hormonski poremecaj ili nesto drugo?!
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: hormonski poremecaj ili nesto drugo?!

Obećava
    Učlanjen
    03.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano hormonski poremecaj ili nesto drugo?!

Moji simptomi su poceli u junu.Probudim se sa mukom,povracam (ali ne bas uvek) ,tokom dana mi je muka,ali manje.Jedem mnogo manje I posle neke kolicine hrane meni se povraca.Pa ja prestanem da ne bi povratila I to malo sto pojedem.Inace sam bila mrsava,ali sada sam jos vise smrsala.Krenula sam da ispitujem sve gastroenteroloski I sve je u redu.Rezultati krvi,gastroskopija.Pila sam ranisan,klometol,ali nije pomoglo.Jedan od gastroenterologa mi je u izvestaju napisao da imam anorexiju I dao eglonil “da umirim psihu I zeludac”.Pila sam ga kao sto je rekao I nista mi nije bilo bolje.Otisla sam kod psihijatra,radial testiranja kod psihologa I ustanovljeno je da nemam anorexiju.Nisu mi dali nikakvu terapiju.S obzirom da imam periode kad mi je dobro,I kad jedem normalno,I vratim nekoliko kilograma,pa onda opet periode muke….shvatila sam da mi je to povezano sa menstruacijom.Sve to pocne 5 do 7 dana pre menstruacije,traje celu menstruaciju,I nekoliko dana posle.I onda prestane.Pa opet tako.U tom periodu sam jako neraspolozena,placem,depresivna.Pre svega zato sto mi je muka,zato sto non stop osecam to,zato sto slabije jedem,zato sto smrsam.Menstruacije dobijam na 32,35,38 dana.Otisla sam kod privatnog ginekologa koji mi je uradio ultrazvuk I rekao da su jajnici mikrocisticni.I dao orgametril da probam pa mozda mi bude bolje.Nije mi bilo bolje.Sledeceg meseca mi je dao opet da pijem ali 10 dana(prethodnog meseca sam 5 dana) I opet nista.Isto.Otisla sam na ginekologiju u Visegradskoj.Kod doktorke koja se bavi hormonima.Nije mogla da mi ispita hormonski status jer sam pila orgametril.Prestala sam da ga pijem 29.12. I ocekivala je ovulaciju oko 15.01. I za tad mi zakazala ultrazvuk.Radila mi je ultrazvuk vaginalnom sondom I noje jos bila ovulacija,jajnici su mi :desni 42*20 volumen 12 I levi 40*20*23 volumen 10.Endometrijum 5 mm.Plicisticne structure oba jajnika.I kontrolni ultrazvuk za nedelju dana pa da se dogovorimo oko vadjenja hormona.Do tad da joj donesem neke silne analize krvi.Sve sam to uradila.Cekam rezultate.Ali me zanima necije misljenje o svemu tome I da li to moze da ima veze sa hormonima?
    Unapred hvala!
    ;) Marijana :!:

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: hormonski poremecaj ili nesto drugo?!

Moze da ima veze sa hormonima, i najverovatnije da ima, onako kako si ti ovde opisala. Sacekaj rezultate. A sve ostale dileme na racun ginekoloskih tegoba i eventualnih problema, molim te na temu GINEKOLOGIJA.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Domaćin xiaoyu (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano Re: hormonski poremecaj ili nesto drugo?!

Nisam lekar, ali sam samo htela da ti kažem da može da se desi da ima veze sa ginekološki problemima. Ja sam ta povraćanja imala pre i za vremem menstruacije i onda su mi ustanovili endometriozu. Nadam se da to nije slučaj kod tebe i da je možda samo neki disbalans hormona. Budi dobro i nemoj da brineš.

suus cuique mos - svako ima svoj način

Slične teme

1. Struja ili nesto drugo?
    Autor johnny_rover u forumu Hardver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 07.11.2008., 11:18
  2. GRAFICKA ili nesto drugo??????????
    Autor CINC u forumu Hardver
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 03.09.2007., 23:52
  3. SE K500i ili nesto drugo?
    Autor Cmokic u forumu Mobilna telefonija