Prijatelljstvo i sex

Ma opstaje :roll: ali samo ovako uglavnom
intercourse.gif
 
Stvarno ste strogi i iskljucivi.Zasto sex uvek mora da bude "obelezavanje teritorije" i oznaka pripadnosti? Mislim da je nemoguce biti blizak prijatelj sa osobom suprotnog pola u koliko tu ne postoji i dopadanje.Mentalna bliskost je vrlo intimna stvar, zasto bi onda dodir,jer sex jeste dodir, bio nesto sto ce to da pokvari? Nije li dodir samo otvaranje jos jednog kanala komunikacije?
 
:idea: Prijateljstvo je nesto najvaznije u zivotu.Trazenje, negovanje, cuvanje prijateljstva je odlika osoba koji imaju zdrav i uredan odgoj.
Pitanje se odnosilo na seks izmedju prijatelja (drugara) muskarca i zene.Moje misljenje je da je to jedna nemoralna stvar, jer prijateljstvo je nesto sto spada u duhovnu pojavu.Ne moze se smatrati prijateljima, LJUBAVNICI!Prijatelji su prijatelji a ljubavnici su ljubavnici.To su dva razlicita pojma.Stupiti u ljubavni kontakt s prijateljem je slican "incestu".Jer prijatelj se uporedjuje s bratom ili sestrom.Znam da je tesko mladim osobama zeni i muskarcu (prijateljima) da se ponekada uzdrze a da ne probaju seks.Ali ako dodje do tog trenutka oni mogu stupiti u seksualni kontakt jer su ih naterali unutrasnji porivi i emocije.Ali vrlo je bitno da nakon ucinjenog "greha" dvoje prijatelja ustanove da su pogresili i da se gnusaju svemu tome, i na kraju reci da ce i dalje ostati dobri prijatelji.
:idea:
 
znash u chemu je problem? shto posle toga mozhes da izgubish prijatelja, ako on skopca da oseca prema tebi nesto vise od prijateljstva...

ne zanemaruj cinjenicu da i muskarci i zene imaju emocije, koje se pod takvim okolnostima lako povredjuju...
 
Mozda bi prvo trebalo definisati sta podrazumevamo pod "grehom" i "nemoralom".Socijalne ili verske kategorije?Razlika je drasticna.
O socijalnim kategorijama mozemo da razgovaramo.Verske nisu diskutabilne.
U koliko govorimo o dve ravnopravne osobe, emotivno, mentalno i intelektualno i ako oboje osecaju isto ( sex je nesto normalno i prirodno ), i sve se dogadja spontano i opusteno, ne vidim razlog da ta komunikacija bude "greska" koju treba priznavati. Da li je za vas dodir i fizicki kontakt prirodna i normalna stvar?
 
Kakav greh,kakav nemoral? Ne razumem? Pa imam mnogo drugarica,prijateljica.Sa mnogima sam imao sex.I znate sta? Sad smo jos i veci prijatelji. Nisam upucen u ovu temu izgleda...................
A mozda i jesam..........................
 
Kakva greska...??? :shock: :roll:
Stavise, kao sto rece DON, prijateljstvo je jos vece... Tim prije postavljam pitanjem, zasto bi to bila greska...?
Zapravo, tek sad i mozemo da budemo zaista prijatelji, jer se nijedno od nas nece eventualno zapitati "sta bi bilo, kad bi bilo"...
To znamo, prosli smo... Ostalo je prijateljstvo, pravo, od onih za koje znas da od te osobe mozes da zatrazis i bilo kakvu pomoc, ako treba...
 
Ja mislim isto kao Gazdarica, prijateljstvo se produbljuje i dobija novi kvalitet, a ostaje prijateljstvo.Nekoga mozes da volis i ako ne zelis da budes u vezi sa njim ili njom.Da li mislite da to isto vazi svaki put kada oboje pozelite da spavate?
 
Dobro vece.Da se ponovim:teoretski razmattramo situacijuu kojoj ucestvuje dvoje ravnopravnih ljudi gde oboje polaze sa istih pozicija.
Naravno da su svi problemi moguci u koliko jedna strana gaji zelje koje kod druge ne postoje, u koliko bi jedena strana volela da se prijateljstvo razvje u vezu, ondaq ce to sigurno protumaciti na pogresan nacin i eto problema.
Svi smo bili tamo i to radili.Zato su iskustva i zanimljiva.
 
Sto mi jedno iskustvo govori, donekle je moguce. Bili smo prijatelji i desilo se nesto a eto i dan danas smo prijatelji, samo sto me on sad ipak malo drugacije gleda. A sto se mene tice, ja sam ono "nesto" vec odavno zaboravila, ali on na zalost nije pa mi i dalje ponekad uputi "onaj" pogled. Bas bezveze....
Ali eto, kao sto ona izreka kaze: posle * nema kajanja"
 
one:
Onda je verovatno od tog"nesto" on ocekivao vise.Da li ste zaista pravi prijatelji, sedite sami u nekoj sobi i razgovarate satima, iskreni, otvoreni?
Da, i dalje ima toga da se poveravamo jedno drugom. Kuka on meni za njegove ljubavne jade i ja njemu za moje i sve tajne delimo. Samo ponekad kad je on jako dobro raspolozen, zna tako da uputi kao sto rekoh "onaj" pogled ili jednostavno prokomentarise nesto dvosmisleno ali zatim odmah bezi sa te teme i kao da se nista nije desilo
Cudno....
 

Back
Top