Ко је сумњао у одлуку ДСС-а о коалицијама

Chávez

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Ово би ваљда требало да им све сумње отклони - ево га мишљење особе чије се политичке анализе у ДСС-у читају тек након ритуалног помазања - Слободана Антонића.

http://www.nspm.org.yu/koment2006/2007_ant_25.htm

„ Srbija u ovom trenutku, kako god da se okrene, teško da može imati alternativu. Ona mora da vodi i aktivnu evroreformsku i aktivnu nacionalnu (tj. kosovsku) politiku. A vlada koja bi možda najbolje mogla da obezbedi obe stvari – bar tako se misli u razboritijem delu javnosti – trebalo bi da bude upravo većinska vlada DS–DSS.

Naravno da establišment iz obe stranke priželjkuje da u vladi izbegne onu drugu stranku i da sva ministarstva zadrži za sebe. Ali, doista, pitanje raspodele i preraspodele političkog plena ne može biti iznad dobro shvaćenog nacionalnog interesa. U ovom trenutku, nijedno personalno pitanje ne sme biti važnije od Kosova. I nijedno personalno pitanje ne sme biti važnije od pridruživanja EU. Koštunica i Tadić su, nesumnjivo, razumni političari. Sva je prilika da će oni neki dogovor, ipak, uspeti da naprave. Jer, ko sada, ponesen brzinom i izbornom retorikom, pogreši, očigledno da će docnije moći samo da se nadugačko i natenane kaje. Zajedno sa mnogima od nas koji ćemo, 21. januara, stati iza paravana i nagnuti se nad birački listić.”
 
Chávez:
Ово би ваљда требало да им све сумње отклони - ево га мишљење особе чије се политичке анализе у ДСС-у читају тек након ритуалног помазања - Слободана Антонића.

http://www.nspm.org.yu/koment2006/2007_ant_25.htm

„ Srbija u ovom trenutku, kako god da se okrene, teško da može imati alternativu. Ona mora da vodi i aktivnu evroreformsku i aktivnu nacionalnu (tj. kosovsku) politiku. A vlada koja bi možda najbolje mogla da obezbedi obe stvari – bar tako se misli u razboritijem delu javnosti – trebalo bi da bude upravo većinska vlada DS–DSS.

Naravno da establišment iz obe stranke priželjkuje da u vladi izbegne onu drugu stranku i da sva ministarstva zadrži za sebe. Ali, doista, pitanje raspodele i preraspodele političkog plena ne može biti iznad dobro shvaćenog nacionalnog interesa. U ovom trenutku, nijedno personalno pitanje ne sme biti važnije od Kosova. I nijedno personalno pitanje ne sme biti važnije od pridruživanja EU. Koštunica i Tadić su, nesumnjivo, razumni političari. Sva je prilika da će oni neki dogovor, ipak, uspeti da naprave. Jer, ko sada, ponesen brzinom i izbornom retorikom, pogreši, očigledno da će docnije moći samo da se nadugačko i natenane kaje. Zajedno sa mnogima od nas koji ćemo, 21. januara, stati iza paravana i nagnuti se nad birački listić.”

Не заје*абај Чавез, ово је на нивоу ГАТАЊА и ВРАЧАЊА !
 
A šta si ti mislio?
Mislim ,do kad vi mislite da idete na izbore kad ne možete da osvojite dovoljno?
Pa to je ćoravi posao. Rešite se nekih gluposti i počnite da učestvujete u političkom životu tako da nešto odlučujete.
Gledam Vučića večeras na 1. vadi neke papire, pa mu Ristivojević lepo kaže, nosi to u tužilaštvo, ne u studio. Vi samo pravite cirkus i mislite da ćete na osnovu toga dobiti 50%.
Teško!
 
eremita:
Не заје*абај Чавез, ово је на нивоу ГАТАЊА и ВРАЧАЊА !

То је на нивоу жеља.
Питање је да ли ће Србија дозволити Коштуници да је опет превари и патриотски део народа одведе у наручје ДС-у.
 
IzborniBroj%202.gif
 
DellBoy-011:
A što ti nećeš da se kladiš sa mnom u 100 eura da radikali nemaju 50%?

Као прво ја уопште нисам сигуран да СРС има 50% а и да јесам, сигурно се не бих кладио са особама у које немам ни трунке поверења да ће опкладу извршити.
 
Chávez:
Као прво ја уопште нисам сигуран да СРС има 50% а и да јесам, сигурно се не бих кладио са особама у које немам ни трунке поверења да ће опкладу извршити.

Pa naravno da nisi siguran, nisu sigurni ni ostali, tj ni jedan radikal ne veruje u to, pa ni oni koji po ceo dan balave na tv-u.

I ne foliraj, nije u pitanju sto eura, ne voliš da gubiš,jel da?:lol:
 
filatelista:
Inače je Koštunica u onom interviju na B92 rekao da je poznato kakvu politiku DSS vodi. U nekom prenesenom značenju to bi bilo, idemo ipak sa DS-om.
Samo da li će moći zadržati premijersku funkciju.
Ni radikali ni DS to neće lako prihvatiti, a i jedni i drugi će imati više od Voje.

Priča ide ovako, pod uslovom da g17 predje cenzus:
Mi (DSS-NS i G17) imamo više od vas (DS).
Mi ćemo dati premijera.
Prosto.
 
DellBoy-011:
Priča ide ovako, pod uslovom da g17 predje cenzus:
Mi (DSS-NS i G17) imamo više od vas (DS).
Mi ćemo dati premijera.
Prosto.
A lukavo matori,
nije Voja još za baciti. :lol: :lol:
Ma mene interesuje Vlada koja razvija Srbiju i ujedno je u odličnim odnosima sa svetom i približava na EU. Kako će se zvati premijer, više-manje. Bolje Boža, ali ako mora... :lol: :lol:
 
Chávez:
То је на нивоу жеља.
Питање је да ли ће Србија дозволити Коштуници да је опет превари и патриотски део народа одведе у наручје ДС-у.
To je pitanje za gospodina Opanka i EREMITU koje izuzetno cenim.
Ali, srescemo se ovde jos, ima vremena.
Vas ce prevariti, i meni je zao, iskreno mi je zao, jer, DSS i SRS - bile bi dobitak za Srbiju, stabilna i patriotska Vlada, pre svega srspki proorijentisana, a onda i evropski, ali nikako kao parije, nego ljudi.
-----------
Izvinjenje, previdela sam kome repliciram:)
 
urospo:
Nema sanse da DSS pravi koaliciju sa radikalima. To je jedino moguce ako DS uceni da u vladu mora da udje LDP(ako predju cenzus, a po svoj prilice nece).
Uci ce verovatno LDP u skupstinu ali nece DS ucenjivati jer ce imati i bez njih dovoljno poslanika ,a nece bez veze da dele plen sa jos nekim kad ne moraju.Zavisi koliki ce biti odnos izmedju DSa i DSSa iako DS po anketama vodi bice natezanja ko premijera jer ce DSS insistirati na tom mestu ..
 
svetolik trpkovic:
Uci ce verovatno LDP u skupstinu ali nece DS ucenjivati jer ce imati i bez njih dovoljno poslanika ,a nece bez veze da dele plen sa jos nekim kad ne moraju.Zavisi koliki ce biti odnos izmedju DSa i DSSa iako DS po anketama vodi bice natezanja ko premijera jer ce DSS insistirati na tom mestu ..

Ali moze da se desi za DS i LDP zajedno "nastupe", kao DSS i G17.

Dakle, sve ce zavisti od toga da li ce DSS i G17 imati vise od DS-a i LDP-a, a 95% ce imati.
 

Back
Top