Kukuruz

P_R_E_D_A_T_O_R

Primećen član
Poruka
507
Zanima me citam neke teme sa posao i novac i vidim da svi dosta pricaju o kukuruzu.Hteo bih i ja u tako neshto dakrenem i zanima me koliko mi od prilike treba para za tako nesto.nemam njivu.Koliko bi bilo dovoljno da imam para da kupim zemljiste zasadim kukuruz i kolika je od prilike zarada?
 
Pomislio si sta ces da radis, kad bude trziste prezasiceno kukuruzom? Tad ce mu cena drasticno pasti, pa ga u prolece neces moci prodati ni za pola cene kao u jesen.

Zapamti, najveci profit nose pioniri, svi ponavljaci imaju puno manji profit ili cak gubitak.

Za posao pre svega treba imati pravi osecaj.
 
nikako pogotovu ako nemas svoju zemlju. Prosto je ! da se isplati ne bi njive bile puste i u trnju . Sto se poljoprivrede tice,isplate se profi plastenici.Radi se na malim povrsinama menjaju kulture i prodaje dok je roba na ceni.Ne zvisis od vremenskih uslova 9bar ne 100% kao sa kukuruzom.
 
Svi beze sa sela a ti bi da se bavis poljoprivredom i to da gajis kukuruz ni manje ni vise,a nemas ni njivu,potrebna ti je njiva,mehanizacija,najbolje je kad sve imas svoje,njivu treba poorati,pripremiti,istanjirati,zasejati,prskati protiv korova,bolesti i stetocina,potrebno je i okopavati,po potrebi i navodnjavati jer su tad prinosi znatno veci,zatim ti na kraju dolazi branje!a sve ti je kocka sto se tice vremenskih uslova,kukuruz niti voli preveliku susu a ni vlagu,a ti sad vidi da li ti se isplati,ako pocnes nek ti je sa srecom!
 

Back
Top