Koji browser koristite?

_pajabaja_:
Jel mozete da mi kazete da li je brzina Opere u odnosu na IE6 6.0.2800 vredna instaliranja?

Po cemu je Opera bolji od IE-a i koliko je kao browser bezbedan?

Pozdrav
1.Ja odgovorno tvrdim da jeste. U svakom slucaju neces zakukati za prostorom na tvom hardu jer instalacioni fajl zauzima 3.3MB, a na hardu oko 6-7MB.
2.Mozda joj je mana sto ne moze da prepozna neke programe ili sta su vec (killad, smajlije), ali je meni licno mnogo bolja od IE-a i koristim je vec 2-3 godine 8)
 
Ice:
Slim Browser
Freeware + izgled IE + Ibijac PopUp-ova + opcija za pamcenje sifre na sajtovima + opcija za izvlacenje search engine-a ( nema svaki put kad trazis cra.. da ides po sajtovima da kucas nadji ovo pa onda na drugi i tako jedno 1000 puta)
Uzmite probajte ga ako nista drugo a stvarno nije veliki ( oko 1.37 MB )
http://www.flashpeak.com/sbrowser/download.htm

Ja imam i Operu, i IE (naravno) i Netscape ali pitanje je bilo sta koristim...
Koristim pretezno Operu...
IE koristim samo za Windows Update ni za sta vise.
Netscape 7.1 je cool, lepo izgleda i sve to, ali "malo" sporije otvara stranice od Opere.
 
Ice:
Slim Browser
Freeware + izgled IE + Ibijac PopUp-ova + opcija za pamcenje sifre na sajtovima + opcija za izvlacenje search engine-a ( nema svaki put kad trazis cra.. da ides po sajtovima da kucas nadji ovo pa onda na drugi i tako jedno 1000 puta)
Uzmite probajte ga ako nista drugo a stvarno nije veliki ( oko 1.37 MB )
http://www.flashpeak.com/sbrowser/download.htm

Ja imam i Operu, i IE (naravno) i Netscape ali pitanje je bilo sta koristim...
Koristim pretezno Operu...
IE koristim samo za Windows Update ni za sta vise.
Netscape 7.1 je cool, lepo izgleda i sve to, ali "malo" sporije otvara stranice od Opere.
 
Kad sam u Windows-u: NS 7.1 ... definitivno mu nema ravnog (kao sto sam vec pisao, najoptimizovanija Mozilla za windows)
Kad sam u BSD-u/Linuxu: Mozilla 1.5
Kad zabasam na MacOS X: Safari

I dalje ne shvatam zasto toliki broj ljudi koristi Operu... Brza od Mozilla-e - nije! ... Bolja - nije!... Manja - nije! ... To je bila pre 4-5 godina kad je zaista stajala na disketu, i pruzala pristojno 'surfovanje' u odnosu na svoju velicinu... Sada je i ona dosta velika i 'spora'... A vecina funkcija joj manjka...

Naravno, za IE necu ni trositi svoje reci i vreme...

Poz.
 
Ice:
Slim Browser
Freeware + izgled IE + Ibijac PopUp-ova + opcija za pamcenje sifre na sajtovima + opcija za izvlacenje search engine-a ( nema svaki put kad trazis cra.. da ides po sajtovima da kucas nadji ovo pa onda na drugi i tako jedno 1000 puta)
Uzmite probajte ga ako nista drugo a stvarno nije veliki ( oko 1.37 MB )
http://www.flashpeak.com/sbrowser/download.htm
Sve to ima i Opera i necu je menjati samo zbog skina. U svakom slucaju sa njihovog sajta mogu skinuti kad hocu i koji god hocu skin, a ima ih mali milion 8)
 
Ljudi krstarenje netom treba da budo opustencija.
Po malo starijim istrazivanjima je pokazano da M N O G O vecei deo ljudi koristi IE ( cini mi se negde preko 80% ).
Razlog : nema napadan izgled.
Netscape i opera su totalno napadnog izgleda za razliku od IE ili SlimBrowsera.Za Mozililu necu nista da kazem jer nisam video kako izgleda,ali cini mi se da sam cuo da je bazirana na IE pa samimi tim nebi trebalo da je losa.I ljudi ako hocete kafu smi morate da je skuvate jer Browser to ne moze umesto vas ( mozda moze da je naruci preko neta ali to je sve )
 
Ice:
Ljudi krstarenje netom treba da budo opustencija.
Po malo starijim istrazivanjima je pokazano da M N O G O vecei deo ljudi koristi IE ( cini mi se negde preko 80% ).
Razlog : nema napadan izgled.
Netscape i opera su totalno napadnog izgleda za razliku od IE ili SlimBrowsera.Za Mozililu necu nista da kazem jer nisam video kako izgleda,ali cini mi se da sam cuo da je bazirana na IE pa samimi tim nebi trebalo da je losa.I ljudi ako hocete kafu smi morate da je skuvate jer Browser to ne moze umesto vas ( mozda moze da je naruci preko neta ali to je sve )

E sad si lupio samo tako... :lol: ... IE je baziran na prvim verzijama Gecko-a (pre nego sto je NS odkupio Gecko engine), a Gecko je osnova svakog NS-a/Mozilla-e... Pa po toj logici se moze reci da je IE baziran na NS-u, odnosno danasnjoj Mozilla-i... Ali Gecko od pre 5 godina nije ono sto je on sada, tako da Mozilla nema ni jedne dodirne tacke sa IE-om...

No, naravno, Micros~1 je, po obicaju, upropastio savrseno dobar engine, pa je IE traljav, a da ne pominjem bug-ove pocevsi od security bug-ova pa sve do plugin sistema (activeX :lol: )...

Inace NS 6.x i 7.x == Mozilla... Gotovo sve je preuzeto iz Mozilla-e, s' tim sto su radjene specijalne optimizacije za windows korisnike (zato je NS 7.1 najoptimizovnija Mozilla za win32 platformu)

Inace, ne vidim zasto su i Mozilla/NS i Opera 'napadni'... Uz Mozilla/NS ti ide classic skin koji dosta podseca na standardno windows okruzenje, a imas i slicnih skin-ova za Operu (stavise, Opera u startu izgleda skroz winapi-ovski)... Vise ljudi koristi IE zato sto isti dolazi sa OS-om, tj. nametnut je od strane Micros~1-a... Medjutim, kako ljudi sve vise i vise znaju o internetu, browserima, itd. to sve manje ljudi daje svoje 'poverenje' IE-u... IE je svojevremeno belezio preko 80% trzista... I dalje je u vodjstvu (kao pojedinacni browser), ali sa manje od 60%, sa tendencijom opadanja...

Poz.
 
To sto dolazi sa windowsom nema veze.
I Media Player dolazi pa ga preko 60% ljudi ne koristi ( u zivotu ga necu pokrenuti )
Opera i NS su mi napadni jer su opcije svugde.
Meni treba samo da mogu da ukucam stranicu i da odem na nju.Search engine je obavezan da se nebi smarao da kucao 50 puta sajt kad mi nesto treba.
Ranije sam se i ja igrao sa NS ali i tad ( pre 3 god. ) je bio za mene prenatrpan.Operu koristi drug ali mi se nesvidja.Pomenuo sam SlimBrowser jer je isti kao IE samo sto popravlja njegove nedostatke kao sto su glupi pop-up ovi,mozes da kontrolises java scripte,ActiveX,Flash animacije...
I ako se vama nesvidja IE nema potrebe da mene lincujete jer se meni svidja,jer ovo je ipak forum o browseru a ne forum MiMrzimoIE
 

Back
Top