Život u Južnoj Africi

To su istorijske cinjenice, ali Namibija je sada jedna relativno stabilna i bezbedna zemlja sa veoma jekim nemackim uticajem................fantasticna klopa i pice............divno mesto za turiste.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ziveo u Botswani
Bilo mi prelepo :)
... mostly :)

RSA ...... joooooooooooooooooooj, koliko je to lepa zemlja!!!!!!!!!!!!!
Pre podne mozes da se skijas, a predvece da se kupas sa ajkulama :)

Ipak...... kod mene je bilo bezbednije ...... vise puta :)

a Namibia.................. uf breeee...... i tamo je prelepo :)

Iz tog vremena jedino iz Zimbabwea nosim lose uspomene....Roberdan Mugabovic.......
Ali to i nije RSA

Pozdrav svima :)
 
a Namibia.................. uf breeee...... i tamo je prelepo


намибија.....земља из бајке....сурфовање на динама код сваркопфмунда, фантастично пиво (једина земља која има линценцу за Гинис) и фантастична храна.....немачка храна спремљена на афрички начин....милина...и симпатична престоница Виндхук са лепим хостелима...препорука
 
a Namibia.................. uf breeee...... i tamo je prelepo


намибија.....земља из бајке....сурфовање на динама код сваркопфмунда, фантастично пиво (једина земља која има линценцу за Гинис) и фантастична храна.....немачка храна спремљена на афрички начин....милина...и симпатична престоница Виндхук са лепим хостелима...препорука

Shap !


bravo !!!

Ja sam odande donosio pivo (ne mogu da se setim koje.....) za ovdasnje ljubitelje
Oni tamo i dalje prave pivo po tradicionalnom receptu bez hemije, .....

Yebo !
 
@vracaracc
jeli sigurno?mislim kako je sa kriminalom ?posto su kod nas jako uvrezena predrasude da moze svasta da se desi?
kakve su cene za svakodnevni zivot? i uopste ako moze malo opsirniji info ....bio bih jako zahvalan


U J. africi definitivno nije sigurno za belce ali sa upotrebom mozga se sanse za neprijatnosti mogu drastićno smanjiti - jednostavno, kreći se tamo gde se kreću i ostali belci.
A život u JAR-u je do skora bio veoma jeftin međutim cene su pred svetdko prvenstvo drastično skočile......(u nedelju sam se vratila) jedino što je benzin i dalje veoma jeftin.
P.S.
Rent-a-car je nejbolje rešenje za turiste koji posećuju J.Afriku.

Pitaj ukoliko te još nešto zanima.
 
mislis da ne moze da se zaradi ni 2000 e za mesec a ako su troskovi veliki

Зависи од посла који радиш........али 2000 уколико ниси неки стручњак ћеш тешко зарадити.
рачунај.
Изнајмљивање стана (обичан, без икаквог луксуза) - око 200 евра.
купити половна кола (јавни превоз за белце не постоји) -3000 евра (7-8 година стар нисан)
Бензин (јако јефтин) 100-150 евра
храна
пиће
телефон
изласци
...

А стварно ЛЕПА плата је око 1500 евра.
 
onda da ne pokusavam uopste

Pa, dobro jutro. Kome jos treba konobar? Pa, oni imaju dovoljno svojih crnaca, pa im se jos dovlace iz Zimbabvea, Zambije i Mozambika, a tebe ce da zaposle da im budes kesa. To mozes da radis mozda mesec-dva, pa da, eto, isplatis letovanje u JA i da ne dodjes bez dinara kuci, ali!!!!!!!!!!, ali!!!!!!!!!!!! Ako si beo tesko ces to moci da radis.
 
Pa, dobro jutro. Kome jos treba konobar? Pa, oni imaju dovoljno svojih crnaca, pa im se jos dovlace iz Zimbabvea, Zambije i Mozambika, a tebe ce da zaposle da im budes kesa. To mozes da radis mozda mesec-dva, pa da, eto, isplatis letovanje u JA i da ne dodjes bez dinara kuci, ali!!!!!!!!!!, ali!!!!!!!!!!!! Ako si beo tesko ces to moci da radis.

Гомила конобара је из Бугарске.
 
Krajem juna putujem u JA na Sp, medjutim imam problem da na netu nadjem neke osnovne informacije, jedino sto sam uspeo da saznam je da je temperatura u to doba godine oko 23 stepena najvisa. Znam da idem u Nelspruit, ali jos uvek ne znam da li cu u tom gradu biti sva tri nocenja koliko ostajem ili u nekom drugom.
Ono sto me interesuje, ako ovde ima neko da mi kaze, je orjentaciono kakve su cene, sta jesti, sta izbegavati...cisto upustvo za nekog ko ide prvi put u Afriku,
Hvala unapred
 
Krajem juna putujem u JA na Sp, medjutim imam problem da na netu nadjem neke osnovne informacije, jedino sto sam uspeo da saznam je da je temperatura u to doba godine oko 23 stepena najvisa. Znam da idem u Nelspruit, ali jos uvek ne znam da li cu u tom gradu biti sva tri nocenja koliko ostajem ili u nekom drugom.
Ono sto me interesuje, ako ovde ima neko da mi kaze, je orjentaciono kakve su cene, sta jesti, sta izbegavati...cisto upustvo za nekog ko ide prvi put u Afriku,
Hvala unapred

Slobodno jedi u restoranima i fast-fudovima klopa je zaista odlicna mada nelsput i nije neki gastronomski raj......Sta iybegavati?
Tasko pitanje, izbegavaj mesta gde nema belaca, mislim da je to najbolji savet.........a cene u JAR-u su zaista korektne mada su ih podgili pred SP
 
Dobro to mi je i logicno i kod nas bi podigli cene :))) Nisam siguran da cu boraviti u Nelspruitu, ali cim saznam napisacu. Nemam nista specijalno sto bih te pitao, vise ono sta bi rekao coveku koji prvi put dolazi u Afriku, jer na netu ima jako malo informacija i nekih smernica za turiste.
Recimo ne znam kakav je zakon za pusace, cuo sam da je klopa u restoranima jako skupa...
 
Dobro to mi je i logicno i kod nas bi podigli cene :))) Nisam siguran da cu boraviti u Nelspruitu, ali cim saznam napisacu. Nemam nista specijalno sto bih te pitao, vise ono sta bi rekao coveku koji prvi put dolazi u Afriku, jer na netu ima jako malo informacija i nekih smernica za turiste.
Recimo ne znam kakav je zakon za pusace, cuo sam da je klopa u restoranima jako skupa...

Сви ресторани и пабови имају одвојене делове за непушаче а храна по ресторанима (и продавницама) је заиста више него прихватљивих цена......
 

Back
Top