Koju TV Karticu?

overkill

Zainteresovan član
Poruka
161
PixelView, Asus, MSI, K-World ili Leadtek sa raznim verzijama (2000, PVR, 2000XP, PRO, Expert, FM...)?
Da li je najbolje resenje TV Tuner chip Philips ili dosta hvaljen Xcevier Silicon? I ima li velike razlike izmedju eksternog i PCI uredjaja?
 
Jel može neko da mi kaže gdje da nađem bolji softer za tv karticu. Imam neku čudnu karticu za koju nisam mogao naći nikakve informacije na netu. Izgleda da se zove "SKYLYNE TV Tuner card" (barem tako piše na kutiji) nema ni ko je proizvođač, ni odakle, ništa, a koristi TVR 3.21.400 softver koji je glup do bola. Pa me interesuje da li neko može da mi predloži neki bolji softver a da podržava i daljinski. Mislim da je čipset 713X. Posle dužeg slušanja radija kada pokušam da prebacim na tv preko daljinskog on se jednostavno ugasi, a kada mjenjam "source" izvor, (tj. kad prebacujem tv;kablovska;s-video;fm radio, i prebacim ponovo na tv) bude mi samo crna slika i moraš da ga ugasiš i upališ da bi ga normalno gledao. Ako neko zna šta se dešava i zna koji softver može, neka javi.
 
Azraell:
Leadtek TV2000 XP Expert
kako da podesim da snima ton
sve lepo podesim sto se tice audio dela ali i dalje nece da snima ton
Ako nece da snima ton skini najnoviju verziju DTV-a i u njemu promeni audio opcije (PVR i stari DTV prave nekome probleme jer ne sadrze opcije koje novi DTV ima). ;)
A preporuka, pored svega- Leadtek! To je otprilike i preporuka foruma Sveta Kompjutera.
 
Psyduck:
Jel može neko da mi kaže gdje da nađem bolji softer za tv karticu. Imam neku čudnu karticu za koju nisam mogao naći nikakve informacije na netu. Izgleda da se zove "SKYLYNE TV Tuner card" (barem tako piše na kutiji) nema ni ko je proizvođač, ni odakle, ništa, a koristi TVR 3.21.400 softver koji je glup do bola. Pa me interesuje da li neko može da mi predloži neki bolji softver a da podržava i daljinski. Mislim da je čipset 713X. Posle dužeg slušanja radija kada pokušam da prebacim na tv preko daljinskog on se jednostavno ugasi, a kada mjenjam "source" izvor, (tj. kad prebacujem tv;kablovska;s-video;fm radio, i prebacim ponovo na tv) bude mi samo crna slika i moraš da ga ugasiš i upališ da bi ga normalno gledao. Ako neko zna šta se dešava i zna koji softver može, neka javi.

Ja mislim da ti imash Mercury Tv card zato sto je ja imam i koristi isti software (TVR 3.21.400 ) Isti problem imam i ja: kad slusam radio pa posle prebacim na TV neradi pojavi se crna slika i moram da ugasim i ponovo upalim i onda radi (radi kako radi)
Sve u svemu ta kartica je veliko s*anje pa sam odavno prestao da koristim tv na njoj ( slusam samo radio ) Lepo uzmesh 100 km i umesh Leadtek TV2000 XP Expert kao sto svi preporucuju !
 

Back
Top