Problem sa brisanjem DVD-RW

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

?????????

Zainteresovan član
Poruka
119
Pozdrav!

Imam problem sa jednim dvd-rw diskom. Narezao sam, nesto na njega (verbatim DVD+RW 24X), ali ne mogu da ga citam niti ga obrsem, probao sam sa vise rezaca, ali isti rezultat dobijem (error reading disk, kaze nero 7 i nero 6). Disk je skoro nov (dva ili tri puta je bio narezan).

Dakle, meni treba neki program koji nece pitati sta je na disku, vec samo da mu ja kazem da je u pitanju dvd+rw i da mu kazem da ga obrise. Imam plextor 760a i probao sam sa plextool-om, ali kad ubacim disk plextool se zapuca i nece da otvori stranicu preko koje se brisu diskovi, posle nekog vremena izbaci “error erasing disk: Illegal request (code: 052200)”. Nisam probao Plex-eraser tool, pretopstavljam da ce unistiti disk, kao i obicne “R” diskove.

Nije neka kinta da kupim drugi rw, ali sta ako se to ponovi, a treba mi hitno nesto da narezem na rw.

Ako neko zna neki program, kao sto sam opisao gore, ili neki drugi nacin da vratim disk u “zivot”, bio bih mu/joj zahvalan.
 
Samo da se ukljucim i da kazem ovo...

Imam 2 Verbatim DVD diska na koja pisem po 2x svakodnevno.. Vise definitivno ne znam broj koliko sam ih puta pisao i brisao.. Po mojoj procjeni, a na osnovu onog sto ste napisali.. Rijec je o losem DVD RW disku..

S toga da se ne zamaras sa tim nabavi bolji DVD RW i rijesen problem...
 
Koliko ja znam Alkohol 120% je pomagao kod isto tako zeznutih cd-rw diskova , inače u programu Nero se od ranije vuče neki bag pa je u stanju da zezne i bolje rw diskove . Probaj sa programom Alkohol 120% naravno ako radi sa dvdrw diskovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top