Vozom do Istanbula
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Vozom do Istanbula

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vozom do Istanbula

Cuo sam da je vozom najisplativije i najlakse stici do Istanbula. Ako je neko isao nek javi sta i kako. Hvala

Zainteresovan član cicos - macos (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Thumbs up Re: Vozom do Istanbula

Merhaba! Kupis Balkan Felxipass, za one do 26 godina starosti kosta 4020 dinara, svako jutro u 8:40h iz Bg ti krece voz za Ist. Ranije (do pre nekoliko meseci) putovanja su trajala i po 28 sati, ali sad stize na vreme (meni je krajem decembra stigao cak sat ranije u Ist - 23 sati truckanja). Ne bi bilo lose da uzmes spavaca kola, posto celu noc trucka se kroz Bugarsku, pa ne znam koliko bi ti bilo prijatno da se vozikas sa prljavim i bukvalno neprijatno mirisecim svercerima cigareta. Ako se odlucis za spavaca, nikako nemoj u nasa kola, vec u turska, posto su mnogo prijatnija (15 evra). Ako imas jos pitanja, reci. Btw, ja se sutra vracam za Bg nakon skoro mesec dana u Ist.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Vozom do Istanbula

A jel isao neko kolima? Na stranu cena, mada cini mi se da moze i da se isplati ako ide cetvoro... Jel su one price o opasnim putevima u Bugarskoj samo mit ili to jos uvek stoji?

Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Bilo je slicne teme i istog pitanja nesto pre mesec i kusur dana, pa mozete da potrazite te postove. Medjutim, sto se kola tice, nisam isla, ali par ljudova koji su isli rekose mi da nije bas bezbedno, pogotovo ako ides sam i kao da bugarski policajci hoce tako da te zaustave ni zbog cega i da ti naplate nepostojecu kaznu. :|

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cao. Gde da nadjem Balkan Felxipass i sta da radim ako imam vise od 26 god. Jel ima neka druga shema? Aj da te priupitam u kom delu grada je najbolje naci smestaj. Odseo bi u nekom hostelu. Ako znas koji je solidan i nije skup javi. Hvala!!!!!!!!!

Aktivan član laa-laa (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Najbolje ti je da se smjestiš u Sultanahmetu (Stari Istanbul), lijep kraj, a sve je nekako pri ruci.
    Ja sam ljetos bila u hostelu Noble Guest House ( http://www.nobelguesthouse.com/ ). Uzeli smo trokrevetnu sobu, plaćali 12e (noćenje sa doručkom) i bili sasvim zadovoljni.
    ...ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti;

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio master021
    Cao. Gde da nadjem Balkan Felxipass i sta da radim ako imam vise od 26 god. Jel ima neka druga shema? Aj da te priupitam u kom delu grada je najbolje naci smestaj. Odseo bi u nekom hostelu. Ako znas koji je solidan i nije skup javi. Hvala!!!!!!!!!
    Bus do Sofije (Nis Eksperes ima dva polaska dnevno iz Beograda), a onda iz Sofije imas desetak polazaka dnevno za Istanbul. Sve ti na kraju ispadne brze i jeftinije nego vozom.

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Narode,super ste! Ako vam nije problem da mi jos kazete da li da nosim kesh ili visa karticu i sta od hrane jesti a sta ne! Hvala unapred!!

Zainteresovan član blue flower (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ja sam imala i cash i carticu i oboje sam koristila. tako da mozes i ti. pogledaj teme o istanbulu koje su bile. jedna je bila u decembru, a druga u avgustu. avgustovka je sjajna. ja sam sve odstampala, i bukvalno grad obilazila kako su te cure opisale. mapa grada i njihov opis i nista ti vise ne treba. lijep provod

sto se hrane tice, ja sam svasta jela i nisam imala problema. cevape i burek sam najvise jela. jela sam i ribu na galata mostu. burek na kapali charsiji. kumpir i palacinke sto prodaju na ulici takodje..
    Poslednji put ažurirao/la blue flower : 25.01.2007. u 08:27

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tako sam i mislio. Sta da Vam kazem nego puno hvala!!!!!! Nadam se da ce i nama biti lepo kao i Vama!!!! Pozdrav

Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Regularna karta ako si preko 26 je oko 7000 din. Busevi od Sofije do Ist idu 3 puta dnevno, a karta je oko 25 evra u jednom smeru, pa izracunaj sta ti najbolje. Inace, mozes da naidjes i avionsku kartu relativno jeftino. Sve zavisi do dana, ali npr, danasnja karta od Ist do Bg je bila oko 120 evra (JAT naravno), dok je regularna oko 170 u jednom smeru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio cicos - macos
    Regularna karta ako si preko 26 je oko 7000 din. Busevi od Sofije do Ist idu 3 puta dnevno, a karta je oko 25 evra u jednom smeru, pa izracunaj sta ti najbolje.

Busevi od Sofije do Istanbula idu 12 puta dnevno svakog dana u nedelji (09:00, 10:00, 12:00, 13:00, 16:00, 18:00, 19:00, 20:00, 20:30, 21:00, 21:00, 23:00) i karta u jednom pravcu kosta od 35 do 45 leva (18 do 23 eur) zavisno od prevoznika.

Učlanjen
    19.08.2005.
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio vukad
    Busevi od Sofije do Istanbula idu 12 puta dnevno svakog dana u nedelji (09:00, 10:00, 12:00, 13:00, 16:00, 18:00, 19:00, 20:00, 20:30, 21:00, 21:00, 23:00) i karta u jednom pravcu kosta od 35 do 45 leva (18 do 23 eur) zavisno od prevoznika.
    Tesekkurler za precizan info vezan za buseve. I, da, Balkan Flexi se kupuje na zeleznickoj stanici.

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E, narode super ste.... HVALA MNOGO !!!!!!!!!

Slične teme

1. DRUSTVO ZA PUTOVANJA
    Autor libertad u forumu Putovanja
    Odgovora: 150
    Poslednja poruka: 05.06.2017., 18:41
  2. Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 31.12.2008., 15:40
  3. Vozom do Splita
    Autor Peace_Love_Freedom u forumu Putovanja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.04.2007., 00:01
  4. Prevoz do Istanbula