Izbori - prebrojavanje glasova, rezultati...

moraću i ja da počnem da otvaram teme, kad god mi neka glupost padne na pamet.

koje istraživanje je njima davalo 28% pred izbore 2003? link, please.
znalo se da su bili pred ponorom, na oko 10%, zato su i izabrali tadića, a sklonili u stranu živkovića i čedu. oko 30% su imali tokom kratkog vremenskog perioda posle ubistva premijera. živković nije hteo da profitira na tome i ide odmah na izbore, što je sasvim ok sa neke moralne strane, iako politički gledano, može da se protumači kao greška.
 
Pa tome su se nadali i Tadic i druzina mesec dana pre izbora.

Nego evo kako se ovaj neutralni forum poneo prema mojoj poruci u kojoj se nalazi link prema video snimku mitinga SRS u Leskovcu:

Iron Lord
в.д. Модератор



Učlanjen:: 23.12.2004.
Lokacija: Сит хангри донт беливе
Poruke: 3.313 Tomislav Nikolic SRS - Leskovac - miting 4, Januar, 2007 VIDEO OBRISANO!
Poštovani,

za eventualno predizborno reklamiranje stranke putem ovog foruma, kontaktirajte oglasno odeljenje preduzeća "Krstarica d.o.o"

Takođe, nemojte da vredjate neistomišljenike.

Pozdrav!


hahaah neverovatno Iron, srami se svojeg postojanja.

Kada bi tako ocenjivali onda bi se pola ovog foruma moglo obrisati. Ako ti padne na pamet da me obrises onda to slobodno i ucini posto me, moram da priznam, postaje biti sramota sto sam clan ovog dela foruma u kome ti uredujes.
 
Niko nije davao DS-u 28%, ali su im davali mnogo vise nego sto su osvojili na izborima 2003.



Izbori 2003, Istraživanja javnog mnjenja

- B 92, 4. decembar,
Martin Bord International: SRS - 23%, DS-19 %, DSS- 18,3 %, G17 plus 17%, dok su SPO i NS dobili 9,1%. Prema ovom istraživanju, za Socijalističku partiju Srbije glasalo bi manje od 5%.

- Večernje novosti, 2. decembar,
Nemačka agencija DPA je analizirala političku scenu u Srbiji, pozivajući se na procene naše agencije “Medium Galup” (iz novembra). Pri tom je plasirala prognozu da će DSS biti najuspešniji na izborima sa 67 poslaničkih mandata, DS drugi sa 61 mandatom , dok bi SRS po njima trebalo da zauzme tek treće mesto sa 54 mandata, a G17 plus četvrto sa 40 poslaničkih mesta. Cenzus će, procenjuju u DPA, proći i SPS sa 18 i SPO-NS sa 11 mesta.

- B 92, 24. decembar, Stratedžik Marketing, izaći će oko 55%. Za radikale bi glasalo 25% birača koji nameravaju da izađu na izbore i znaju za koju se partiju opredeljuju. Na drugo mesto izbila je Demokratska stranka Srbije, za koju se izjasnilo oko 18% birača. Za Demokratsku stranku glasalo bi 18, a za G17 plus 15% birača. Socijalistička partija Srbije i koalicija Srpskog pokreta obnove i Nove Srbije za sada su izjednačeni i imaju po 6,5%.
http://www.b92.net/specijal/izbori2003/istrazivanja_javnog_mnjenja.php?nav_id=128571


A ovo su ostvareni rezultati, pa vi vidite:

SRS- 27,6
DSS- 17,7
DS- 12,6
G 17- 11,5
SPO i NS- 7,7
SPS- 7,6
 
Ekspres, 13. decembar, Agencija 'Ipres' i list 'Glas Javnosti': DSS – 18,03%, SRS – 11,37%, G 17 – 8,73%, DS – 7,84%, SPS – 7,26%, SPO-NS – 5,10%.



Balkan 17. decembar, 'vodeće agencije – srednji rezultat – nezvanično se saznaje': SRS - 22 % (odnosno 55 poslaničkih mandata od 250); G17 plus – 18% (45 mandata); DSS – 16% (40 mandata); DS - 11 % (27 mandata); SPO-NS – 8% (20 mandata), SPS – 6% (15 mandata).


Kurir, 17. decembar, ‘poznata agencija’ za kancelariju OEBS u BG: SRS – 71 mandat, DSS – 54 mandata, G17 – 50, DS – 31, SPO-NS – 29, SPS – 16.



B 92, 23. decembar, NS Medija, profesor Filozofskog fakulteta Mikloš Biro, šef istraživačkog tima: SRS će imati najviše poslanika - 74, a slede DSS sa 52, G17 plus sa 40, DS sa 34, SPS sa 30 i SPO/NS koji će imati 20 poslanika. Prema ovim rezultatima, može se zaključiti da bi u slučaju male izlaznosti eventualna koalicija SRS-SPS bila blizu polovine mandata u parlamentu.


Politika, 4. decembar, Agencija 'Faktor Plus' i Politika: DSS - 23,1 %, SRS - 22,5%, G17 Plus - 9,8%, DS – 9,1%


--------------------------------

pa i nisu baš bili precenjeni, zar ne? u dosta slučajeva, čak i potcenjeni.

ovo poslednje istraživanje, npr, favorizuje dss, a znamo kako se to završilo. koliko se sećam, dss-ovci nisu billi preterano raspoloženi neposredno posle izbora. ko zna kakva su istraživanja oni imali...
 
anntaylor:
Pa tome su se nadali i Tadic i druzina mesec dana pre izbora.

Nego evo kako se ovaj neutralni forum poneo prema mojoj poruci u kojoj se nalazi link prema video snimku mitinga SRS u Leskovcu:




hahaah neverovatno Iron, srami se svojeg postojanja.

Kada bi tako ocenjivali onda bi se pola ovog foruma moglo obrisati. Ako ti padne na pamet da me obrises onda to slobodno i ucini posto me, moram da priznam, postaje biti sramota sto sam clan ovog dela foruma u kome ti uredujes.
Pa to je sklonjeno iz higejenskih razloga a ne politickih a vi opet vidite svuda neke svetske zavere.
 
svetolik trpkovic:
Kontam da SPS ima velike sanse da izduva jer ce im glasaci otici kod radikala kao i Kostunice u kome mnogi stari SPS -ovci vide novog Slobu, a i PUPS Covic ce im otkinuti deo birackog tela koje se ionako iz dana u dan smanjuje zbog bioloskih razloga a imali su i raskol u stranci.


ne razmišljaš ti pravilno, kao penzosi samo umiru, a šta je sa onima koji odlaze u penziju? a penzosa je svakim danom sve više, zar ne?
 

Back
Top