Saveti od kozmeticara i make-up artista !

blesica

Zainteresovan član
Poruka
216
Ukoliko zelite moj savet ili pomoc pri odabiru kozmetike,make-up problema estetske prirode rado kao iskusni kozmeticar i make-up artist cu vam ih dati,slobodno me pitajte a eto kao jedna informacija o meni radim kao kozmeticar vec 15 god. a od toga 8 god. u renomiranom salonu u bg. ali uvek raspolozena za savet i pomoc.
 
blesica:
Ukoliko zelite moj savet ili pomoc pri odabiru kozmetike,make-up problema estetsske prirode rado kao iskusni kozmeticar i make-up artist cu vam ih dati,slobodno me pitajte a eto kao jedna informacija o meni radim kao kozmeticar vec 15 god. a od toga 8 god. u renomiranom salonu ;Jasna; u bg. trenutno na bolovanju ali uvek raspolozena za savet i pomoc.

Radi li Jasna još uvek sa Biologic Reshersh-om ili ima nešto novo?
 
Cao 'blesice'...
ta mislis o Ives Rocher (ili kako se vec pise) kozmetici? Ja koristim Vichy, ali skupo bre - dok kupim dnevnu, nocnu, za oko ociju, masku - ode kapital. Razmisljam da se prebacim na Ives Rocher. Kad sam vec kod 'ustede' da li je maslinovo ulje dobro za negu koze?Neki recept za maskice ako imas. I naravno sta je (sem sna) dobro protiv podocnjaka? Da li je dnevna ili nocna krema ok da se maze oko ociju ili mora obavezno da bude krema specijalna za predele oko ociju?
Pozdrav
 
joyo neznam koliko imas godina ali savetujem ti da se sa svojim kozmeticarem posavetujes o izboru kozmetickih preparata namenjeno tvojoj kozi.Ali moj ti je savet koristi ono sto ti odgovara tj tvome licu shodno godinama ili eventualno nekom problemu.OK je rocher ali iskreno ako si u mogucnosti dodji do biologique rechercha stvarno je fenomenalan.A anti-age kreme koristi iskljucivo preko dana,ne uvece postoji mogucnost u toku noci da napravi samo kontra efekat.A sto se tice krema ako je naglaseno izbegavati regiju oko ociju onda se toga i pridrzavaj.Aza maske iz domace radinosti nisam pa 21 vek je ,maslinovo ulje samo po sebi kozi ne cini nista iskreno sem neke regeneracije,ali isto tako kozu masti previse.A za podocnjake koristi kreme za regiju oko ociju sa kiseonikom a za kesice isto tako za ublazavanje otoka ,ali ipak je san vrlo bitan i kombinacija toplo-hladne vode,nadam se da sam ti odgovorila ok,slobodno pitaj ako ti zatreba nesto poz
 
Hvala ti!
Znam ja da je 21. vek, ali pojavilo se more krema na trzistu, vise ne znam sta valja, a sta ne. Do skoro nisam ni koristila kreme. Da li su proizvodi, koje ti savetujes, testirani na zivotinjama?
A podocnjaci me izludjuju. Evo jedne slicice, vidi i sama. Dodje mi da odem kod plasticara.....
th_juca009-1.jpg
 
ne nisu testirani na zivotinjama ali jesu zivotinjskog i morskog porekla,znaci u francuskoj specijalno uzgajane za tu svrhu ,ma koliko okrutno zvucalo ali nema tog preparata da nije bar neka rrimesa zivotinjskog porekla,A sto se joyo tice odlaska kod estetskog hirurga nemoj jos si jako mlada i za anti-age proizvode, ipak mislim da je kod tebe mozda malo i umor u pitanju ili pak genetika, probaj da trazis kreme za kesice ispod ociju probaj i pomalo na blaznice stavljati kamilicu ili acidi-borici barem ce malo smanjiti otok .a salon ti se nalazi u cara urosa 27 ,slobodno potrazi pomoc jasne veruj mi neces se pokajati,pozovi se na moje ime DACA (trenutno neradim ali ces dobiti savet od nje reci da si mi poznanica i bice ok ,pomoce ti a to je bitno) poz joyo
 
Draga Daco (moja sestra se zove Danica:))
Puno ti hvala na savetima!
Sto se tice odlaska u salon, to ce morati da saceka - kad budem dolazila u Beograd. Zivim u Holandiji..;)
Dok sam bila u Beogradu isla sam u salon 'Seka'..Nikad necu zaboraviti kako mi se upalilo lice i to pred docek Nove Godine. Imam osetljivu kozu...
 
Alya nema bas specijalizovane kozmetike samo za tu regiju ,nego za kombinovanu i masnu kozu,Mislim da imas problem sa masnom kozom znaci ako si iz bg probaj sa kozmetikom koju sa savetovala B.R ako nisi ako nisi onda ipak morash pitati kozmeticara ili pobaj sama kupiti u parfimeriji ja sam ipak za profesionalu gledaj da su proizvodi bez dodatka parfema tj mirisa , i izbegavaj sapun ili tecne gelove,a za suzavanje pora jeste kolagen ako si starija od 25 ili ako si mladja kreme na bazi cinka,poz
 
Ja imam problem da nadjem kameni puder.Posto imam jako svetao ten, svi koji sam probala na mojoj kozi deluju suvishe upadljivo i izgledam kao crvenokozac:)), a opet koristila sam i Max Factor-transluncent a to mi je skoro kao belo. Zanima me koji kameni puder je dobar i koja nijansa za bash svetao ten, a opet da ne izgledam ni ko vampir. Neki najpriblizniji prirodno svetloj kozi.
 
Ja imam problem sa aknam i to mo uzasno opterecuje,probavala sam kremica i kremica,dok nisam otisla kod kozmeticarke nista mi nije pomagalo,kod nje sam kupila losion Maria Galand koji je odlican,kremu Scinoren od Sheringa(za vece) i hidratantnu kremicu(za preko dana),sve je to super ali trenutno ovde gde sam to nemogu kupiti.Znacilo bi mi kad bi ste mi preporucili neku poznatiju kolekciju koju mogu bilo gde da kupim!
 

Back
Top