Milicic - Od talenta veka do propaliteta

Clyde_the_Glide:
eric piatkovski, kad mi neko njega pomene setim se one banane edija jonsa, kad je erik iso na polaganje, kakav je to bio potez
Pa da,igraci poput Pjatkovskog ili Kreg Ilo(secate se?)sluzili su da ostali igraci imaju sta da pokazu na Top 10..Jooooooj onaj Ilo ima verovatno more od Dzordana....Ja se secam da smo moje drustvo i ja kao klinci,iz zezanja,uvek govorili da bi voleli da imamo karijeru kao Pjatkovski :) Zasto?Pa,zivis u LA,igras na proseku od 15 poena po mecu,belac si,nece da te trejduju,primas dobre pare,hvatas dobre zenske,a niko zivi te ne poznaje jer igras u Klipersima,mozes da ides gde hoces,bez dosadjivanja od strane navijaca! ;-)
A kad pogledas njegovu karijeru,nista spektakularno,prosecna karijera,evo sad je u Finiksu i ne radi nista..A klub juri titulu! A i mator je.....
 
Novi Sad ili nikad:
Naziv teme se cini veoma subjektivan, talenat si do 22-23 godine, sa 26-27 se sudi da li si 'propalitet'. Milicic je sa 21 godinom zaradio koliko Bodiroga (najveca aktivna legenda nase kosarke) u karijeri, ima vecu minutazu u NBA timu nego Jasikevicijus koji je donosio titule timovima po Evropi.

Uzrast je koledz igraca, od dobrog koledz igraca se ocekuje da se prilagodi igri u ligi oko 25-e godine, zatim prikaze igre vredne solidnog ugovora od oko 40 miliona. To sto su ga izabrali za drugog pika na draftu sa 17 godina je za mnoge bilo veliko iznenadjenje, ne secam se da su ga zvali 'talenat veka', niti vidim objektivan razlog da ga sada definisu kao 'propalitet'.

Zanemarljivi NBA igraci tipa Macijauskas, Toni Delk, dodju u Evropu i odmah se od njih ocekuje da im timovi budu sampioni Evrope. Ako ga i ima smisla zvati 'propalitetom', onda sacekajte ako sa 25-26 godina bude primoran da se vrati u Evropu jer ga nijedan NBA tim nece, i kad osvoji neku Evropsku titulu, recite vidi NBA 'propaliteta'.
Dobro,moze i tako....Ako bude Milicic nesto napravio ali nesto na nivou drugog pika na draftu u naredne 4 godine,izvinucu se!!! Ali ako pogledas malo ranije na ovu temu koje sam igrace stavio da su bolji od Milicica,i to iz Evrope i da nikad sigurno nisi cuo za njih(a isto su godiste)onda moras da priznas,da bar u ovom momentu,nisi u pravu!!!A ja sam spomenuo samo Zaza Pashulia(Atlanta) i Andrea Bargnani (Toronto)! A ne daj Boze da se jos samo malo potrudim...Pronaci cu jos mnogo igraca koji su istih godina i koji daju mnogo vise i kao rukiji!Opet,ako Darko uradi nesto,svaka cast,evo proslu utakmicu je odigrao odlicno...
 
Srlesrle:
Dobro,moze i tako....Ako bude Milicic nesto napravio ali nesto na nivou drugog pika na draftu u naredne 4 godine,izvinucu se!!! Ali ako pogledas malo ranije na ovu temu koje sam igrace stavio da su bolji od Milicica,i to iz Evrope i da nikad sigurno nisi cuo za njih(a isto su godiste)onda moras da priznas,da bar u ovom momentu,nisi u pravu!!!A ja sam spomenuo samo Zaza Pashulia(Atlanta) i Andrea Bargnani (Toronto)! A ne daj Boze da se jos samo malo potrudim...Pronaci cu jos mnogo igraca koji su istih godina i koji daju mnogo vise i kao rukiji!Opet,ako Darko uradi nesto,svaka cast,evo proslu utakmicu je odigrao odlicno...
Razumeo bih da je naziv teme 'od ekstra talenta do osrednjeg NBA igraca', ne razumem izraz 'propalitet'. NBA strucnjaci sa ponizenjem govore o Evropskoj kosarci kao ligi za razigravanje igraca tipa D-lige, ukoliko su dobri dobiju sansu da igraju 'profesionalnu' kosarku.

Igraci kao 'nama poznati' Obina Ekezie, najbolje sto su mogli u NBA je da potpisu 10-dnevni ugovor sa jednim od najgorih timova u ligi od 30-ak timova, kad ga niko nece da drzi ni kao 11-, 12-oj na klupi, on da ne bi igrao polu-amatersku D-ligu dodje u Evropu u tim tipa Dinamo Moskva da jurisa na Evropsku titulu.

Jasikeviciusu, posle osvojenih titulu sampiona Evrope, je konacno ostvaren decacki san i neko se 'smilovao' da ga pozove u NBA, bio je druga ili treca rezerva na plej-poziciji. Macijauskas u losem timu kao sto je bio NO na kraju nije bio vredan ni klupe, ovde sa njim od Olimpijakosa ocekuju Evropsku titulu.

Ako je MIlicic 'propalitet', onda to jedino jako ponizava Evropsku kosarku, igrac sa takvom NBA minutazom je za klasu ispred igraca koji igraju za Panatinaikos, Tau Keramiku... sta reci za te koji su ispod 'propaliteta'. Sa 21-om godinom imati prosek od 22 NBA minuta, biti vazan igrac za reprezentaciju svoje zemlje, treba to makar malo ceniti, ne podcenjivati.
 
Samo zato sto mu posle 'ruki' ugovora niko nece ponuditi 'monster contract' od 80 miliona za 5 sezona koliko dobijaju najvece zvezde ne cini ga 'propalitetom'. Nek dobije i 30, za nekog ko je dosao iz malog seoceta kraj Novog Sada, sasvim dovoljno. Vec je dobio 10, nek sa 27 potpise kao iskusniji igrac solidan ugovor od 40, i eto mu 80 miliona dolara.

Niko od Milicica nikad nije nista ocekivao. To sto je kao 17-ogodisnjak sa par odigranih utakmica u seniorskom timu Hemofarma postao 2. pik na draftu, bila je odluka Detroita. Zaradio je milione, bio u timu sampiona NBA lige, standardan je clan reprezentacija, i to sve sa 21-om godinom, malo je njih kojima je to uspelo, sto se mene tice, svaka mu cast.
 
Novi Sad ili nikad:
Divac je tek sa 21-om godinom dosao u NBA i to kao 26-i pik, Radja sa 25 kao 40-i pik, ostale ne vredi ni spominjati... Naveo sam da je malo njih uspelo da postigne ono sto je Milicic postigao sa 21-om godinom, pocinjem da shvatam sa kojim stavom ljudi nazivaju Milicica 'propalitet'. Kada sam rekao da ih 'je malo takvim' mislio sam naravno na Barnjania!
Budi objektivan!U vreme kad je Divac sa 21 godinom dosao u NBA niko iz Evrope nije dolazio!Jedan Drazen Petrovic nije mogao da prodje jedno vreme...I pogledaj statistiku Divca iz prve 4 godine i gde je i sa kim igrao.U to vreme NBA je imala 23,24 kluba,najbolje igrace u istoriji na vrhuncu karijera,malo li je?To su bile zlatne godine NBA lige,objektivno,NBA uglavnom popunjava rupe sa evropskim igracima.Ima previse timova,igraci igraju samo zbog novca,ne iz nekog ponosa i zelje za pobedom,zbog kosarke!!!Prvi Barklijev ugovor je bio na 500 000 dolara,za te pare sad niko ne bi igrao a on je bio 4 pik najjaceg drafta u istoriji!Uostalom,nekad je postojala granica sa koliko godina si smeo u NBA,doduse i sad su je uveli upravo zbog nazovi talenata koji brzo propadnu,jer samo jure pare...Uostalom,ja namerno ne poredim Milicica sa bekovima,jer zna se da je manje visokih igraca i da je veca razlika u stilu igre evropskih i USA bekova,nego USA i evropskih centara..Ostavite Jasikevicijusa na miru,pa ni nas Sale Djordjevic nije uspeo!Razlog:nije bio tip igraca kakvog traze u NBA,a bio je vrhunski plej!
 
Nije tacno! I ovde i u USA novinama se pricalo o Wonderkidu iz Hemofarma!Biti onako clan sampionskog tima je sramno...Nije odigrao par minuta u Plej Ofu te godine,u Finalu mislim da nije igrao uopste,tako je svako mogao da bude sampion.Kao i Mitch Richmond u Lakersima pre par godina...Usao je u igru u poslednjoj utakmici na 15 razlike za Lejkerse,30 sekundi,snimile ga kamere,i osvojio titulu,wooooow kakav "uspeh"! A to koliko je Milicic glavni za reprezentaciju govore rezultati iste! Za mene je Krstic tata u odnosu na Milicica,na primer...A opet,ako su samo i iskljucivo pare cilj,vec sam ranije rekao,onda mu svaka cast,uzeo ih je....za sedenje na klupi!Treba biti "pametan" i to postici.
 
Novi Sad ili nikad:
Razumeo bih da je naziv teme 'od ekstra talenta do osrednjeg NBA igraca', ne razumem izraz 'propalitet'. NBA strucnjaci sa ponizenjem govore o Evropskoj kosarci kao ligi za razigravanje igraca tipa D-lige, ukoliko su dobri dobiju sansu da igraju 'profesionalnu' kosarku.

Igraci kao 'nama poznati' Obina Ekezie, najbolje sto su mogli u NBA je da potpisu 10-dnevni ugovor sa jednim od najgorih timova u ligi od 30-ak timova, kad ga niko nece da drzi ni kao 11-, 12-oj na klupi, on da ne bi igrao polu-amatersku D-ligu dodje u Evropu u tim tipa Dinamo Moskva da jurisa na Evropsku titulu.

Jasikeviciusu, posle osvojenih titulu sampiona Evrope, je konacno ostvaren decacki san i neko se 'smilovao' da ga pozove u NBA, bio je druga ili treca rezerva na plej-poziciji. Macijauskas u losem timu kao sto je bio NO na kraju nije bio vredan ni klupe, ovde sa njim od Olimpijakosa ocekuju Evropsku titulu.

Ako je MIlicic 'propalitet', onda to jedino jako ponizava Evropsku kosarku, igrac sa takvom NBA minutazom je za klasu ispred igraca koji igraju za Panatinaikos, Tau Keramiku... sta reci za te koji su ispod 'propaliteta'. Sa 21-om godinom imati prosek od 22 NBA minuta, biti vazan igrac za reprezentaciju svoje zemlje, treba to makar malo ceniti, ne podcenjivati.
Kao sto rekoh malo nize,nemojte da poredimo bekove i centre...Onda cu tek naci milion igraca koji su bolji od Milicica i sa 21 godinom prave cuda.
 
Clyde_the_Glide:
ipak smo ocekivali mnogo vise od njega, bio je po prognozama rame uz rame sa jamesom i anthonijem, mada mislim da je propalitet ipak preteska rec

Е, мука и јесте у томе што су људи овде склони да имају превелика очекивања и у моментима кад то и није баш реално. Генерално, кад нам све иде како треба превише смо еуфорични, кад не иде паднемо у предубоку дубиозу. Менталитет, ништа друго... Реално, можда је Миличић и могао више да постигне, можда је и пренаглио са неким изјавама и тиме навукао гнев српских навијача увек спремних да најмању грешку дочекају на нож (јер успех јако тешко праштамо), али мислим да му на крају ипак нико не може замерити ништа, ни као играчу, ни као репрезентативцу Србије. Надам се да ће из сезоне у сезпну још више напредовати и да ће у наредним годинама још много пружити, пре свега репрезентацији.
 
Srlesrle:
Ostavite Jasikevicijusa na miru,pa ni nas Sale Djordjevic nije uspeo!Razlog:nije bio tip igraca kakvog traze u NBA,a bio je vrhunski plej!
On nije uspeo zato sto nije hteo da igra tamo... Tamo je prvi put video da se frajeri slobodno ljube i drze za ruku u centru grada, tamo mu trener posle izgubljene utakmice kaze "Good game, good game", tamo glavnog igraca uhvate sa marihuanom pre tekme, pa se pobiju igrac i trener, tamo navijaci nisu pevali da bi podrzali igrace u borbi za titulu... Nije mu se svidelo i vratio se u Evropu... Bar tako kaze u intervjuu...
 
@Novi sad ili nikad,
Ja znam zashto sam spomenuo Radju i Divca i sve ostale.
Svi oni su bili 10 puta bolji igrachi nego shto ce Milicic ikada postati.
Milicic jeste talentovan,ali ce mislim nazalost ostati samo jedan od mnogih sa ovih prostora koji su imali talenat ali propali zbog ovih ili onih razloga.Ja sam pre i rekao nije propao josh,ali u najboljem on ce biti solidan klupski igrach a sigurno ne zvezda i igrac koji moze svoj tim i reprezentaciju da vuche.A predvidjali su mu neshto tako.Zavisi shta se podrazumeva pod neuspehom.
Radja jeste bio par sezona u Romi posle Jugoplastike ali ne jer nije bio dovoljno dobar nego jer je otici u NBA u prvoj polovini 90-tih bio veoma veliki rizik i na prste ruke si mogao nabrojati strane igrache a kamoli one koji igraju.Pa kad je jedan Sabonis otishao sa 1995. a draftovan je josh 1986.I ako se ne varam Radja je jedne sezone u Bostonu bio prvi strelac tima.Milicic to danas ni u jednom klubu a ni u buduce nece biti.Kakvav je nejgov uspeh shto su ga izabrali kao 2.pika?I kakve veze pare imaju sa njim kao igrachem?Pogrshili u proceni.Dechko praktichno u najvaznijem periodu razvoja od 18 do 20 je samo sedeo na klupi zbog svoje glupe odluke da ode u NBA po svaku cenu,sam umislio da je vishe nego shto vredi jer je bio taj famozni 2. na draftu.A Radja je sa svojih 20 vec bio standardni reprezentativac olimpijskog viceshampiona i ishao ka prvoj evropskoj klupskoj tituli.
 
Djordjevic je ako se ne varam posle Olimpijade u Atlanti pola sezone presedeo na klupi u Portlandu....tada je valjda trener Portlanda bio onaj P.J.Carlesimo...zapamtio sam ga po tome shto ga je njegov igrach valjda nokautirao zbog nechega...
Djordjevic,da je dobio pravu shansu i otishao mladji mogao je da bude velika zvezda i u NBA chak i tada.
 
Trebaju hrabriti jedne druge i nadati se da ce biti bolje.
Pogledaj samo Amere u fudbalu. Vecina Amerikanaca i nezna da Amerikanci imaju fudbalsku reprezentaciju, ali oni su do nedavno bili medju najboljim na svetu.

Secam se kad je nasa mlada reprezentacija igrala protiv Spanije i pobedimo sa 1:0. A jedan nas tip daje komentar "Osim postignutog gola i pobede, nismo bas nista pokazali". Mislim, sta reci?
 
68Charger440+6:
Trebaju hrabriti jedne druge i nadati se da ce biti bolje.
Mene je trener kritikovao u porazu i odmah bi sledecu odigrao bolje da mi se vise ne bi dogodile kritike... Da me je hrabrio u porazu ne bi ni igrao vise, jer ako on u porazu vidi nesto pozitivno onda necu ni da igram... Ovako mi kaze da je lose i da ne sme da se ponovi, i odmah dolazi ohrabrenje da jos vise treniram...
 

Back
Top