Rodžer Federer

Ko je najveći teniser svih vremena?

  • Roger Federer

  • Rafael Nadal

  • Pete Sampras

  • Novak Djokovic

  • Andre Agassi

  • Rod Laver

  • Bjorn Borg

  • John McEnroe

  • Jimmy Connors

  • Ivan Lendl

  • Boris Becker


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Bilo je tužno videti poluprazne tribine posle meča. Federerovi navijači su se poneli nesportski, ko zadnje pitjke i ostavili svog idola na cedilu. Iako mislim da toliko mrze Novaka da nisu mogli svedočiti njegovom trijumfu na dodeli nagrade.

U svakom slučaju ista ocena. Bedno. Sramota. :bljak:

Srećom Noletu i njegovim navijačima to nije smetalo. :vatromet:

Pa oni i jesu takvi :)...
 
Federer: Bilo je zabavno gledati Novaka kako napreduje

Rodžer Federer na zanimljiv način je govorio o svom rivalitetu sa Novakom Đokovićem sa kojim se do sada u zvaničnim mečevima sastao 46 puta, osam više nego sa Rafaelom Nadalom.

Federer-i-Djokovic


"Moje rivalstvo sa Novakom Đokovićem uvek je nekako bilo zasenjeno rivalitetom koji sam ranijih godina imao sa Rafaelom Nadalom jer sam tih godina sa Novakom uglavnom igrao u polufinalima, a onda su njih dvojica preuzeli prvo i drugo mesto", kaže Federer.

"I nakon toga smo se ponekad susretali u polufinalima. Imali smo i neka sjajna finala. Sećam se sjajnog finala US opena, ali i Vimbldona, kao i polufinala na Rolan Garosu kada je on imao onaj neverovatni niz", nastavio je Švajcarac.

"Igrali smo neke zaista sjajne mečeve, bilo je zabavno igrati ih. Nekako su mi u magli ta polufinala koja smo igrali tokom perioda kada jemoj rivalitet sa Rafom bio na vrhuncu. Čini mi se da smo se sastali toliko mnogo puta da tokom godina neke mečeve izgubiš iz vida. Ali, ono što ne zaboraviš je koliko su mečevi sa njim uvek bili teški. Bio sam tu da ispratim njegov uspon, da visim kako sa godinama postaje spremniji, mentalno snažniji i kako postaje jedan od igrača sa najboljim kretanjem u ovom sportu", kaže Federer.

"Bilo je zabavno videti ga kako napreduje, to je i mene učinilo boljim. Ponekada se pitam da li su svi toliko odlučni da naprave napredak kao što je bio Novak. Bilo je interesantno videti kako gradi svoju igru i srećan sam što još uvek mogu da igram sa njim. Mislim da imamo veoma dinamično rivalstvo. Smatram da ni on ni ja ne moramo mnogo da menjamo svoju igru kada igramo jedan protiv drugog. Možemo jednostavno da izađemo na teren i da igramo svoju igru, što je zabavno i nama i navijalima. Kada se pripremam za mečeve sa Rafom to je uvek jedinstveno, kada treba da se sretnem sa Novakom, jednostavno samo treba da budem ono što jesam. Pred mečeve sa Rafom imam osećaj da moram da promenim sve. Rafa je mnogo drugačiji rival na šljaci, a Novak je monogo veći zalogaj na tvrdoj podlozi, tu smo najčešće i igrali", zaključio je Federer.
 
Safin i Rodik imaju pozitivan skor sa Nolom :D

A Nole je pobeđivao velikana Mareja u finalima a taj isti marej je redovna mušterija i Nadala i Federera oduvek bio. Kakva je težina tih titula?

Обојица су били и Но1
Сафин има два ГС (US Open-2000, Australian Open-2005).
а 9 недеља је био на позицији 1.
Родик има 1 ГС 2003, УС Опен

Lejton Glin Hjuit (engl. Lleyton Glynn Hewitt, Sidnej, 24. februara 1981) je australijski teniser i nekada prvi na ATP listi. Hjuit je 2001. postao najmlađi teniser koji je bio rangiran na prvom mestu. Najveći uspesi u njegovoj karijeri su osvajanje dva Grend slem turnira: Otvoreno prvenstvo SAD 2001. i Vimbldon 2002.
 
Poslednja izmena:
Safin i Rodik imaju pozitivan skor sa Nolom :D

A Nole je pobeđivao velikana Mareja u finalima a taj isti marej je redovna mušterija i Nadala i Federera oduvek bio. Kakva je težina tih titula?

Safin i Novak su odigrali samo dva meca i to kad Nole nije bio na svom nivou. Dakle, premali je uzorak. Rodik ima samo pobjedu vise zahvaljujuci jednoj Novakovoj predaji.
Marej ima vise GS od Rodika,Hjuita i Safina. Ima dva olimpijska zlata, 14 mastersa, osvojio je i Tour Final. Bio broj 1.
Ova trojica su za njega druga liga. Cak bi i Wawrinka i Del Potro redovno prasili top 10 igrace iz Federerovog zlatnog doba 2003-2007.
 
Safin i Rodik imaju pozitivan skor sa Nolom :D

A Nole je pobeđivao velikana Mareja u finalima a taj isti marej je redovna mušterija i Nadala i Federera oduvek bio. Kakva je težina tih titula?

Ja ne vjerujem sta ja ovjde citam :rotf:... pa taj Marej je bolji teniser od svih njih zajedno :malav:

- - - - - - - - - -

Safin i Rodik imaju pozitivan skor sa Nolom :D

Pa imao je i fedjerero u prvih 30+ meceva ali sta mu to sada vrijedi :malav:

Rekao sam ti fino... kada ga neko pobjedi vose od 20x kako je to on uradio sa fedjererom, ja cu to priznati... ovako, ce te cak i MATS dematovati :rotf:
 
Safin i Novak su odigrali samo dva meca i to kad Nole nije bio na svom nivou. Dakle, premali je uzorak. Rodik ima samo pobjedu vise zahvaljujuci jednoj Novakovoj predaji.
Marej ima vise GS od Rodika,Hjuita i Safina. Ima dva olimpijska zlata, 14 mastersa, osvojio je i Tour Final. Bio broj 1.
Ova trojica su za njega druga liga. Cak bi i Wawrinka i Del Potro redovno prasili top 10 igrace iz Federerovog zlatnog doba 2003-2007.

Da. Safin koji je bio van forme i pred penzijom, redovan na terevenkama i bez treninga je uništio mladog Novaka sa 3:0. Čak je i kupio kartu za kući unapred, računajući da nema šta da traži protv Nola.

- - - - - - - - - -

Ja ne vjerujem sta ja ovjde citam :rotf:... pa taj Marej je bolji teniser od svih njih zajedno :malav:

- - - - - - - - - -



Pa imao je i fedjerero u prvih 30+ meceva ali sta mu to sada vrijedi :malav:

Rekao sam ti fino... kada ga neko pobjedi vose od 20x kako je to on uradio sa fedjererom, ja cu to priznati... ovako, ce te cak i MATS dematovati :rotf:

Naravno, zato što je većinu tih mečeva igrao kad je Federer imao preko 30 godina. To je zbog toga veoma merodavno :mazipsa:

- - - - - - - - - -

I još jedan mali dodatak. Vavrinka koj je bio vreća za udaranje Federeru tokom cele karijere, nikada u top 3 igrač, je koliko GS titula uzeo Novaku ispred nosa? Koliko puta ga je pobedio u finalima? :cepanje:
 
Meni su stvrno super ovakve slike..iz razloga sto su svi oni prijatelji
tako da je svadja i glozenje oko tenisera ovde skroz suludo
vi se svadjate a oni se druze , smeju i zgrcu lovu ..:mrgreen:
 

Back
Top