Hitno-otkazivanje
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Hitno-otkazivanje

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Hitno-otkazivanje

Da li je neko imao iskustva. Trebamo da putujemo za 8 dana, a moram da otkazem zbog boginja. Pomazite, treba mi pomoc da se izborim sa agencijom.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.08.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Hitno-otkazivanje

To uvek pise u Uslovima putovanja. S obzirom da je putovanje tako blizu, otkaz ce svakako boleti/kostati, a sto vise cekas, to ce vise da kosta... Sorry

Elita
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Hitno-otkazivanje

Citat Original postavio Petka
    Da li je neko imao iskustva. Trebamo da putujemo za 8 dana, a moram da otkazem zbog boginja. Pomazite, treba mi pomoc da se izborim sa agencijom.
    pozdrav!
    meni se desilo slicno u decembru.imala sam rezervaciju za jahorinu,ali sam odustala 20 dana ranije.kapara mi je bila 10,000 din.i pristali su da mi vrate nesto malo preko 3,000 din.navodno agencija uzima 30% od celokupne sume,ne samo od one koju si uplatio.sad ne znam kako cete vi proci jer dosta kasno otkazujete.sve zavisi od agencije.u jednoj drugoj u koju sam zvala da se raspitam kako to ide sa otkazivanjem su mi rekli,ako nadjem nekog ko ce da putuje umesto nas ili ako agencija uspe da proda aranzman vracaju sve.
    srecno

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    743

mislim da u uslovima putovanja postoji i klauzula da ti se vraća celokupan iznos u slučaju bolesti, uz adekvatan dokaz.

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Draga moja imala sam slicnu situaciju letos, pa su me neki ovde ispljuvali da sam trebala racunati na to i boze moj sta je tu je, ko mi je kriv sto imam dete. I kod nas su bile boginje u pitanju, ali u najavi. Srecom, nije na kraju dobila, ali me je kostalo zivaca i zivaca. Posto sam bila sigurna da ce ih dobiti pregovarala sam s agencijom, prvo lepo pa posle malo ruznije, oko uslova otkazivanja. Elem, oni njihovi uslovi putovanja se mogu tumaciti na razne nacine. Oni procenti koje oni zadrzavaju u skladu s tvojim vremenom otkazivanja su OK ako otkazujes bez razloga, ali sam ja nasla na YUTINOM sajtu da to ne vazi za otkazivanje u slucaju bolesti i smrti, sto agencija opet nije htela priznati. Nakon visednevnog ubedjivanja i pregovaranja, nekom od njih je izletelo da oni rade u skladu s politikom hotela, a nas hotel (kao i vecina) je zadrzavao samo 30% u slucaju nepojavljivanja (znaci ne treba ni otkazati na vreme). Za to smo se mi uhvatili i na kraju se nacelno dogovorili da ce nam zadrzati samo 30% aranzmana ako otkazemo zadnji dan, sto je nama bilo prihvatljivo s obzirom da je period inkubacije bio do zadnjeg dana pred polazak.
    POsto ne znam gde ides ni preko koje agencije, poseti sajt YUTE i malo se raspitaj mozda cak i direktno u tom hotelu gde ides o njihovim uslovima. A u buduce ti predlazem, ono sto ja onomad nisam znala da postoji - osiguranje za slucaj otkazivanja puta. Platis mali dodatni procenat na aranzman i oni ti u slucaju otkazivanja vrate sve pare osim tog procenta naravno. Super stvar za nas s klincima.

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio gudajoka
    Draga moja imala sam slicnu situaciju letos, pa su me neki ovde ispljuvali da sam trebala racunati na to i boze moj sta je tu je, ko mi je kriv sto imam dete. I kod nas su bile boginje u pitanju, ali u najavi. Srecom, nije na kraju dobila, ali me je kostalo zivaca i zivaca. Posto sam bila sigurna da ce ih dobiti pregovarala sam s agencijom, prvo lepo pa posle malo ruznije, oko uslova otkazivanja. Elem, oni njihovi uslovi putovanja se mogu tumaciti na razne nacine. Oni procenti koje oni zadrzavaju u skladu s tvojim vremenom otkazivanja su OK ako otkazujes bez razloga, ali sam ja nasla na YUTINOM sajtu da to ne vazi za otkazivanje u slucaju bolesti i smrti, sto agencija opet nije htela priznati. Nakon visednevnog ubedjivanja i pregovaranja, nekom od njih je izletelo da oni rade u skladu s politikom hotela, a nas hotel (kao i vecina) je zadrzavao samo 30% u slucaju nepojavljivanja (znaci ne treba ni otkazati na vreme). Za to smo se mi uhvatili i na kraju se nacelno dogovorili da ce nam zadrzati samo 30% aranzmana ako otkazemo zadnji dan, sto je nama bilo prihvatljivo s obzirom da je period inkubacije bio do zadnjeg dana pred polazak.
    POsto ne znam gde ides ni preko koje agencije, poseti sajt YUTE i malo se raspitaj mozda cak i direktno u tom hotelu gde ides o njihovim uslovima. A u buduce ti predlazem, ono sto ja onomad nisam znala da postoji - osiguranje za slucaj otkazivanja puta. Platis mali dodatni procenat na aranzman i oni ti u slucaju otkazivanja vrate sve pare osim tog procenta naravno. Super stvar za nas s klincima.
    ovo je jako interesantno, daj malo detalja, molim te. gde takvo osiguranje može da se uplati? Posredstvom agencije ili sam to organizuješ?

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

I ja sam saznala za to ovde na forumu kad sam kukala oko boginja. Ne rade jos sve agencije tu foru ali pocinju polako. Medju prvima je Travel House. Neki se reklamiraju da rade, ali kad ih pitas - nemaju pojma. Medju njima je i Ilirika- last minute na koje sam posebno kivna.
    Elem, uplatis npr. 10% od ukupne cene aranzmana vise, i ako otkazes oni zadrze samo tih 10%. Pitala sam Travel House kako to funkcionise i objasnili su mi da oni u stvari osiguraju aranzman kod nekog osiguravajuceg drustva. Nasla sam i na sajtu Delta osiguranja da oni to rade i zvala ih da se raspitam, ali mi rekose da rade samo s agencijama a ne fizickim licima. Znaci ako ih moja agencija pozove da osigura moj aranzman - moze, ali ja sama direktno ne mogu. Debilno ali tako je.

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    743

uh, 10% na 2000 i kusur evra nije malo. novac se ne vraća ako ne otkažeš, naravno:?

Zainteresovan član sara777 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Reputaciona moć
    50

Ja sam prošle godine išla na Krf preko agencije Relax i oni su mi ponudili to osiguranje koje je bilo u iznosu od 5% od vrednosti aranžmana. Kako sam razumela, sve se obavlja u okviru agencije, ali ja ga nisam uzela.. I srećom nije mi ni trebalo..

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

@Ultrared
    Vidis, 5% nije lose. Ja sam samo dala primer od 10%. A veruj mi da je u situacijama kao sto je moja bila, bolje i 200 nego 2000 EUR ako otkazes na sam dan putovanja.

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Ja sam tu uslugu koristila pre 3 godine kada samo isli u Tursku preko Holiday Kg i bilo je 3% sto je idealno-nije mnogo,a daje sigurnost.Vec 10% je,cini mi se previse,a i mnoge agencije ne nude tu mogucnost,mada mislim da su svi obavezni da imaju i takvu opciju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    54

Hm..ja za to nisam znala,a tako mi je trebalo proslog leta.Zahvaljijiuci mnogima sa foruma uplatili smo Tasos.Dete se razboli 2 dana pred put,u agenciji nisu hteli ni dinar da vrate,a ni ja posle zucne raspavke nisam htela da otkazem,vec kao navodno mozda cemo krenuti ako mu bude bolje..Tako je i bilo,krenuli smo sa 3 dana zakasnjenja.Ali nasim mukama tu nije bio kraj..Na zalost dete nam se ponovo razboli na moru,i mi se posele citava 4 dana vratimo kuci..

Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Samo da vam javim da sam uspela da vratim skoro 90% od cene aranzmana.
    Imala sam lekarski nalaz i pre nego sto sam otisla pozvala sam YUTU i posavetovala se sa njihovim pravnikom.
    Moj savet je da se nikada ne odustaje.
    Osiguranje o kome pricate sam ja letos koristila i super je stvar.
    Mislim da smo mi platili oko 3% od vrednosti celog aranzmana, a to je takvo osiguranje da i na dan kada putujes mozes da odustanes. Agencija je Travelhouse.
    Ne znam da li jos neko to radi u Srbiji.

xpajamacax
    Guest

zaista je travel house ponovo potvrdio da su poslovni.
    dobro je petka
    kako je boginjavo prase?

Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Svaka cast Petka! Drago mi je koliko zbog tebe toliko i zbog nas ostalih koji smo bili, ili cemo biti u slicnoj situaciji.

Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio xpajamacax
    zaista je travel house ponovo potvrdio da su poslovni.
    dobro je petka
    kako je boginjavo prase?
    Bas je boginjavo.
    Nema tacke na telu gde joj nisu izbile.
    Usi, usta, jezik, guza...
    O telu da ne govorim.
    Srecna sam sto super podnosi, bas je dobra, ne kuka, bas sam ponosna na nju. Mnogo je manja kukavica od mene.

Slične teme

1. otkazivanje misha
    Autor kombajn.petrovic u forumu Hardver
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.01.2008., 23:22
  2. Otkazivanje rada racunara zbog Z.A
    Autor Dojl u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 18.03.2006., 18:54
  3. HITNO!SIEMENS!JOIN MEDIA!HITNO :?
    Autor E537A6 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2