što se tiče ekstenzij, pogledaj http://filext.com/detaillist.php?extdetail=py&Search=Search
    Let the boy try

Guest

Smile Re: Hakerisanje...

Citat Original postavio maksvel
    Jel'to DSL ruter ili ...? "Pravi" ruteri imaju i firewall, pa računarima unutra ne treba bog-zna-kakva zaštita. Ali, kao što reče snejks, ne verujem da ti je komp toliko atraktivan za h4ck3rz-e
    Što se tiče ekstenzij, pogledaj http://filext.com/detaillist.php?extdetail=py&Search=Search
    @Maksvel
    Jeste cable / dsl router.Mada koliko ja znam on nije zashticen sam po sebi neshto posebno.
    Hvala puno na linku. Sinoc sam i ja iskopala tu stranu, ali mi i nije bilo bash najjasnije to shto sam prochitala. U svakom slucaju bilo je zaista kasno, procitacu danas opet.

@snejks
    Inace nemam podatke od ne znam kakve vaznosti na svom kompu, ali postoji par osoba koje sigurno znaju moju tacnu ip adresu, iako je dinamicka, a koje bi mozda pozeleli da mi vrshljaju po kompu. Prosto bih zelela da znam malo vishe o tome, i kako da znam uopshte da li mi je neko upao na komp, itd...

Ako neko moze da mi kaze kako mogu to da proverim, i kako da se "koliko god mogu" zashtitim od malih hakerskih upadica, bila bih mu zahvalna...a i znanja nikad na odmet...

Hvala...pozz...

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako postoji mnogo načina da se hakeriše jedan od takvih je i presretanje tvojih poruka na internetu, bez ulaženja u tvoj kompjuter. Jednostavno ga presretnu na nekom internet čvorištu i ti lepo sediš i surfaš mailuješ itd. a nisi ni svesna da te neko posmatra i gleda šta radiš. Što se tiče tvoje IP adrese bez obzira dali je to dinamička ili statička ona je uvek podložna praćenju , tvoju ip adresu može da vidi admin bilo kog sajta na kome se trenutno nalaziš . Postoje koliko ja znam čak i trojanci koji imaju samo jednu jedinu ulogu a to je da lociraju tvoj položaj (tvoj kompjuter) među gomilom drugih. Naravno uvek postoji mogućnost da se ti zaštitiš koristeći razne proxije , bnc , shell-ove itd. ali pravog hakera to neće nimalo usporiti . Možeš instalirati gomilu zaštitnih zidova i pozatvarati portove ali apsolutna sigurnost ne postoji.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Prelistaj malo lepljivu. Windows Zastita.

Prvo i osnovno.
    Uvek update-uj svoj Operativni System dodatnim zakrpama, ujedno i software koji koristish za zastitu. Moj ti je savet za pochetak da promenis administatorski account (Administrator) u drugi naziv, i da koristish account tokom surfovanja internetom koji ima minimum privilegija.

Početnik
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Postoji li program za otkrivanje lozinki i pasworda i gde se mogu skinuti?
    Ili da li postoji neki drugi nacin za otkrivanje istih* sem onog pitati direktno osobu ?

Ističe se vanesssa56 (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Duh_mora
    Postoji li program za otkrivanje lozinki i pasworda i gde se mogu skinuti?
    Ili da li postoji neki drugi nacin za otkrivanje istih* sem onog pitati direktno osobu ?
    IMA

Ti trazish program zvani:

BRUTE FORCE

Potrazi

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Svakako da postoje, stim sto je potrebno odredjeno vreme koje mora da prodje kako bi se odredjena sifra (lozinka) "razbila". U nekim sluchajevima razbijanje sifre (lozinke), moze da potraje i do par godina, sve u zavisnosti od toga koliko je kompleksna lozinka, i sta se otkljuchava. Programi koji se koriste za ovakve stvari, nalaze se na svakom uglu, bitno je naci onaj koji ce najvishe odgovarati za odredjen (tip) lozinke.

Da ne rachunamo koja platforma, CPU (Procesor), bi trebala da bude obezbedjena za ovakve stvari, kako bi zadovoljila potrebe otvaranja bilo brute force ili drugog nacina, lozinku. Opet napominjem vazno je znati koliko je kompleksna lozinka i koji je tip fajla.

Slične teme

1. HAKERISANJE HELP
    Autor Corey u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 07.12.2008., 21:17
  2. Ajd da vas vidim sada - Hakerisanje
    Autor korisnik2007a u forumu Programiranje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.03.2008., 22:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor