Kupovina satelitske

Carlo966

Početnik
Poruka
7
Postovani,kao sto iz naslova predpostavljate zainteresovan sam za kupovinu satelitske antene.Posto se skoro nimalo nerazumem u tu oblast trazim od vas pomoc,savet,sta da kupim.Ako odem bez ikakvog predznanja bojim se da me neko ne "ispali" nekim losim izborom.Osim tv-a zelim da povezem i racunar.Odmah da kazem da mi savete dajete jednostavnim recnikom jer nerazumem strucne izraze.Od imena risivera,satelitskog tanjira i svega ostalog.I jos jedna stvar,da nebude preterano skupo,neka podnosljiva cena oko 150 evra,malo gore ili dole.Unapred hvala.
 
receiver: tehnikus nova ds ili edision 2100 (jako dobri i veoma jednostavni). 60tak eura. 3 ista lnb: 0,1db 15tak eura. drzac za 3 lnb-a: 10tak eura. tanjir: 80cm ili veci. to je moj prijedlog. p.s. gdje planiras kupiti antenu? u kojoj drzavi se nalazis?
 
Imam ja jedan predlog, a da nebude posle da je samoreklamiranje... Sajt firme za koju radim povremeno honorarno ima dosta informacija iz oblasti satelitske opreme i upoznat sam sa tim da svakodnevno rade na tome da što više unaprede taj sajt. Trenutno im je aktuelno preseljenje na novi hosting i na novi domen sa .co.yu na .com iz razloga velike posećenosti starog domena i promene novog nacionalnog u .rs.
E sad znam da ako slučajno ne nađeš na sajtu to što ti treba, možeš na više načina da se informišeš od ljudi koji tamo rade. Svu robu šalju pouzećem u toku istog dana preko postekspresa i mislim da su jedni od retkih u zemlji koji su posvetili pažnju naručivanju preko interneta.

Mislim da nema razloga za blokiranje ovog linka, bez razloga što zvuči kao reklama, kad je činjenica da na sajtu čovek stavrno može da se informiše o onome što ga zanima

http://satelitskeantene.com
 
crash2803:
receiver: tehnikus nova ds ili edision 2100 (jako dobri i veoma jednostavni). 60tak eura. 3 ista lnb: 0,1db 15tak eura. drzac za 3 lnb-a: 10tak eura. tanjir: 80cm ili veci. to je moj prijedlog. p.s. gdje planiras kupiti antenu? u kojoj drzavi se nalazis?
Iz Srbije sam.Mislim da se cene ne razlikuju puno i u okruzenju.Raspitivao sam se samo na jednom mestu kod mene u Jagodini,traze mi nekih 180 do 200 era.Moracu jos na negde da se raspitam,ovi su servis za ugradnju i deru kako koga stignu.Molim pojasni mi sta znaci"lnb"zaista sam laik oko strucnih izraza.Pominje se i neka kartica za gledanje skremblovanih kanala,sta je to?Jos jednom zahvalan na tvom strpljenju.Pozdrav
 
da se nadovezem na Danijel VR, i taj quadro ima odlicnu podrsku za kljuceve koji redovno izlaze i vrlo je jednostavan za koristenje, mislim da ima garanciju 2 god i svaki software koji ubacujes je originalni tako da ne gubis garanciju.
 
Carlo966:
http://satelitskeantene.com
"Kacio sam se" na ovaj sajt,ok je ali daje ponudu za totaltv za koji ja nisam zainteresovan.Ipak hvala ti.Pozdrav

Pogledaj malo bolje na sajtu nije samo Total TV ima 100-ak artikala, ali kako sad vidim da ti neznaš šta je LNB, onda se nećeš lako sabrati šta da poručiš.
Znam da će za neki dan pokrenuti neke akcije da recimo kupiš fiksni SAT sistem komplet za neke pare 20-30% jeftinije od uoničajenog i biće SkyStar paket isto. Pod komplet mislim (receiver, LNB, tanjir, nosač, kabl). Naleti ponovo na SateltskeAntene za par dana naruči jedan komlet (popust će da važi samo za narudžbine sa sajta) da te ne deru tvoji Jagodinci :D
 
Raspitaj se o paketu DIGI TVa .
Trenutno nude besplatnu opremu i instalaciju.
Cena mesecne pretplate je oko 500din a posle 2 god oprema ostaje u tvom vlasnistvu.
BAR SE NADAM DA SAM U PRAVU.
Izgleda povoljnije od TOTAL TV paketa.
 
schei:
ok uzimam onda
hvala na savetu

:arrow: sve ce ti biti jasno.
samo sto je manji i nema u sebi mogucnost pozicioniranja satelita.
 

Prilozi

  • dreambox 500 s.jpg
    dreambox 500 s.jpg
    2,6 KB · Pregleda: 138
Povezujes Dreambox i pc :arrow: crosover kablom, imass ga kupiti u svim sopovima
koji prodaju opremu za kompjutere.

a pozicioner mozess kupiti posebno sa daljinskim bili da je sup jack ili strong, proveri samo koji je bolji.

Uredjaj ti je super ali da znas da se vec pojavio dm 600s. evo slike.
 

Prilozi

  • 2009501a.jpg
    2009501a.jpg
    44 KB · Pregleda: 9

Back
Top