MiG-35 Novo cudoviste od Mikojana i Gurevicha

dejina81:
nemoj da lupas... bio je bolji i od irackih migova `91 i od nasih `99... tako da nevidim neku tacnost tvoje tvrdje sem hipoteticke!
Slusaj, ne govorim o irackim i nasim Mig-ovima koji se raspadaju. Drugo, dokazi mi, kako to Ober kaze, da je F-15 bolji od Mig-a 29 i Mig-a 31. Treca stvar sumnjam da mi imamo Mig-ove 31. Ne tvrdim nedo sumnjam. Posto se krpe 3-4 29-ke tesko da cemo imati nivog Mig-a 31.
 
@ Sukhoi
Alo bre ti uvek tvrdis neke stvari bez trunke dokaza. Sta tebi ima ko da dokazuje. Ti se ovde palis na rusku tehniku, daj ti dokaze za pocetak makar jednu stvar. Npr F15 vs mig29 i zachepi na usta.
Cccc,danasnja deca.

p.s. za pocetak da bi video da niko ovde nije zaspljenen i istrascen mogao bi da pocnes sa ovako necim
f16 vs mig 29
Iz teksta se vidi da se zapadni piloti bili odushevljeni sa 29okom i iako se ne kaze eksplicitno shvata se iz konteksta da je 29ka bolja u dogfightu od f16
http://aeroweb.lucia.it/rap/RAFAQ/Buzzards.html
 
Specifications - MiG-29 Fulcrum High-Performance Combat Aircraft, Russia

Crew 1 pilot
Length 17.32 m
Height 4.73 m
wing span 11.36 m
normal take-off weight 14,750 kg
maximum take-off weight 17,720 kg
maximum weight combat load 3,000 kg
maximum fuel 4,300 kg
Engines 2 x turbofan RD-33 engines
Thrust 8,300 kg
Performance
maximum speed near ground 1,500 km/hr
maximum speed at altitude 2,400 km/hr
service ceiling 18,000 km
flight range near ground 700 km
flight range at altitude 1,500 km
Take-off thrust to weight ratio 1.12
maximum operational g-load 9 g
air target detection range 60 km
R-27 medium range missile
guidance system R-27r missile semi-active radar
maximum launch range R-27R 41 kilometres
launch weight R-27R 253 kg
dimensions R-27R, (length x diameter x fin span) 4.08 x 0.23 x 0.97 metres
guidance system R-27t missile infra-red
maximum launch range R-27T 32 kilometres
launch weight R-27T 245 kg
dimensions R-27T, (length x diameter x fin span) 3.8 x 0.23 x 0.97 metres
Warhead 39 kg, rod type warhead
target g-load 8g
fighter aircraft target kill probability 0.7
maximum target speed 3,500 km/hour
target altitude 0.02 to 27 km
maximum vertical separation carrier aircraft to target 10 km
R-73 air-to-air missile
maximum launch weight 105 kg
Warhead 7.3 kilograms, rod type
Guidance cooled infra-red
Dimensions
Length 2.9 metres
Diameter 0.17 metres
fin span 0.51 metres
maximum launch range 20 kilometres
minimum range of aft hemisphere launch 300 metres
target acceleration g load 12g
kill probability fighter target 0.6
maximum target speed 2,500 km/h
target altitudes 0.02 to 20 km
R-60m short range Air-to-air Missile
Manufacturer Vympel
maximum launch range 10 kilometres
guidance system infra-red, with photo detector cooling
Warhead 3.5 kg rod type warhead
missile length x diameter x wing span 2.09 x 0.12 x 0.39 metres
kill probability against a fighter 0.5
target g load 12g
target maximum speed 2,500 km/hour
target altitude 0.03 to 20 kilometres
 
Markelja:
Ne mozes tako porediti. Jer ako pogledas koja je vojska vise ucestovala u vojnim operacijama po svetu, logicno je da ce amerikanac imati bolji skor. Najmerodavnije je rat u Vijetnamu. Npr. tu je f-4 phantom lesio MiG- 17. Onda se pojavio Mig-21 pa su se stvari okrenule. Odnosno, prvi MiG-21 nije nosio vodjene rakete, dok ih je F-4 imala i samim tim je bila bolja. Medjutim kroz godinu dana i MiG-21 je bio opremljen vodjenim raketama tako da ga je Fantom pusio.
Ajde ja uzmem nas m76 snajper, upucam ga, i onda tebi dam dragun svd, i ja i ti odemo da tucemo sa recimo 600 m, e kada onda ja budem imao mnogo bolji skor od tebe jel to znaci da je m76 bolji od draguna? ili to znaci da ja svaki dan ispucam 100 metaka , pa sam prilicno navezban. Dok su americke avione vozili piloti, korejske su vozili priuceni ratari. A lepo pitaj obera, o tome je ovde vec bilo rec, sta se desilo kada su ruski piloti, veterani iz 2 svetskog rata, seli za te migove, i pod korejskim bojama poceli da lete. E onda su amerikanci videli da se desava nesto cudno, jer su im avioni poceli padati kao kruske... pa su optuzili ruse da nezvanicno ucestvuju u ratu!
 
dejina81:
nemoj da lupas... bio je bolji i od irackih migova `91 i od nasih `99... tako da nevidim neku tacnost tvoje tvrdje sem hipoteticke!
dejina bio je naoruzan naj novijim tipovima dalekodometnih raketa vazduh vazduh, a nasi su nosili one iz 86godine. Plus je imao avkas, rano javljanje, itd. Nije to bila postena borba, naoruzaj mig naj novijim ruskim vv raketama pa da vidimo, ovako, nasi migovi su bili glineni golubovi.A to da je bilo 1 na 100! o tome da ne pricamo
 
ober, vec sam ti rekao da da ono sto je uradio f22 nije kobra. I objasnio sam i zasto, ne mrzi me , ponovicu, nije kobra, pirueta koju avion treba da izvede u vazduhu, vec vrlo strogo propisan i do naj sitnijih detalja opisan manevar. Njegov cilj je da avion u sto manjem vremenskom roku sto sto vise obori svoju brzinu, i do 0 ! I da se onda izvuce, dakle, propisana je minimalna brzina kojom mora avion da ide pri ulasku u kobru, ono sto f22 radi, a i nije pravilno uradio, je to da je u kobru usao sa bednom brzinom ispod 200 na sat! u tom slucaju, kobra gubi svoj smisao, i gubi vrednost u realnoj borbi. Za one trke koje sam ti reko, ubrzanje je za 3 s, od o do 220km! sg sile su najace prilikom nagle promene pravca, to su prevashodno centrifugalne sile, i one su tada mnogo izrazenije nego pri pravoliniskom letenju!
 
Sarafim:
Po meni nasi avioni nisu ni trebali da uzlecu 99".Od mog dobrog druga otac je poginuo iznad Sarajeva zbog tih nasih generala.Upravljao je mislim sa "Orlom".Covek je bio vodja eskadrile i naleteo na Mirage 2000c.To je ko sa Zastavom da se trkas sa Formulom.
ajde da nepricamo o tome! A znas zasto, ? zato sto ces se zacuditi koliko mnogo znam o tome gde su leteli nasi avoni, i ko je u nima leteo! I gde je ko poginuo! A pogotovo da nepricamo o ''vodjama eskadrila'' za vreme bombardovanja! ako hoces dodatna objaznjenja , nije problem. Ali bolje da to manemo, i nemoj uopste da mislis o tome dali su nasi i gde trebali da lete, imao je ko o tome da misli, i znao je vrlo dobro sta radi!
 
marbik:
@ Sukhoi

E bre decko nemoj biti toliko ogranicen covek te je pitao pa sta sto si nasao tehnicke karakteristikie? Sta to pokazuje, to svako moze za svaki avion za sekund da nadje. Mislio je da nadjes neki konkretan dokaz, text koji je avion bolji i zasto, znaci neko poredjenje.
Istinu svako moze da shvati kada se urazumi, batali raspravu, i razmisli. 1999. godine slali su 3 aviona na jednog naseg, imali su za 15 godina novije naoruzanje, imali su sliku sa satelita sa avaksa, sa predatota, imali su informacije iz obavestajnih sluzbi, znali su svaki avion gde nam se nalazi, pa su ipak promasivali, gresili, pricali neke gluposti o svojim neuspesima. Izivljavali su se po prugama, bolnicama, i skole su hteli da gadjaju. Odi na BBC-jev sajt o agresiji 1999. godine. Hteo sam da se ispovracam kad sam video. Albanski civili u retu...ma da ti ne nabrajam odi sam vidi. Nista ne umeju da urade. Bili su u prednosti 6000 : 1! Ne pricaj mi tu neke price za malu decu.
 
ja ne razumem jel ovaj glup ili sta mu je... kazes coveku da nijedan f 15 nije oboren za vise od 20 god sluzbe, on trazi dokaz... pa iracani su imali nove migove 29, pa je posle rata `91 ostalo pet kom. vidi druze mig-29 se nije dovoljno dokazao ni u jednom sukobu kao superioran... vec sam spomenuo nase i iracke, ajde da dodam da je i Eritreja izgubila nekoliko komada u ratu sa etiopijom, a to sto je oruzje zastarelo, pa to je problem korisnika, a ne nas teoreticara, mi stavljamo dve stvari na papir i pokusavamo da na osnovu ponudjenih cinjenica iznesemo nase misljenje o boljem! nije stvar navijati za jednog kad stvar nije u tome... poenta je reci ke je bolji!!!
 
dejina81:
ja ne razumem jel ovaj glup ili sta mu je... kazes coveku da nijedan f 15 nije oboren za vise od 20 god sluzbe, on trazi dokaz... pa iracani su imali nove migove 29, pa je posle rata `91 ostalo pet kom. vidi druze mig-29 se nije dovoljno dokazao ni u jednom sukobu kao superioran... vec sam spomenuo nase i iracke, ajde da dodam da je i Eritreja izgubila nekoliko komada u ratu sa etiopijom, a to sto je oruzje zastarelo, pa to je problem korisnika, a ne nas teoreticara, mi stavljamo dve stvari na papir i pokusavamo da na osnovu ponudjenih cinjenica iznesemo nase misljenje o boljem! nije stvar navijati za jednog kad stvar nije u tome... poenta je reci ke je bolji!!!
pa jel ti poredis avione ili rakete koje oni nose, mig29 jeste suporioran avion naspram falkona, ali nikada do sada nije mig istog godista i istog godista naoruzanja sa godistem falkona, i godistem njegovog naoruzanja bio u duelu. Dakle nig je bolji avion, ali je svaki put bi u borbi sa 20 godina naprednijim sistemima, i pogotovo sto je uvek na strani falkona bila okromna logistika. Sve ovo ostalo sto pricate su ciste gluposti, i nepoznavanje tematike...
 
marbik:
Irak 91 cisto sumnjam da su imali zastarele migove i rakete za njih. pa tad su bili jedna od najjacih armija na svetu i pukose ko zvecka.
Ako sumnjas , ili neznas onda pitaj :) Iraku nikada nisu bile isporucene moderne rakete srednjeg i dugog dometa! Iracki migovi su bili unistavani na stajankama buster bombama i dalekodometnim raketama specijalnog tipa. Tako da oni nisu imali mogucnost da ih odrze citave na zemlji, a ne u vazduhu. Onda su sve migove 29 isporucili na cuvanje iranu. Treba i reci da njihov broj nije bio velik, srazmeran americkoj sili. Kada se rat zavrsio, iran nije hteo da vrati migove iraku. Posto se iran protivio i nije priznavao arbitrazu u kuala lumpuru (ugovor, tj dvostrana konvencija koja je potpisana izmedju iraka i irana o tehnickoj saradnji i pravnoj pomoci, predvidjala je unapred nadleznost arbitraze u kuala lumpuru za sve sporove koje nastanu izmedju ove dve zemlje a u vezi su sa komercijonalnim poslovima, dakle poslovima gde drzava ili njena preduzeca nastupaju kao ravnopravna stranka u sporu) Iranse pozivao da to nije bio komercionalni ugovor, vec da je taj odnos ipunjavao uslove da se kvalifikuje kao ugovor o nuznoj pomoci! i iran je odbio tu arbitrazu,da skratim pricu, migovi su ostali u iranu! :)
 

Back
Top