Приоритети

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Ето прошли избори, време је формирања нове власти. Мислим да је време да се поразговара о генералним приоритетима, јер ипак није већина само ко ће бити премијер или министар чега... Постоје и ставови око битних питања.

Ја имам три врсте приоритета - политичке, уметничке и лични интерес.

ПОЛИТИЧКИ ПРИОРИТЕТИ
1. Унутрашња стабилност - превазилажење превазиђених подела
2. Територијални интегритет
3. Привредни раст
4. Борба против тајкуна, олигарха, монопола, мафије
5. Сигурност радних места, социјални програми...
6. Национално достојанство (широки круг који укључује и осећај према правди)
7. Добри односи споља, пре свега са битним силама
8. Односи са ЕУ, процес прикључења који зависи и од њих
9. Све остало (монархија-република, и сличне глупости)

УМЕТНИЧКИ ПРИОРИТЕТИ
Мало теже дефинисати јер ја више питање осећаја
1. Пораз "проевропске парадигме", културног модела... (рецимо иако ДСС-НС имају "стратешки циљ" улазак у ЕУ, чак сам чуо неопевану глупост да ће то бити 2012, они ту не спадају)
2. Да на својој кожи осете они који много жале муслимане, много воле шиптаре, правдају све оно што нам је учињено...
3. Бити на правој страни у глобалним оквирима.

ЛИЧНИ ИНТЕРЕС
1. Сигурно радно место
2. Унутрашња стабилност
3. Привредни раст
4. Територијални интегритет
5. Укидање виза
6. Либерална трговина
7. Остало

Ето то су моји приоритети, чак по три основа.
Можете ли тако саставити своју листу?
 
По којим питањима, навео сам три критеријума?

А видећемо - први тест је предлог/решење за Косово.
Културолошки је велики разлика.
 
Očuvanje Kosova pod suverenitetom Srbije
otvaranje novih radnih mesta
povećanje ulaganja, očekujem tu Đelića i njegove grinfild investicije
borba protiv korupcije i kriminala
Isporuka Mlladića ili skidanja njega sa dnevnog reda
nastavak pregovora sa EU i usklađivanje našeg i evropskog zakonodavstva
dobijanje status kandidata za EU
izbore u 2010
 
Duh Sekire:
Шта сад ниси чуо оне приче како је америчка култура супериорна у односу на остале?
Коштуница је лепо рекао нешто за трубу и Србију :D

a ti nisi cuo da je stav DSa i DSSa po pitanju Kosova identican?
ili ja nesto nisam shvatio...

americka kultura nije u sukobu sa trubom i Srbijom...ako u Cikagu moze da gostuje Brena, da prasici traze azil, a na drugom kraju grada da sisata plavusa jase na mehanickom biku uz rvanje u blatu, reko' bih da po seljoberiji mi ne odudaramo suvise od Amera...
 
a ti nisi cuo da je stav DSa i DSSa po pitanju Kosova identican?

Само тренутно идентичан. Рекао сам - видећемо.
Моје је право да не верујем Тадићу.
А и осећао је неку "нелагоду" поводом Митровданског устава :roll:

americka kultura nije u sukobu sa trubom i Srbijom...

Америчка култура је широк појам. Ја нисам ни рекао да је култура у сукобу.
Мени се рецимо много шта свиђа у њиховој култури - па у Америци је фантастика достигла највеће домете...
Мислио сам на ОНЕ који овде представљају да је та култура у сукобу. Односно оне који глорификују неке америчке и "европске" (које Европе, северне, јужне?) вредности и пљују по Србији и овдашњем начину живота.
Хоћеш можда да ти се црта? Или да пренесем неке цитате - то веома волим.

ДС се никада није оградио од тога. ДСС јесте - рецимо Борином песмицом и подржавањем уметничке слободе. Из ДС-а су напали ДСС због тога.

Kao posle burne pijane noci, kad ujutro puca glava...

Рецимо ако се прогласи независност Косова, неки почну да славе што смо се "ослободили камена", а онда им и пре зоре приседне та радост :twisted:
 
Duh Sekire:
А и осећао је неку "нелагоду" поводом Митровданског устава :roll:

i ja sam glasao ZA Ustav, pa sam isto osecao nelagodu time sto je jedva prosao...kao i svako ko ima malo savesti...

Duh Sekire:
ДС се никада није оградио од тога. ДСС јесте - рецимо Борином песмицом и подржавањем уметничке слободе. Из ДС-а су напали ДСС због тога.

pa, u pravu si, ako cemo da se pravimo blesavi... a ako necemo, onda su iz DS "napali" DSS jer je na mitin...ovaj, koncertu clan DSSa poznat po blacenju politickih protivnika, napadao coveka iz druge stranke, a sve, pod maskom umetnicke slobode...
samo zamisli da je situacija obrnuta...
uostalom, zaboravi... setio sam se sa kim razgovaram...za tebe je istina i moral subjektivna stvar...
 
isto osecao nelagodu time sto je jedva prosao...kao i svako ko ima malo savesti...

Зна се колико је тешко грађане у Србији окупити ЗА нешто, колико је тешко да се Срби сложе, ко је све на бирачким списковима...
А сећаш ли се како је Звезда у Барију постала европски шампион? Беше на пенале, а?

оnda su iz DS "napali" DSS jer je na mitin...ovaj, koncertu clan DSSa poznat po blacenju politickih protivnika, napadao coveka iz druge stranke, a sve, pod maskom umetnicke slobode...
samo zamisli da je situacija obrnuta...

ДС брани лидера друге странке као да је њихов.
Па нешто се не сећам да су реаговали поводом текстова Пере Луковића који је посланички кандидат ЛДП. Чак ни онда када је ВРЕЂАО Тадића директно.

za tebe je istina i moral subjektivna stvar...

А ти вероватно 1000 пута више жалиш жртве у Фалуџи од жртава напада на лондонски андерграунд? Пошто су Американци у Фалуџи побили хиљаду пута више недужних људи.
 
Duh Sekire:
Ето прошли избори, време је формирања нове власти. Мислим да је време да се поразговара о генералним приоритетима, јер ипак није већина само ко ће бити премијер или министар чега... Постоје и ставови око битних питања.

Ја имам три врсте приоритета - политичке, уметничке и лични интерес.

ПОЛИТИЧКИ ПРИОРИТЕТИ
1. Унутрашња стабилност - превазилажење превазиђених подела
2. Територијални интегритет
3. Привредни раст
4. Борба против тајкуна, олигарха, монопола, мафије
5. Сигурност радних места, социјални програми...
6. Национално достојанство (широки круг који укључује и осећај према правди)
7. Добри односи споља, пре свега са битним силама
8. Односи са ЕУ, процес прикључења који зависи и од њих
9. Све остало (монархија-република, и сличне глупости)

УМЕТНИЧКИ ПРИОРИТЕТИ
Мало теже дефинисати јер ја више питање осећаја
1. Пораз "проевропске парадигме", културног модела... (рецимо иако ДСС-НС имају "стратешки циљ" улазак у ЕУ, чак сам чуо неопевану глупост да ће то бити 2012, они ту не спадају)
2. Да на својој кожи осете они који много жале муслимане, много воле шиптаре, правдају све оно што нам је учињено...
3. Бити на правој страни у глобалним оквирима.

ЛИЧНИ ИНТЕРЕС
1. Сигурно радно место
2. Унутрашња стабилност
3. Привредни раст
4. Територијални интегритет
5. Укидање виза
6. Либерална трговина
7. Остало

Ето то су моји приоритети, чак по три основа.
Можете ли тако саставити своју листу?

Hehe prioriteti salonskih radikala :roll: ........Priceless :D
 
goxy:
Hehe prioriteti salonskih radikala :roll: ........Priceless :D

Па ајде ти стави твоје. Ја сам лепо понудио, до сад је само Филателиста написао шта су му приоритети.

Или би ти можда хтео грађански рат под фирмом "лустрације"?
 
Duh Sekire:
Зна се колико је тешко грађане у Србији окупити ЗА нешто, колико је тешко да се Срби сложе, ко је све на бирачким списковима...
А сећаш ли се како је Звезда у Барију постала европски шампион? Беше на пенале, а?
sport zavisi od umeca, ali najvise od srece...sto zna svako ko se bavio istim, a ima 2 grama mozga, i savesti...
ja se ne radujem previse kada pobedim u basketu sa rezultatom 20-19 za mene, ako sam na kraju bacio neku vrljavu i pogodio...

Duh Sekire:
ДС брани лидера друге странке као да је њихов.
Па нешто се не сећам да су реаговали поводом текстова Пере Луковића који је посланички кандидат ЛДП. Чак ни онда када је ВРЕЂАО Тадића директно.

jao, molim te, tekst vs. koncert...ono sto se vise cuje dobice vise i reakcije...


Duh Sekire:
А ти вероватно 1000 пута више жалиш жртве у Фалуџи од жртава напада на лондонски андерграунд? Пошто су Американци у Фалуџи побили хиљаду пута више недужних људи.

trudim se da ne razmisljam previse o tome, vidjam na ovom forumu posledice toga...
 
Korner zastavica:
Hapsenje i isporucivanje komunistickog gowno generala Mladica Hagu. Ostalo ce se samo od sebe nadovezivati.

А шта је био Стамболић?
А не осећаш се непријатно поводом пуштања на слободу Орића, Љимаја, Харадинаја?!?

А шта је то остало?
Да радосно прионема на "испуњавање осталих услова", да би нас у ЕУ примили никад, а можда ни тада.
 
Za 'demokrate' nijedan od gore navedenih prioriteta nije bitan. Njima je sada najbitnije da oforme vladu i da na bilo koji nacin isplate svoje finansiere i da se naguze svakoj manjoj ili vecoj pedercini sa zapada.
 
Evo.....
1.Reshavanje statusa Kosova na obostrano prihvatljiv nachin :D , uz maximalna prava za srpsku manjinu, dobijanje statusa ''konstitutivnog naroda''
2.Liberalizacija ekonomije uz mozda bolno sechenje budzeta, ali nuzno da bi se ohrabrila lichna inicijativa :D
3.Shto bolji odnosi ekonomski i politichki sa susedima u okviru svih mogucih sporazuma Cefte itd, pa i sa vec pomenutim Kosovom.....
4.Aktivna vojna saradnja u okviru Partnerstva za Mir i kasnije Nato-a.....Prihvatanje ,naravno ako to zele americhkog vojnoig prisustva u Srbiji uz obostranu Korist za nashu Vojsku :D .Kad smo vec kod vojske- hrvatski model profesionalizacije ,mada koshta na duzi rok se isplati.....Stvaranje specijalnih antiteroristichkih jedinica za ''brzo dejstvo'' u sluchaju da ne daj boze nesht okrene po zlu na jugu srbije(''frontalni napad albanskih teroristichkih grupa na tzv.''Preshevsku dolinu'')
4.Vishi porezi za bogate, prihvatljivi ali ne socijalni za siromashne
5.Konkretno reshavanje statusa tzv.''gradskog /drzavnog zemljishta'' koje ce biti veliki korak ka potpunoj privatizaciji......
6.Potpuna podrshka drzave i stimulisanje privatnika da podrze projekte poput klinike za genetiku koju je osnovao nash Genetichar Stojkovic, ali i svih drugih projekata tzv .mladih talenata, kojih makar imamo dosta.......U tom smeru, a vezano za poreze da se uvede americhki sistem po kome bi se ulaganje bogatih pojedinaca i kompanija u dobrotvorne svrhe i ovakve projekte bilo nagradjeno odredjenim oslobodjenjem od poreza
..............
Ovo mi za sada pada na pamet....
Umetnichki samo da sa da shansa mladim i kreativnim ljudima da se ispolje i podrze.......Koliko je to moguce u eri opshte ekonomizacije umetnosti.......
 
goxy:
Evo.....
1.Reshavanje statusa Kosova na obostrano prihvatljiv nachin :D , uz maximalna prava za srpsku manjinu, dobijanje statusa ''konstitutivnog naroda''
2.Liberalizacija ekonomije uz mozda bolno sechenje budzeta, ali nuzno da bi se ohrabrila lichna inicijativa :D
3.Shto bolji odnosi ekonomski i politichki sa susedima u okviru svih mogucih sporazuma Cefte itd, pa i sa vec pomenutim Kosovom.....
4.Aktivna vojna saradnja u okviru Partnerstva za Mir i kasnije Nato-a.....Prihvatanje ,naravno ako to zele americhkog vojnoig prisustva u Srbiji uz obostranu Korist za nashu Vojsku :D .Kad smo vec kod vojske- hrvatski model profesionalizacije ,mada koshta na duzi rok se isplati.....Stvaranje specijalnih antiteroristichkih jedinica za ''brzo dejstvo'' u sluchaju da ne daj boze nesht okrene po zlu na jugu srbije(''frontalni napad albanskih teroristichkih grupa na tzv.''Preshevsku dolinu'')
4.Vishi porezi za bogate, prihvatljivi ali ne socijalni za siromashne
5.Konkretno reshavanje statusa tzv.''gradskog /drzavnog zemljishta'' koje ce biti veliki korak ka potpunoj privatizaciji......
6.Potpuna podrshka drzave i stimulisanje privatnika da podrze projekte poput klinike za genetiku koju je osnovao nash Genetichar Stojkovic, ali i svih drugih projekata tzv .mladih talenata, kojih makar imamo dosta.......U tom smeru, a vezano za poreze da se uvede americhki sistem po kome bi se ulaganje bogatih pojedinaca i kompanija u dobrotvorne svrhe i ovakve projekte bilo nagradjeno odredjenim oslobodjenjem od poreza
..............
Ovo mi za sada pada na pamet....
Umetnichki samo da sa da shansa mladim i kreativnim ljudima da se ispolje i podrze.......Koliko je to moguce u eri opshte ekonomizacije umetnosti.......

Добро, да прокоментаришемо
1. Није ваљда да мислиш да ће Србе тамо одржати некакав статус "конститутивног народа". Територијални ентитет и своја полиција је минимум минумума да би уопште тамо опстали. Ако уопште заноће на независном Косову. Оно што мене погађа је што би Чедина "Србија"* причала како је све у реду, "мултиетнички", они треба да се слажу са комшијама Албанцима, а комшије Албанци да кољу и убијају...
2. Директно супротно са мојим личним интересом. хебига, ја сам радник, не власник капитала. И не волим да са посла долазим кући уморан.
3. А Косово као "признати сусед Србије"? Неће да може. Против ЦЕФТЕ иначе немам ништа посебно.
4. Војска ми није приоритет, јер је не смемо употребити. Против сам НАТО, Партнерство евентуално могу да толеришем. Тамо је и Русија.
5. Повећање пореза за богате?!? Па како ће онда да запошљавају :lol:
То ми баш не делује као либерални капитализам.
6. То је решено Уставом против кога сте били. Наравно, преостају закони, али тиме се баве политичари.
7. Може и то такође спада у редовно функционисање државе, односно оно што сам навео под привредни раст. Као уосталом и претходна тачка.

* јер то Србија не може бити.
 
Duh Sekire:
А шта је био Стамболић?
А не осећаш се непријатно поводом пуштања на слободу Орића, Љимаја, Харадинаја?!?

А шта је то остало?
Да радосно прионема на "испуњавање осталих услова", да би нас у ЕУ примили никад, а можда ни тада.
Kakve veze sada Stambolic imas sa ovim. On mu jos u odnosu Cobeta i Mladica dodji i oponent. Stambolic nije ucestvovao u zlocinima,bilo kakvim. Ispustio si ono sto sam napisao komunisticki GOWNO "general".

Hm...mozda, malo,pre...sada ne. To ionako nije zavisilo od nas kao drzave. Imamo mi svoje probleme. To sa ovom trojicom bandita mi vise lici na - posto je srpski bandit na slobodi,sada cemo da pustimo i ove siptarske i muslimanske bandite-pa mu i to dodje kao neka pravda. Mislim "pravda".

Moras da se zapitas gde je Srbija lose reagovala da bi nam neko vracao na taj nacin.
 
Korner zastavica:
Kakve veze sada Stambolic imas sa ovim. On mu jos u odnosu Cobeta i Mladica dodji i oponent. Stambolic nije ucestvovao u zlocinima,bilo kakvim. Ispustio si ono sto sam napisao komunisticki GOWNO "general".

Hm...mozda, malo,pre...sada ne. To ionako nije zavisilo od nas kao drzave. Imamo mi svoje probleme. To sa ovom trojicom bandita mi vise lici na - posto je srpski bandit na slobodi,sada cemo da pustimo i ove siptarske i muslimanske bandite-pa mu i to dodje kao neka pravda. Mislim "pravda".

Moras da se zapitas gde je Srbija lose reagovala da bi nam neko vracao na taj nacin.

Па не знам ја за Стамболића, помињеш неке комунисте... А Ратко је бар изашао из комунистичке матрице кад је реч о српском питању.
Узгред, видећеш кад за 20 година Европа прихвати његове методе или постане Еврабија :lol:

Пошто је Орић тако срамно пуштен, за мене је правда да Ратко уопште не иде у Хаг. Или можда да му дају пет година робије. Али пошто знамо да ће добити најмање педесет...

Као што си видео, како ми је улазак у ЕУ осма рупа на свирали (није баш девета), а привредни раст видесмо може и са слободним Ратком (две милијарде еврића, мало ли је...) онда - све је јасно.
Ах да, код мене су приоритети дати по редоследу важности.
 
@ Duh Sekire

Ma,uredu je. Rekao sam sta sam imao. Nemam sta vise da dodam.

А Ратко је бар изашао из комунистичке матрице кад је реч о српском питању.

Ha,da...mislim da...necu da ti kvarim san. Bas je izasao kada mu je Cobe bio uzdanica. A i Rasha takodje. Istaknuti clan SKJ. Izasao je ,ali na pogresnu stranu.
 

Back
Top