Kako da podelim Divx ?!

Neboja NS

Početnik
Poruka
37
Film koji sam konvertovao DR Divx-om ne mogu da podelim na dva dela a da se ne prebace u AVI.Probao sam nekoliko programa ali mi ne uspeva.Treba mi Divx splitter a ne AVI kojih je i najvise na NET-u.Pomozite mi da nadjem program !!!
 
Virtualdub je najbolji za to, moze da ti zavrsi posao za 5 min. Pod video stavi direct stream copy, zatim oznaci ono sto ne zelis da bude na prvom delu avi-a, obrisi to sto si oznacio i stavi save as avi... Zatim to ponovis, ali oznacis ono sto ne zelis da bude na drugom delu i to je to. Dobra stvar je to sto ne menja kodek sa kojim je kompresovan avi koji delis, a treba mu par minuta da "renderuje".
 
Ne Avi vec divx ! Da li su to uopste isti Formati filmova.DVD film je konvertovan Dr Divx -om tu ne dobijes AVI.Kada ubacim u virtualdub kaze da nesto nije sa subtitlom u redu ida to nije AVI.i onda sve prebaci u AVI menjajuci mi format filma i to bez prevoda.Ili ce biti najbolje da batalim DR divx i vratim se na AVI.Net program koji uopste nije los(mada je Doktor bolji).Hvala vam na predlozenom programu !
 
Kao sto sam i naveo u svom pitanju treba da podelim Divx fajl od 1.34 GB(film) koji je kompresovan preko programa DR Divix-a na dva dela.Koristio sam raznorazne programe koji dele ali mi oni ne daju i drektno prebacivanje titla sa filmom(virtual dub).Sa Avi Fajlovima nije problem ali ovo nije AVI vec Divx.Konvertor Dr divx ne prebacuje u avi !!!.Virtual dub koji sam probao a i drugi programi prebace kod deljenja filma u avi i jos mi ne daju prevod koji je usamom filmu,menjaju mi FORMAT filma !!! Koliko sam ja shvatio divx i avi nisu isto ili ja bulaznim.Kakva su vasa iskustva sa programom DR divx i da li site ga koristili.Program daje perfektnu sliku i uvek prebaci prevod sa DVD filma steta bi bilo da ne resim problem i vratim se na programe koje sam do sada koristio,nisu losi ali DR divx je poseban.
 
Deky75:
Ajde proveri koja je ekstenzija tog fajla po da resimo problem oko deljenja.

P.S.
Koliko se secam Dr.DivX ima opciju da u toku ripovanja deli film na fajlove odredjene velicine.
Dr divx 2.0 ne deli film na vise delova u toku ripovanja bar ja to nisam otkrio u opcijama koje nudi.Valjda se necu previse osramotiti ako pitam sta je ekstenzija fajla ?
 
Neboja NS:
Onnda je Ekstenzija fajlaDivx video fajl ne pise Avi !!!

Nisi dobro pogledao. Najolji nacin da vidis ekstenziju je preko total commander-a. Ako nemas total commander alternativa je desni klik na fajl>open with>choose program...i pogledaj ovde
untitled.jpg
 
Ma otkud se ekstenzija moze menjati prostim preimenovanjem !?

A niti zelim da menjam ekstenziju,zelim samo da podelim film na dva dela a da mi ostane prevod a to mi nikako ne uspeva.VirtualDubMod ga podeli bez prevoda i jos jednom naglasavam ovo nije AVI vec Divx.Hoce li se uopste neko sloziti sa mnom da to nisu isti formati !
 
Ekstenizija se jedino i menja običnom promenom naziva datoteke. Ono što se time ne menja je sam sadržaj datoteke. Neki programi jednostavno odbijaju da rade sa datotekama koji nemaju ekstenziju koja se očekuje, bez obzira da li je format te datoteke prepoznatljiv u tom programu ili ne.
 
Ekstenzija je deo naziva datoteke koji se nalazi iza tačke i ona se menja tako što promeniš naziv datoteke. Ono što se nalazi unutar datoteke može biti u nekom unapred definisanom i poznatom formatu i ekstenzija obično služi da bi se naglasilo koji je format u pitanju.

Na primer za datoteka koja ima ekstenziju pdf, podrazumeva se da u sebi sadrži podatke u pdf formatu. Ali toj istoj datoteci možeš da promeniš ekstenizuju u na primer pera, ali ćeš i dalje moći da je vidiš u bilo kom programu koji ume da radi sa pdf formatom.

Dakle konvertorom se menja format podataka u datoteci, a pormena ekstenzije je samo posledica pravila da naziv datoteke odnosno njena ekstenzija odgovara formatu podataka u samoj datoteci.
 
Ekstenzija se ne moze promeniti tako sto promenis naziv datoteke bar ne u ovom slucaju Divx ostaje Divx.Procitaj celu temu gore pa probaj da mi pomognes.

Ovako izgleda fajl AVI , a ovako Divx.
 

Prilozi

  • Divx.jpg
    Divx.jpg
    4 KB · Pregleda: 45
  • Avi.jpg
    Avi.jpg
    3,8 KB · Pregleda: 0

Back
Top