DVD s multiboot Linux O:S.

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Pozdrav,
zanima me dal je moguce napraviti boot-abilni DVD s par razliciti distribucija Linux O.S.
Ako je moguce kako to uraditi (zamolio bi za detaljnije objasnjenje) koji je postupak?
Probao sam s programoma : EasyBoot, MagicISO, i ISOpen uz pomoc kojih sam nacinio jos sest neupotrebljivih DVD-ova na koje je nesto narezano al nefunkcionise : kad prodje uvodnu sekvencu i dodje do boota kaze: Boot on CD:_ i zacrni se ekran i dalje se nista nedesava.
Mislim da je uz pomoc gore pomenutih programa moguce samo raditi multi boot medije al za windowsove platforme O.S. ( na netu sam nasao detaljne upute kako se to radi u EasyBoot programual za widows distribucije) te zato predpostavljam da su pomenuti programi funkcionalni samo u windows okruzenju - naprave oni nesto i s linuks distribucijama al to neradi - il sam ja sve lose radio pa su stvari ispale nefukcionalne i neupotrebljive...........
Ako je neko uspeo da to ucini molio bih ga da napise kako i uz pomoc kojih programa je to uradio.
Pozdrav
 
Ha,
Cim niko nista negovori izgleda da to sto sam ja hteo nije moguce,
il je moguce al se nezna kako. Ali vreme je pred nama saznacemo......(sto da u windowsu moze a ovde nemoze - cisto s te strane gledano morace da moze) !!!
Poz
 

Back
Top