Resenje problema sastavljanja vlade

kololoco

Zainteresovan član
Poruka
432
Fora koja mislim da bi bila smekerska i dala jednu novu dozu ozbiljnosti Demokratskoj Stranci je ako bi npr. Tadic napustio mesto predsednika i obecao da ce na izborima da podrzi Kostunicu. Djelica postave za premijera, a Tadica za npr. potpredsednika zaduzenog za uspostavljanje kontakata sa inostranstvom, sirenjem uticaja Srbije i privlaacenjem investicija. To bi onda dovelo da predsednik stranke bude potpredsednik drugom clanu svoje stranke sto mislim da bi pobralo mnoge simpatije jer je mnogima muka nezamenljivih lidera i gluposti. Tako bi se izbacio rezon ne moze ds i predsednika i premijera, stvorila jedna zdrava vlada i svi sredni. Osim ako Toma ne osvoji izbore za predsednika, ali mislim da sa ingerencijama koje ima nece moci previse stete da pravi, a opet ce doci u poziciju kakve takve vlasti koja ce ga razgolititi za buzdovana kakav jeste. Znaci u svakoj varijanti dobijamo. Samo treba preci preko sujeta :-| Sa mislite?
 
gica:
Da se ja pitam, Kostunica bi bio preCednik Vlade, s tim sto neb mog'o duzima one svoje Jocice i Stojkovice za ministre.

To se skroz slazem. Plus da mu uvalimo i ministarstvo inostranih poslova i kad izgubimo Kosovo da on bude najveci krivac 8-) Taman da Djelic ne bude premijer u vladi koja je izgubila izbore i da ostane cist za neke sledece kad ce da bude vlada DS, LDP i manjine :wink:
 
kololoco:
Fora koja mislim da bi bila smekerska i dala jednu novu dozu ozbiljnosti Demokratskoj Stranci je ako bi npr. Tadic napustio mesto predsednika i obecao da ce na izborima da podrzi Kostunicu. Djelica postave za premijera, a Tadica za npr. potpredsednika zaduzenog za uspostavljanje kontakata sa inostranstvom, sirenjem uticaja Srbije i privlaacenjem investicija. To bi onda dovelo da predsednik stranke bude potpredsednik drugom clanu svoje stranke sto mislim da bi pobralo mnoge simpatije jer je mnogima muka nezamenljivih lidera i gluposti. Tako bi se izbacio rezon ne moze ds i predsednika i premijera, stvorila jedna zdrava vlada i svi sredni. Osim ako Toma ne osvoji izbore za predsednika, ali mislim da sa ingerencijama koje ima nece moci previse stete da pravi, a opet ce doci u poziciju kakve takve vlasti koja ce ga razgolititi za buzdovana kakav jeste. Znaci u svakoj varijanti dobijamo. Samo treba preci preko sujeta :-| Sa mislite?

Ja bih Vladu podelio na dva dela,tako da kazem. Znaci bez obzira ko ce biti premijer,Kostinji bi dao da se zayebava sa Kosovom. Eno mu i ministar spoljnih poslova i sve sto ide uz to. Neka odabere pola zemalja za ambasadorska mesta od clanica kontakt grupe i neka resava to posto su mu puna usta bila Kosova.
I posto nema muda da uhapsi Mladica,neka to prepusti onima koji hoce i mogu.
Znaci podela Vlade bi bila na "tim za problem Kosova" i "tim za problem sa hagom".

Da DS nije izasao sa Djelicem par dana pred izbore,mislim da bi ga DSS lagano prihvatila. Nego su mnogo jela gowna,pa sad ne zna sta ce. A i DS ne vidim da je spreman da popusti oko Djelica,jer da jeste spreman ne bi ga istica.
Ali ko zna. Mozda da se desi da Kostinja bude premijer,a da DS uzme oko 60% ministarstava i da jos diktira ko iz DSSa moze,a ko ne.
 
Мислим да формирање владе схватате превише озбиљно и преувеличавате квалитете тих људи.70% сваке владе до сада су биле неозбиљне карикатуре,а то треба очекивати и сада.;)
 
kololoco:
Djelica postave za premijera, a Tadica za npr. potpredsednika zaduzenog za uspostavljanje kontakata sa inostranstvom, sirenjem uticaja Srbije i privlaacenjem investicija. To bi onda dovelo da predsednik stranke bude potpredsednik drugom clanu svoje stranke sto mislim da bi pobralo mnoge simpatije jer je mnogima muka nezamenljivih lidera i gluposti.
Djelic za premijera - to moze biti simpaticno Nemcima, Francuzima, Amerima... ali ne verujem da bi Srbima bilo bas mnogo simpaticno.

Znas ono: "Joj sto ja volim pozoriste... I ja, i ja, ali ne u svojoj kuci...".
 
Malo je neozbiljna ta podrška za ubuduće...Ja se na to ne bih oslonio, jer ko zna kako sve može ispasti. Tadić neka sedi tu gde jeste, Koštunica da dobije mesto premijera, ministra spoljnih (V.Janković), vere, sporta, dijaspore i možda još koje manje ministarstvo. Ni po koju cenu mu dati predsednika skupštine. Ni za živu glavu.
I osloboditi mu prostor da radi na problemu kosova, a Đelić neka se bakće ekonomijom kao potpredsednik Vlade.
Mislim da bi to bio lep gest od strane demokrata i da se konačno nešto radi.
 
Mislim da su ministarska mesta neka vaznija cak i od premijerskog i iskreno **** mi se za premijera, ako policiju drzi Jocic! I pravosudje Stojkovic, ali sve su indicije da ce DSS to mesto da popusti. Iskreno mislim da ce oko svega lako da se dogovore, samo da ce oko premijera i policije da zapne i ja bih cak u toj varijnti birao policiju. Znaci ako DS uzme policiju, pravosudje, energetiku, privatizaciju, rad, gradjevinu i eventualno finansije (mada moze i Mladja da ne ispadne da sve drzi DS), a da DSS uzme odbranu, spoljnu, saobracaj, privredu i premijera. To bi bilo odlicno zato sto za privredu imaju dobar kadar (Bubalo), a za ostalo nece biti katastrofa i moci ce da se saniraju sranja koja budu pravili. A ako preteraju eto nama policije 8-)
 
nisam za to da dss drzi ministarska mesta pogotovu velja. neka moraju, ali ako moze velja da ide.
seljacina je i to teska, i jos pljacka vojvodinu.
uopste ne mislim da je simpaticno to sto velja buzdovan govori sta hoce, sto je "domacin" i te stvari, tacnije gade mi se takve konotacije srpskog domacina u njegovom kontekstu.
(ako ja sad znam sta sam rekao u poslednjoj recenici.... :P)
 

Back
Top