Vozom do Istanbula

Merhaba! Kupis Balkan Felxipass, za one do 26 godina starosti kosta 4020 dinara, svako jutro u 8:40h iz Bg ti krece voz za Ist. Ranije (do pre nekoliko meseci) putovanja su trajala i po 28 sati, ali sad stize na vreme (meni je krajem decembra stigao cak sat ranije u Ist - 23 sati truckanja). Ne bi bilo lose da uzmes spavaca kola, posto celu noc trucka se kroz Bugarsku, pa ne znam koliko bi ti bilo prijatno da se vozikas sa prljavim i bukvalno neprijatno mirisecim svercerima cigareta. Ako se odlucis za spavaca, nikako nemoj u nasa kola, vec u turska, posto su mnogo prijatnija (15 evra). Ako imas jos pitanja, reci. Btw, ja se sutra vracam za Bg nakon skoro mesec dana u Ist. :D
 
Bilo je slicne teme i istog pitanja nesto pre mesec i kusur dana, pa mozete da potrazite te postove. Medjutim, sto se kola tice, nisam isla, ali par ljudova koji su isli rekose mi da nije bas bezbedno, pogotovo ako ides sam i kao da bugarski policajci hoce tako da te zaustave ni zbog cega i da ti naplate nepostojecu kaznu. :|
 
Cao. Gde da nadjem Balkan Felxipass i sta da radim ako imam vise od 26 god. Jel ima neka druga shema? Aj da te priupitam u kom delu grada je najbolje naci smestaj. Odseo bi u nekom hostelu. Ako znas koji je solidan i nije skup javi. Hvala!!!!!!!!!
 
master021:
Cao. Gde da nadjem Balkan Felxipass i sta da radim ako imam vise od 26 god. Jel ima neka druga shema? Aj da te priupitam u kom delu grada je najbolje naci smestaj. Odseo bi u nekom hostelu. Ako znas koji je solidan i nije skup javi. Hvala!!!!!!!!!

Bus do Sofije (Nis Eksperes ima dva polaska dnevno iz Beograda), a onda iz Sofije imas desetak polazaka dnevno za Istanbul. Sve ti na kraju ispadne brze i jeftinije nego vozom.
 
Ja sam imala i cash i carticu i oboje sam koristila. tako da mozes i ti. pogledaj teme o istanbulu koje su bile. jedna je bila u decembru, a druga u avgustu. avgustovka je sjajna. ja sam sve odstampala, i bukvalno grad obilazila kako su te cure opisale. mapa grada i njihov opis i nista ti vise ne treba. lijep provod

sto se hrane tice, ja sam svasta jela i nisam imala problema. cevape i burek sam najvise jela. jela sam i ribu na galata mostu. burek na kapali charsiji. kumpir i palacinke sto prodaju na ulici takodje..
 
Regularna karta ako si preko 26 je oko 7000 din. Busevi od Sofije do Ist idu 3 puta dnevno, a karta je oko 25 evra u jednom smeru, pa izracunaj sta ti najbolje. Inace, mozes da naidjes i avionsku kartu relativno jeftino. Sve zavisi do dana, ali npr, danasnja karta od Ist do Bg je bila oko 120 evra (JAT naravno), dok je regularna oko 170 u jednom smeru.
 
cicos - macos:
Regularna karta ako si preko 26 je oko 7000 din. Busevi od Sofije do Ist idu 3 puta dnevno, a karta je oko 25 evra u jednom smeru, pa izracunaj sta ti najbolje.


Busevi od Sofije do Istanbula idu 12 puta dnevno svakog dana u nedelji (09:00, 10:00, 12:00, 13:00, 16:00, 18:00, 19:00, 20:00, 20:30, 21:00, 21:00, 23:00) i karta u jednom pravcu kosta od 35 do 45 leva (18 do 23 eur) zavisno od prevoznika.
 
vukad:
Busevi od Sofije do Istanbula idu 12 puta dnevno svakog dana u nedelji (09:00, 10:00, 12:00, 13:00, 16:00, 18:00, 19:00, 20:00, 20:30, 21:00, 21:00, 23:00) i karta u jednom pravcu kosta od 35 do 45 leva (18 do 23 eur) zavisno od prevoznika.

Tesekkurler za precizan info vezan za buseve. I, da, Balkan Flexi se kupuje na zeleznickoj stanici.
 

Back
Top