Kako da napravim forum?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Evo hocu da napravim forum, ali posto se slabo razumem u kompove, uzdam se u nekog sa neta ) Citao sam na netu neki phpBB2 'de znam sta mu je to, nesto za pravljenje foruma, i nista nisam razumeo, pa bih hteo da pitam nekog ko ima vremena ( treba pola sata za to, tako kazu )) da mi napravi forum... Ja bi rekao teme koje treba da se stave i sl.... Aj' ako neko moze, bilo bi extra )
Pozz
 
Hvala ljudi... Ma mora da ima neko ko zna to da odradi... Juce sam pokusavao, odradio sve ali ne znam da postavim teme, ne razumem gde se to radi i tako to... Pokusavam, valjda cu usput saznati jos nesto
 
Goku..

Nisam ni ja nesto pametan u tom delu, ali koliko se razumem u sve to... trebalo bi da imas administratrski panel, odakle sve mozes da regulises, ali gotovo sve.. Pored togam vidjao sam par puta kako jedan moj kolega uredjuje neki pas PhBB forum i sve odradjuje preko Admin panela.

Nisam primjetio da je nesto komplikovano.. Na kraju krajeva probaj, ne kosta te..
 
Pa evo pogledah prvi link... Ovde je opisao gotovo step by step..

ne kapiram kako da te ne ide...

Pokusaj, ne daj se odmah zbuniti.. Dakle

Evo sa prvog linka,
prvastvaka koju unosis kako ce se forum zvati..

recimo Goku.com
nakon toga biras jezik
zatim user name.
Goku
e-mail adresa, ako je trazeno
das kategoriju
a ima ih na ponnudi bas
mislim da kasnije mozes da dodajes i neke svoje.
i neravno validation number kao i kojekuda..

Ajd pokusaj se malo snaci..
 
Rekao sam ti vec... Nisam radio sa tim cudima ali sam nekoliko puta gledao kako kolega to odradjuje..

Dakle, cijela fora je u Administratorskom panelu..

Tamo imas sva potrebna podesavanja, postavljanje, foruma, podforuma, diskusija, ogranicenja, odobravanja, titule i jos mali hopter stvari.. Sad kad imas forimiran forum, ne bi trebalo da bude tesko vec lakse, jer imas kostur pred sobom koji treba dodavati po tvojim zeljama..

Mislim da je sad lakse nego na pocetku.. Pravac Administratorski panel, pa raspali.. Strpljenja ti treba najvise...

Srecno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top