Koji browser koristite?

Sizif:
Incognito:
Meni se ništa nije desilo, osim što je ispisao poruku "Watch out, CD's are flying to your face..." sa smajlijem pored.

Ako nisi krpio IE (5+), i nisi skidao security patch za WMP (a ne koristis neku 9.00.00.2xx verziju), trebalo bi da ti otvori CD/DVD-ROM...

Nije trojanac, inace... Samo je dokaz da ti preko interneta, i IE-a, mogu kontrolisati hardware, a sto je jos gore, malom modifikacijom istog, mogu da ti obrisu sve fajlove koje si stavio u Media Library u WMP-u...

Poz.
 
Ovaj nisam probao bio pa sam mislio da je neki trojanos.. Inace dal su ona dva tj onaj iz istog togg posta http://www.site4view.com/aleksandar/tmp/ie.*****.html i onaj u postu pre trojanci ili sam se zezno.. A i smestili su se odma na gore pomenuo C:\Documents and Settings\user\Application Data...
 
Nisu trojanci... samo sadrze trivijalni kod:

<input type crash>

Nista vise... to je sasvim dovoljno da IE krahira... Ne znam zasto bi iko to nazvao trojancem... A to sto se smesti u Application Data/Temporary Internet Files, to je zato sto IE cashira strane koje poseti u tom folderu...

Inace, oba fajla su potpuno bezopasna, ali pokazuju kolike sigurnosne rupe poseduje IE, i koliko je to ustvari traljav i nepouzdan browser.

Poz.
 
Opera
Koristio sam malo i Netscape,ali mi ide na zivac,svodi se na isto kao i IE.
Operu koristim jer moze da radi kao MDI,ne zatrpava start meny i mose da odbija pop-up prozore.
Inace,svi browseri se po izgledu (spoljasnjem) svode na isto
 
Citam ove poruke , i probam da nadjem onu koja ima gluplje pitanje tipa "kako da ukljucim screen saver",ili"kako da ocistim mis, a da se ne izgrebe",i onda naidjem na neznalice koje koriste ubogi Explorer .
Ljudi probajte Operu , pa ako vam se ne svidi vi se vratite na explorer nece on nigde da pobegne.
toliko o njima. Jedino bolje pitanje je Mozzila vs Opera
evo zasto Opera:
-zato sto se u operi moze skinuti skin koji je kao Mozzila pa imate dva browsera u jednom .
-lepsi izgled 10x
-u operi ima bolji integrisani program za download,
a mozete ako vam se ne svidi zameniti drugim .
-klijent za e-postu a ne kao u mozzili odvojen program.
-Brze otvara stranice 1.5x( izmereno)
-za operu se moze skinuti srpski interfejs
(na latinici i cirilici ukupno 200kb )i za divno cudo veoma lepo izgleda ali ako vam se ne svidi vratite engleski)
-nave bih jos 4 razloga ali me zabolese ruke od pisanja jer sam bio na drugim forumima o Operi .
Opera 7.11 (moze i druge ) stavlja je na prvo mesto medju Browserima.
 
Extremus:
-zato sto se u operi moze skinuti skin koji je kao Mozzila pa imate dva browsera u jednom .
-lepsi izgled 10x
-u operi ima bolji integrisani program za download,
a mozete ako vam se ne svidi zameniti drugim .
-klijent za e-postu a ne kao u mozzili odvojen program.
-Brze otvara stranice 1.5x( izmereno)
-za operu se moze skinuti srpski interfejs
(na latinici i cirilici ukupno 200kb )i za divno cudo veoma lepo izgleda ali ako vam se ne svidi vratite engleski)
-nave bih jos 4 razloga ali me zabolese ruke od pisanja jer sam bio na drugim forumima o Operi .
Opera 7.11 (moze i druge ) stavlja je na prvo mesto medju Browserima.

- Za Mozilla browsere mozes skinuti daleko vise i daleko funkcionalnije skin-ove, ako oni uopste mogu da goore o kvalitetu browsera.
- To je skroz subjektivno, meni svaka Mozilla, cak i sa Classic skin-om izgleda lepse od bilo koje Opere
- e-mail klijent koji ide uz Mozilla browsere (baziran na NS Mail-u) vazi za jedan od najboljih email klijenata, i definitivno najbolji newsgroup klijent.
- To je vrlo relativno... Ne verujem da ista otvara brze stranice od lynx-a ;) ... Ali Gecko na kome su Mozilla browseri bazirani vazi za najbrzi HTML parser na svetu.
- E bas je neka prednost... neka hvala...

U necemu se mozemo sloziti, a to je sve ali IE ne... Da li ce ljudi koristiti Opera-u ili Mozilla-u, to zavisi od njihovih potreba. Uz vecinu browsera baziranih na Mozilla-i idu i ultra-light ICQ, AIM i IRC (Chatzilla) klijenti. Sidebar-ovi su vrlo korisni i veoma napredni, kad naucis kako da ih koristis. Imas i popup blokere, i sta sve ne... I sto je najvaznije - Mozilla je open source... Plugin sistem je nesto cime Mozilla sisa sve ostale (pa i sama Opera koristi Mozilla (Netscape) plugin sistem)...

Mozilla je naprednija po vecini parametara, ali ni Opera nije za bacanje... Koji god od ovih browsera ljudi da odaberu, nece pogresiti, jer su zasigurno bolji od IE-a, a da ne pricam o sigurnosti.
 
U redu je sto svi imamo razlicita mislenja ali ja ne shvatam likove poput logitecha kome se ocigledno nesvidja ova tema , a sve vreme sedi pored comp-a cita forum i pravi se pametan .
Vec ga zamisljam kao malog debelog , iskompleksiranog,uostalom zbog njega su izbrisali temu na forumu Opera vs drugi browseri i uopste o netu .
Ako mu se nesvidja nemoj da se javlja vise ali ocigledno da tamo odakle (selendra)i ovo mu predstavlja zabavu.
E logitech ocigledno si propustio vreme kaljenja na ulici pa sada pametujes iz stolice.
 
Ajd' dosta sa vredjanjima da i ova tema ne ode pod kljuc...

I temu Opera vs drugi browseri sam prevenstveno obrisao zbog jasnog sugerisanja na razne ilegalne i po krstaricinom statutu zabranjene aktivnosti (crackovanje i sl.).

Procitajte pravilnik pre nego sto postujete!
 
Pa J*E*B*I ga tebra...Srbi smo...
Sve 'ocemo besplatno i uspevamo u tome kol'ko-tol'ko. Ovi nas plase sa kaznama od 8god zatvora zbog Piraterije ( :D ) a mi i dalje... Stvarno smo nedokazani :D
- Jbte sve najnovije programe i igrice imamo koje jos nisu pustene u prodaju u USA - a formalno zaostajemo u svetu ...
Zurim.
Nastavicu.
p0z! :roll:
 
Tema je bilion puta razvakana...
Bgd-Vozdovac
Inco ti je objasnio sta i kako.
Slika--next time..
VIdim kalio si se u zlatno doba 91-95,u trenerci gucci ili kappa,za tarzankom,zelenom maliziom,crnim naocarima za sunce u 02h i sa 127 ortaka nabadajuci 1 coveka.
O boze....sto li ja pishem sve ovo... :roll:
:wink:
 
SisaDaPimp:
Testirao sam novi Firefox 0.8 stvarno je jak browser, vredi ga probati, a i zadrzati na racunaru :)
De si ga nasao?

Bi li neko mogao da mi kaze kakav je Avant Browser?
Imao sam prilike samo jednom da ga isprobam i mnogog me podseca na IE.

recite mi da li sam u pravu ili me samo izgled vara...
a oni sajtovi za "eror report" (u XP-u) i za izbacivanje CD-a/ova su reagovali i na Avant 8)
 

Back
Top