stara MB AL440LX koja max. brzina procesora

N

neledr

Gost
Za pocetak, moj Fujitsu Siemens je sa MB AL 440LX, a procesor mu je Intel 266Mhz.Na njemu kao sto i pogadjate nemogu da gledam ni DivX ni nista sto je jeli i normalno.E sad!Zanima me koliko(maksimalno)brz procesor mogu da stavim a da moze da radi kod mene.Pre par meseci, kada mi je ortak ubacivao drugi HDD(nesto veci nego njegov originalni)video sam da procesor nestoji na ploci kao kod novijih komp-ova,nego nekako drugacije se "kaci".Ubada se u neko leziste koje lici na PCI onako dugacko.....
potpis: "nov u ovim stvarima"
 
Imas jednu standardnu SIMENS-FUJITSU masinu sa 266 procesorom. Sama ploca je optimizirana da radi sa punim procesorima i oni su iskljucivo pravljeni za slot1 i nikakav adapter oni nemaju. Ne bi trebalo da uzimas, tj. trazis celeron, jer uz njega moras da kupis i adapter i kuler. Mojim prijateljima sam za te masine nabavio pune procesore Pentium II na 350 i oni su vise nego zadovoljni. Inace bave se knjigovodstvom i novinarstvom, taj procesor im omogucava da fino uzput odrade nesto u Photoshopu i Cadu, a masina se sjajno ponasa. Sto se tice filmova ici ce bez ikakvih problema, daleko bolje nego sa celeronom na 500 ili 533 MHz na toj ploci. Najbolje resenje je da negde iskopas punu dvojicicu na 400 MHz i recimo graficku TNT2...
Poz.
 

Back
Top