Milicic - Od talenta veka do propaliteta

Srlesrle

Domaćin
Poruka
4.966
2 pik na draftu pre cetiri godine,Darko Milicic, uspeo je da od talenta ravnog LeBron Dzejmsu dodje do toga da je rezervni centar u Orlandu...Svojim bednim ponasanjem je vise punio redove u novinama nego svojom igrom...Koja je sve drugo nego igra na nivou Karmela,Vejda i LeBrona,koji su izasli sa istog drafta...Moje misljenje je da je on samo jos jedno dete sa sela koje je dobilo priliku da uzme milione i izigrava nesto u zivotu,a da pritom to uopste ne zasluzuje.
 
Glupo je porediti Milicica sa Wade, Anthony i James. Wade i Anthony su igrali college, a James je dosao kao velika zvezda. Pored toga, sva 3 igraca su dosli u veoma lose timove i odmah su usli u prvu petorku. Milicic je dosao u Detroit Pistons koji su te sezone titulu osvojili i 18-godisnjaku nije bas jednostavnu da udje u prvu petorku NBA prvaka.
 
68Charger440+6:
Detroit se nije zajebao. Mogli su lako uzeti Anthony, Wade ili Bosh, ali oni su hteli igraca koji bi za nekoliko sezona postao dobar igrac, ali Milicic nije hteo da ceka toliko.

Dobar igrač bi postao tako što bi dremao na klupi sa 4 centra u rotaciji ispred njega, za to vreme LeBron, Vejd, Karmelo, Boš(4), T.J. Ford(5) svi su odmah ubačeni u vatru i igraju u prvoj petorci svojih timova. Logika vam je za cistu desetku
 
Lose razmisljanje!Svako ko iole prati kosarku zna da je nasa prva liga sigurno mnogo kvalitetnija nego americka srednja skola iz koje je dosao LeBron,isto tako,da je jaca od americkog koledza!!!To je jasno ko dan,a Karmelo je na koledzu proveo samo jednu sezonu i uzeo titulu.A Milicic sad u Orlandu nema nikog posebnog kao konkurenta,opet,nije starter.Sumnjam da ce ikad postati veliki igrac.
 
Niko nikad nije posteo dobar igrac,a jos manje vrhunski tako sto je mahao peskirom na klupi!Igrac se postaje na terenu a ne na klupi.On bi da je ostao tamo,verovatno samo jos vise nazadovao iako ni ovako po meni nece mnogo napredovati jer mu je mozak u odnosu na telo kao u dinosaurusa,vrlo mali.
 
68Charger440+6:
I zaradjuje $5.2 miliona po sezona.
Nazovi me ludim, ali ja bi radio bio prosecan igrac sa velikom platom nego odlican igrac sa malom platom.
U principu se slazem sa tobom.
Obezbedio se do kraja zivota ali je ujedno stavio i tacku na karijeru.
Po mom misljenju bilo je bolje da je sacekao jos koju sezonu, igrao po evropi i onda otisao (i zaradio minimum duplo vise) ali sto rece za te pare bi i ja koji filozofiram verovatno potipsao ugovor i bolelo bi me da li cu igrati ili ne :lol:
 
koledz liga se sastoji iz sistema-trci i pucaj i tu nema nikakve taktike. Oni koji prate malovise Zvezdu verovatno su procitali kada je O Benon koji ne spada u glupe kosarkase rekao kako nikako ne moze da se privikne na evropsku kosarku zbog komplikovanih kretnji u napadu,a on nije igrao za tamo neki univerzitet,nego za Luizvil koji je njegove poslednje godine upao u 4.I koledz liga je sve slabija i slabija. To se najbolje vidi po tome kolko se manje igraca draftuje nego iz npr Evrope i srednjih skola
 
To se slazem.
Doduse nisam upoznat sa Kalifornijom ali jako dobro znam stanje na Floridi tako da znam koja je minimalna, koja regularna a koja dobra satnica. A takodje i da Brazilci rade za upola manje od minimuma ;)
Inace 12.5$ je solidna satnica ali kao sto rece ne za zivot u vecem gradu.
 
Vujawolf:
koledz liga se sastoji iz sistema-trci i pucaj i tu nema nikakve taktike. Oni koji prate malovise Zvezdu verovatno su procitali kada je O Benon koji ne spada u glupe kosarkase rekao kako nikako ne moze da se privikne na evropsku kosarku zbog komplikovanih kretnji u napadu,a on nije igrao za tamo neki univerzitet,nego za Luizvil koji je njegove poslednje godine upao u 4.I koledz liga je sve slabija i slabija. To se najbolje vidi po tome kolko se manje igraca draftuje nego iz npr Evrope i srednjih skola
Leba ti , a sta ti je nba , tu ima opasne taktike ?
a manje se igraca sa koledza draftuje , jer ima dosta kvalitetnih centara u Evropi odn. centri kakvi se danas traze , pokretljivi , sa mekom rukom .Prevazidjena je kosarka gde ce centar da ima 220cm 200kg . To vise nije plus nego minus u modernoj kosarci , ako si primetio da na SP-u nije bilo klasicnog centra (osim u nasoj rep.) , Ameri su imali Brand-a i Howard-a , Argentina Skolu itd. , na koledzu su ti uglavnom solidni bekovi , a centri su kamenjari zesci (pogotovu crnci) . Istina je da mlate na koledzu ali mlate vala i u nba-u i uglavnom se forsira pick and roll i rogovi , ostalo su male kretnje koje se zavrsavaju pick-om i onda se traze resenja , a to ti je sve jer je NBA pravljen za publiku tj. da bi se nakupili para , a ljudi vole takvu kosarku trci sutiraj , pa bas zbog toga SAD vec dugo vremena nije uzela zlato na nekim od takmicenja.
 
Tek sam sad stigao da odgledam Orl@Pho (odigrana 13 januara), to je pre ove dve double-double utakmice i Darko je jednostavno bio odličan. Statistika: 13p, 8sk, 3bl,... nije ni izbliza dovoljna da se opiše njegova igra, mali napreduje koracima od 7 milja. Nije imao ni jedan loš potez, u odbrani je sve stizao - od blokiranja Meriona pod košem do ruke u lice bekovima na trojci X puta. U napadu ne forsira šut, najčešće pokušava polu-horoge u kratkim prodorima ali zato postavi nekoliko bloka bekovima, vraća dobre povratne pasove i vrlo lako stigne do ofanzivnog skoka. Tema vam je promašena 100%
 
68Charger440+6:
Ako nikad ne udjes u ligu, kako ces onda doci "tamo"?

Ima igraca koji zaradjuju ~$30,000-$50,000 godisnje. To je nikakva plata za zivot u nekom ogromnom gradu (LA recimo).
Ne.u NBA toliko malih palta nema.Ko prati NBA zna da je minimum ove godine oko 400 000 dolara godisnje.To su male pare???Nemojte molim vas...A i da ima 50 000 godisnje,jer to lose?Ne verujem,to je preko 4 000 dolara mesecno,to je i za njih fenomenalna plata.
 

Back
Top