Pad sistema
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Pad sistema

Primećen član giselle (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Pad sistema

Moram da postavim jedno glupo i nebulozno pitanje, jednostavno moram, da cujem to od vas. Elem, pao mi sistem i obrisala su mi se neka dokumenta. Posto ja nikako ne mogu da poverujem u tu nesrecu, nadam se da vi znate ima li pomoci kakve, da mogu da povratim ta izgubljena dokumenta nekako??? ili samo in my dreams... Vratite mi nadu i osmeh na lice

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pad sistema

Odmah vracamo osmeh na lice..

Moguce je i te kako... Nadam se da niko nista nije brisao... Ako je samo pao sistem, podaci su jos uvijek tu..
    Postoji vise nacina da se sacuvaju podaci sa oborenog sistema..

Sad koji je tebi pristupacan ne znam..

Ali najjednostavnije je da skines svoj HDD, hard disk, i da kljucis na nekom drugom kompu koji ima rezac.. kad se ukljuci takav HDD podaci ce moci da se vide.. samim tim spase, i naravno narezu na CD/DVD...

TO je jedna od opcija..

Druga opcija moze da bude neki Live CD (Windows, Linux) pomocu kojeg opet mozes da spasis podatke..

I na kraju, ako je bas problem veci, postoje programi koji spasavaju podatke i u zescim slucajevima..

Primjer je GetData Back..

Izbor je tvoj.. Koliko si vjesta ne znam, ali rjesenja nisu komplikovana..

Pozdrav..

Učlanjen
    27.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Pa ono sto mislim da bi mi bilo najjednostavnije jeste da prebacim HDD na drugi komp. Ali kako ce se tamo pojaviti ti podaci ako ih nema vise na hardu, nije mi bas najjasnije?! Jer bi se i na ovom kompu videlo da to i dalje postoji..

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pazi devojcice.. Ako sam te dobro razumio... Sistem na hardu je pao.. dakle ne moze da se podigne (windows je, predpostavljam), ali ako je win pao, ne znaci i da je sve izgubljeno.. TO sto ne mozes da vidis podatke jer ne mozes da podignes sistem ne znaci da ne postoje..

Podaci postoje, samo ne mozes da ih vidis dok ne aktiviras neki sistem ili nacin pomocu kojih mozes da ih vidis i manipulises sa njima..

Kao sto sam vec rekao, prebaci HDD na neki drugi komp gdje sistem uredno radi i svi podaci ce biti vidljivi, samo pod uslovom, da nije HDD formatiran (mada je i tada moguce) i da nije HDD mrtav, tacnije da nije totalno ostecen.. To sto je pao sistem, nije smak svijeta, i podaci se mogu da izvuku....

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

mada bi ja probao najjednostavnijom zamenom windowsa bez bilo kakvoga vađenja
    Ubaciš cd sa OS Windowsom i jednostavno zameniš postojeći koji je pao svežom instalacijom bez formatiranja bilo čega

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Čekaj - jel' sistem pao pa se zbog toga izgubila dokumenta ili ...? Uglavnom, kao što reče 'štovani moderator, podaci najverovatnije mogu biti spaseni, ali svakako moraš da zatražiš direktnu pomoć od prijatelja/kolege/poznanika/servisera da ti vrati podatke. Pre toga ne diraj ništa!
    Let the boy try

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]I ne uključuj računar. Kao što je maksvel napisao potreban ti je neko ko zna šta radi?[/font]

Učlanjen
    27.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Kompjuter radi normalno. Pao je sistem. Verovatno cu zvati prijatelja da on prebaci hdd kod njega pa da sredi to ako zna. Samo mi je bilo bitno da saznam da su podaci tu. Ufff !!! A cd windowsa nemam, tako da cu raditi na ovaj nacin...

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Posto nemas CD sa windowsom, najbolje je onda ovo rjesenje.. S obzirom da nemas instlacioni CD, vjerujem da nemas ni neki Live CD da ne nabrajam neke posebne alate..

Pozovi prijatelja i ne brini za podatke, tu su ne mrdaju, samo ih treba sacuvati na drugo mjesto, i naravno sve je spaseno, a kasnije mozes da radis sta hoces..

Dakle dilema je rijesena, podaci su OK, ostavljam temu otvorenu dok ne javis da je posao zavrsen na opste zadovoljstvo svih..

Pozzzzz....

Učlanjen
    27.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ne, nemam nikakve win diskove. Znaci da mi nije hitno da ih povratim, mogu jos malo da sacekam..?! Uff, pao mi je kamen sa srca !!! Puno vam hvala svima! Javljam sta sam uradila.

Slične teme

1. stanje sistema
    Autor neizreciva u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 03.03.2009., 18:10
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.01.2009., 18:16
  3. Raspad Sistema
    Autor Zli Inkvizitor u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 202
    Poslednja poruka: 01.03.2006., 15:25
  4. Sa 2 sistema na 1