Milicic - Od talenta veka do propaliteta

Imao je sve fizičke predispozicije da postane jedan od najboljih centara NBA SVIH vremena.
Danas mislimo da nije imao glavu.
Medjutim, ja sam čitajući ovaj njegov intervju shvatio da to nije bio njegov nedostatak.
Nedostatak je bio to što nije imao VOLJU.
Volju da izdrži i izbori se sa nepravdom, da lošiji od njega igraju.
I onda je prosto odustao.
Da su ga kao klinca pustili da igra, dali mu prilike pa makar i oskudne na kašičicu hranili time njegovu odlučnost i ego, danas bi bio veliki NBA košarkaš.....
Ali j.b.g oni u NBA ne stvaraju igrače, lakše i jeftinije im je da ih kupe........Nemaju oni vremena da čekaju da igrač odraste.......
Kad se pogledaju njegove brojke sa SP 2006.godine, pa se setim nekih mečeva one prve sezone u Minesoti, stvarno je šteta.......
 
Postoje 3 faze Miličića, ne može se gledati isto. Idu ovako:

2002-2007 nabeđeni dripac sa mnogo talenta ali bez mozga

2007-2012 pogubljen i emotivno nestabilan

2012-2017 ogorčen i svestan svojih propusta

Ja sam ga godinama branio i podržavao na ovom forumu, jer se video taj neverovatan talenat pa i njegova želja za dokazivanjem nakon početnog šoka u Detroitu.
Međutim, previše toga je tu nedostajalo i on to nije umeo da kompenzuje, što je stvarno katastrofa ako se pogleda kakvi tupsoni i budale "iz huda" ipak uspevaju da se srede i naprave karijeru u NBA.

Ako on sada i sam priznaje da je ubedljivo glavni krivac za svoju promašenu karijeru, ne mora niko da traži dalje.
 
IdiJot.
Nema tu puno price.
Lecice svoje komplekse i propade do kraja zivota na ovaj ili onaj nacin.
Ne dao Bog da neko najjebe zbog toga jednog dana (na pecanju, boksu itd.).
Preporuka: kloniti ga se.

Jokiceva tema dve strane ima, ovaj Retard 119, hahaha....iako je Jokic vec sad ostvario vise u karijeri od ovog klovna i debila.
 
Може ли неко да пореди Јокића и Миличића по таленту? Баш ме занима упоредна анализа...Миличић ми више делује као класичан тежак центар док је Јокара плеј у телу центра.
 
Може ли неко да пореди Јокића и Миличића по таленту? Баш ме занима упоредна анализа...Миличић ми више делује као класичан тежак центар док је Јокара плеј у телу центра.

Miličić je imao bolje fizičke predispoziicije......Više snage, bolju tehniku čak........Džabe kad nije imao glavu.
I ne samo glavu, nego Jokić ima samopouzdanja.
Dok su Miličića maltretirali da sedi na klupi, Jokić je odmah dobio poverenje......
U NBA je puno toga do sreće u koji klub dodješ.
 
Ovaj ima neku bilde facu, ali je zaradio milioncine za 9 godina u SAD. Bole ga usi, Espn snimio doku s njim. Jbg, treba sreca u zivotu za neke stvari vise nego pamet. On je u svojoj generaciji kroz OS i srednju ispao najsrecniji. Zgrnuo milioncice, neki drug iz razreda gulio faks deset godina i opet nema posao, nego radi za crkavicu ovde ili preko za minimalac, nego nema ni to, nego je neki dr.
 
Nikakva sreca....na osnovu talenta je otiso u NBA...nije ga niko izvuko na 'lotu' i rekli evo ti momak ti ides...To sto on nije hteo da radi druga prica...Ali na osnovu talenta je zavrsio tamo...Ti i ja nebi mogli ne zato sto nismo imali ludu srece...Nego nismo imali talenat da ikome skrenemo paznju....
 
Nikakva sreca....na osnovu talenta je otiso u NBA...nije ga niko izvuko na 'lotu' i rekli evo ti momak ti ides...To sto on nije hteo da radi druga prica...Ali na osnovu talenta je zavrsio tamo...Ti i ja nebi mogli ne zato sto nismo imali ludu srece...Nego nismo imali talenat da ikome skrenemo paznju....

Imao je i sreće da naraste 213cm...mnogo je teže probiti se i uspeti u košarci kao bek ili krilo nego centar...nema bas tolika konkurencija ljudi visokih preko 210cm a da imaju dobre motoričke sposobnosti i brzinu za bilo koji sport...znači Bog mu je dao fizikalije i talenat al mu uzeo mozak
 
Imao je i sreće da naraste 213cm...mnogo je teže probiti se i uspeti u košarci kao bek ili krilo nego centar...nema bas tolika konkurencija ljudi visokih preko 210cm a da imaju dobre motoričke sposobnosti i brzinu za bilo koji sport...znači Bog mu je dao fizikalije i talenat al mu uzeo mozak

Pa sa tim rezonovanjem imo je srece jer mu je Bog dao talenat...mozemo o svakom sportisti pricati...
 
Pa sa tim rezonovanjem imo je srece jer mu je Bog dao talenat...mozemo o svakom sportisti pricati...

Ima puno talentovanih bekova i plejmejkera koji ipak nisu uspeli da naprave karijere jer kao sto rekoh...konkurencija za centra je mnogo manja,ne raste svaki drugi ili treci covek do te visine...da je on kojim slucajem s ovim mozgom bio bek il krilo dalje od Hemofarma ne bi ni video...centri su uvek bili deficitarna pozicija,eno i onaj pajser Vranjes je omirisao NBA ligu,on cak i nema neki talenat al ima 229cm visine
 

U clanku kaze sledece ...

Iz tog druženja rodila se ideja da svoja ikustva iz znanja prenesu mlađim naraštajima tim/projekat “I can play”, u kome “asistiraju” grad Novi Sad i američka ambasada.

... nema nista od toga ; to ce biti kratkotrajno

Ocigledno da mu ne ide rad u vocnjaku pa resio da se vrati kosarci
 
U clanku kaze sledece ...



... nema nista od toga ; to ce biti kratkotrajno

Ocigledno da mu ne ide rad u vocnjaku pa resio da se vrati kosarci
Ko je pričao o ozbiljnoj košarkaškoj karijeri?
Čovek igra regionalnu ligu sa Jovom Stanojevićem, sa Bulutom, igraju za svoju dušu..
Realizuju zanimljivu ideju koju pomaže čak i američka ambasada......
Kakve to veze ima sa vočnjakom?
Čovek je prvo veoma uspešan u voćarstvu, izvozi voće, ima kontakte svuda zahvaljujući košarci.......A čak i da nije toga ima pozamašnu penziju od NBA lige, tako da......Pusti lupetanja......
 

Back
Top