Tradicionalni Aikido

gladijatorII:
Mislim da se preteruje u tome ko je kao čovek O.K.,a ko nije,time mnogo spekulišu ljudi koji nisu dovoljno upoznati sa našim aikidoom.Zato se mnogi učenici i kunu u svoje učitelje da su "naj".Zbog drugačijeg pogleda na svet na zapadu duhovni aspekt akidoa nikada neće zaživeti.Zato je i moguće da se "loši"ljudi bave aikidoom i da gledano sa fizičkog aspekta budu izvanredni reprezenti aikido veštine,ali kao ljudi - sa puno slabosti.Da ne bude da je samo Mirko loš,oni stariji pamte da je i mnogo hvaljeni Njegoš zbog pronevere u nakadšnjem "Abraševiću" ne baš krako,boravio iza rešetaka i da je po povratku iz zatvora nastavio da se bavi aikidoom.
Neznam klub iz te škole,nisam baš u aikidou,ali verujem da ako se tamo radi tradicionalni aikido,da su ljudi sasvim u redu.


Stvarno neznam ko si ti, ali ocigledno ili si krajnje neupucen ili imas veoma lose namere kada takve lazi iznosis na forumu.
U svakom slucaju voleo bih da radi svih ostalih koji ovo citaju izneses podatke ako ih imas kada je Njegos radio u Abrasevicu i u kom je vremenskom periodu bio u zatvoru zbog pronevere ili bilo cega drugog.
Mislim da je krajnje neumesno i neljudski iznositi netacne tvrdnje.
Ukoliko mozes da dokazes da su podaci koje si izneo tacni dobices moje izvinjenje. Ukoliko nemas nikakve dokaze za to zamolio bih te da se na forumu svima izvines zbog lazi koje siris.
Pozdrav svima!
 
britney:
hmmm, i sta sad, ko je onda po vama o.k. ???
Vesa ili Mirko ? ! ? E , inace koji sve postoje klubovi tradicionalnog aikidoa u bgd - u ? :D Ja znam da je o.k. neki u centru...mislim da je u 'O.S. Drinka Pavlovic'... :D

U Beogradu imas dosta klubova u kojima se radi aikido na nacin koji je priznat svuda u svetu. Jedini zvanicno priznati predstavnik svetske aikido federacije kod nas je Aikido federacija Srbije i Crne Gore. Na adresi www.aikikai.org.yu mozes naci podatke o klubovima koji rade u njenom sastavu. Pored njih postoji jos nekoliko federacija koje su na razne nacine povezane sa IAF.
Osim toga postoji i dosta klubova koji kazu da rade tradicionalni aikido ili su ga njihovi instruktori nekad radili. Ne bih da generalizujem ali veliki deo njih nema bas veliko znanje o aikidou.
Sto se tice kluba koji radi u O.S. Drinka Pavlovic, to je aikido klub ARS i u njemu je glavni instruktor Velibor Vesovic 6.DAN. Osim toga imas na Banovom Brdu u Hemijskoj skoli aikido klub Istok gde je glavni instruktor Njegos Djakovic. Osim sale u Hemijskoj skoli u sastavu AK Istok rade i sale u O.S Filip Kljajic Fica na Banovom brdu i u Elektroprivrednoj skoli na Dorcolu. Vise o terminima na sajtu www.istoksistem.org.
U sportskoj hali Slodes treninge ima aikido klub Jovica Stanojevic u kom je glavni instruktor Jelena Vrzic, Vise na adresi www.a.k.j.s.20m.com
U gimnaziji Sveti Sava radi aikido klub Karadjordje.
Osim ovih postoji jos nekoliko klubova i ovom se prilikom izvinjavam onima koje sam preskocio, nije bilo namerno.
U koji god od navedenih klubova odes naicices na kvalitetan aikido. Prosetaj se, pogledaj i odluci ako zelis da vezbas.
Pozdrav!
 
Vi se na tom glupom aikidu samo vatate za dupe i znam da mnogo volite da ga primate. Tolki ste homoseksualci da i suknje nosite... cak vam i trener nosi suknju kolko sam ja primetio... verovatno da ga lakse primi ...
 
Milance,ne moraš nikome da se izvinjavaš,ovo je lak način da se neko okleveta,ali gospodin je zaista bio tamo i starije aikidoke to dobro pamte,bar oni koji su bili u aikikaju u to vreme.Gospodina ipak cenim i možda sam pogrešio što o tome pišem to mu je možda i jedina brljotina u karijeri,na žalost pamti se.To tebi ako je on dobar trener ne treba teško da pada,verovatno je on dosta zbog svega propatio i ne bih volio da čita ovo što pišemo.
Ne mora da se izvini ni ovaj ispred jer svuda vidi suknje pa i na aikidokama.Ako se ne varam to je jedan tip koji sa prvim mrakom šeta go golcat mračnim delovima grada ogrnut samo dugačkim mantilom i prepada babe šireći mantil,a zatim beži glavom bez obzira.Bežeći naleteo je i na ovaj forum.To što on pokazuje babama imaju i aikidoke,ali mora da im pipne to nekako spreda ispod suknje.
 
J...ga ,ovo krenu bez veze.Znači,imamo i egzibicioniste na forumu,lepo,lepo !!Imaš prijatelju forum na temu Ljubav i seks.Idi tamo,naći ćeš ti neku srodnu dušu tamo,ti mu pipkaš suknju,nije baš kao aikido suknja, ali on će da ti zadiže mantil,pa će te se verovatno lepo slagati.Idi malo tamo,pa se vrati da se pohvališ kako si prošao.
Milance,čovek je u pravu ,imao si nekoliko godina kada je to bilo.Vidim da hvališ i Jovicu,mada ga zbog svojih godina nisi imao prilike da vidiš,jer si imao 4-5 godina kad je on umro.Bio je za ono vreme dobar aikidoka,ali i apsolutista.Da nije umro,mnogi od današnjih majstora ne bi bili tu gde su.
Nego hajde da z.....mo stare majstore,ajde da vidimo ko od današnje dece radi dobar aikido,ali da se lepo obrazloži.
 
gladijator II:
Milance,ne moraš nikome da se izvinjavaš,ovo je lak način da se neko okleveta,ali gospodin je zaista bio tamo i starije aikidoke to dobro pamte,bar oni koji su bili u aikikaju u to vreme.Gospodina ipak cenim i možda sam pogrešio što o tome pišem to mu je možda i jedina brljotina u karijeri,na žalost pamti se.To tebi ako je on dobar trener ne treba teško da pada,verovatno je on dosta zbog svega propatio i ne bih volio da čita ovo što pišemo.
Ne mora da se izvini ni ovaj ispred jer svuda vidi suknje pa i na aikidokama.Ako se ne varam to je jedan tip koji sa prvim mrakom šeta go golcat mračnim delovima grada ogrnut samo dugačkim mantilom i prepada babe šireći mantil,a zatim beži glavom bez obzira.Bežeći naleteo je i na ovaj forum.To što on pokazuje babama imaju i aikidoke,ali mora da im pipne to nekako spreda ispod suknje.

Bas zato sto je ovo lak nacin da se neko okleveta ne zelim da ljudi koji nisu dovoljno upuceni poveruju u lazi koje iznosis. Sa ovim odgovorom i dalje nisi izneo ni jedan dokaz da je tvoja tvrdnja tacna.Navedi mi jednog starijeg aikidoku koje pominjes koji moze potvrditi tvoju pricu. Lazi koje iznosis samo pokazuju tvoje kvalitete i kao coveka a i kao aikidoke(posto se vec motas po ovom forumu pretpostavljam da se bavis aikidoom).
Od mene je ovo bilo dovoljno i necu vise obracati paznju na tvoje bljuvotine koje iznosis jer to ne zasluzujes nicim.
Pozdrav svim ljudima dobre volje koji se bave aikidoom ili ih on zanima. Oni drugi ce sami sebe unisititi svojom zlobom.
 
Neko je ovde izjavo da ima mnogo klubova čiji su instruktori nekad radili tradicionalni aikido i bla bla...
Neka taj meni objasni koji aikido ja radim ako sam odradio većinu seminara kod nas od kraja sedamdesetih do danas/Fujimoto,Suga,Hosakava,Ikeda,Yamada,Tamura,Yokota,Fujita/ i još nešto pride u inostranstvu.Mislite valjda da ako neko nije u JAF-u,taj sisa vesla.Ima slobodnjaka dosta,kada budeš duže u aikidou,neke od njih ćeš upoznati.
Od starijih aikidoka dobri su Jovandić,Vesa,Dado i Mitar Filipović,od najmladjih,tipujem na Daču upravo pristigao u BGD iz Crne Gore /čini mi se da je Zaječarac/,gledao sam njegovo polaganje kod Suge,garantovano za par godina bez premca u SCG,ma koliko se to nekima ne svidjalo.
 
Pop pera:
Neko je ovde izjavo da ima mnogo klubova čiji su instruktori nekad radili tradicionalni aikido i bla bla...
Neka taj meni objasni koji aikido ja radim ako sam odradio većinu seminara kod nas od kraja sedamdesetih do danas/Fujimoto,Suga,Hosakava,Ikeda,Yamada,Tamura,Yokota,Fujita/ i još nešto pride u inostranstvu.Mislite valjda da ako neko nije u JAF-u,taj sisa vesla.Ima slobodnjaka dosta,kada budeš duže u aikidou,neke od njih ćeš upoznati.
Od starijih aikidoka dobri su Jovandić,Vesa,Dado i Mitar Filipović,od najmladjih,tipujem na Daču upravo pristigao u BGD iz Crne Gore /čini mi se da je Zaječarac/,gledao sam njegovo polaganje kod Suge,garantovano za par godina bez premca u SCG,ma koliko se to nekima ne svidjalo.

Pero mislim da nema potrebe da se osecas prozvanim u mom komentaru. U svojoj izjavi sam se ogradio da ne bih da generalizujem zato mislim da nema potrebe da se neko oseca prozvanim zbog toga. Veoma mi je drago sto si imao prilike da vidis toliko majstora. Nisam siguran da li te poznajem ali svejedno pretpostavljam da si dosta toga od njih i naucio.
Sto se tice vremena mog vezbanja aikidoa nije bas zanemarljivo. Verovatno smo imali prilike da radimo zajedno na nekom od seminara koje si pomenuo.
Dacu kog pominjes nisam imao prilike da vidim tako da ne mogu da komentarisem njegov rad.
Voleo bih kada bi se jednom uspeo odrzati seminar na koji bi dosli majstori aikidoa nezavisno od toga kojoj grupi pripadaju. Prvo iz razloga da se medjusobno upuznaju i vide da oni drugi ne ujedaju, a kao drugo videlo bi se i ko kako i sta radi. Mislim da bi time konacno moglo da se stane na put sujeti koja vlada u nasem aikidou i da konacno pocnemo da postujemo neke principe aikidoa i mislimo o licnom napredovanju a ne o ogovaranju drugih.
Pozdravljam te i nadam se da ces mi oprostiti ako sam te nenamerno uvredio mojim komentarom.
Moje licno misljenje je da sto se tice kvaliteta nekog majstora aikidoa to je veoma tesko oceniti jer ne postoji neki etalon na osnovu kog bi se mogao oceniti neciji rad. Licno mislim da su svi dobri na svoj nacin a vreme ce pokazati ko je bio uspesniji u svom radu. Mislim da nije nase da sudimo o necijem radu.
 
Milance,tako razmišljaju prave aikidoke,videćemo se sigurno,ne brini !
Da prekinemo repliku i da vidimo na koga ti i ostali tipujete.Možda si i ti jedan od njih.Ako izgaraš i na treninzima kao na ovom forumu tradicionalni aikido nema čega da se plaši.Pozdrav !!!
 
Kao i svuda i ovde se pojavljuju neki koji iznose razne gluposti,optuzuju i vredjaju druge ljude ne iznoseci dokaze i slicno... to necu ni da komentarisem, svako ko je bar neko pristojno vreme posvecen aikidou ce znati sta je od toga tacno a sta ne.

Da sad ne bih bio prozvan ("ti bas znas..."), treniram aikido vise od 4 godine, smatram da je to pristojan period da neko pomalo "pohvata konce".

Milanceta poznajem licno jer smo iz istog kluba, ne smatram da je bilo koga hteo da uvredi, ja sam se slicno osecao citajuci neke "bljuvotine" ovde.

Mislim da je SJAJNA ideja da se organizuje seminar tog tipa, jedan je vec odrzan pretprosle zime u organizaciji AK Novi Beograd, i prisutni su imali sanse da vezbaju 6 treninga koje su vodili majstori JAF (sada Aikikai SiCG) Vesa, Njegos, Lela i Zoran, Vlada Pavlovic iz JAC-a kao i instruktori AK Novi Beograd, Jedan trening je trebao da vodi i Mirko Jovandic ali je neplanirano bio odsutan iz zemlje. Razmenili smo iskustva, uzivali zajedno i sto je najvaznije, mi "mladji" (mislim na pojaseve, tada sam imao 4Kyu) smo imali prilike da se druzimo i da vidimo da "oni drugi" ne ujedaju, svako je video po nesto korisno.

Mislim da bi u nekoj buducnosti svi trebalo malo da spuste loptu (dobro, urade ukemi :D ) pa da se lagano ponovo radi zajednicki, bar na seminarima ako nista drugo.

Pozdrav
 
Što pa mora da se zna da li je majstor.Onda dolazi od koga ti majstorsko zvanje,pa da li je priznato,pa moj trener je ovo,a vi ste ono.Dokle god se ne vredjamo i ne koristimo vulgarnosti,naša diskusija ima smisla.Tradicionalni aikido nam je ipak nešto zajedničko.Kad već ima klubova van BGD,reci koliko članova imaš u Šapcu,ako se ne varam,kako se slažete,koliko i gde vežbate,ali bez foliranja ako može,da se stekne slika onoga što se dogadja u aikidou.
 
Pazi pazi pazi. :) Nisi me razumeo :)
Pokusavam da skapiram koji je decko, posto je rekao da je bio na seminaru u Sapcu i da je radio sa Njegosem :)
Hocu da vidim dal sam ga bacao ili moram da cekam sledeci seminar :D

U Sapcu ima dva kluba, "Son" i "Bushido". Slazemo se odlicno :) Inace, treneri klubova su braca, tako da nema ni prepucavanja medju trenerima. Vezba se 5x nedeljno oko 2h u sali Medicinske skole i u Domu Vojske.
U oba kluba ima 30ak aktivnih aikidoka.
Eto, bez foliranja.
 
dollar MC:
Pazi pazi pazi. :) Nisi me razumeo :)
Pokusavam da skapiram koji je decko, posto je rekao da je bio na seminaru u Sapcu i da je radio sa Njegosem :)
Hocu da vidim dal sam ga bacao ili moram da cekam sledeci seminar :D

U Sapcu ima dva kluba, "Son" i "Bushido". Slazemo se odlicno :) Inace, treneri klubova su braca, tako da nema ni prepucavanja medju trenerima. Vezba se 5x nedeljno oko 2h u sali Medicinske skole i u Domu Vojske.
U oba kluba ima 30ak aktivnih aikidoka.
Eto, bez foliranja.

Pa i ja pokusavam da skapiram da li ja tebe znam :) koji si ti kyu/dan? Mislim da me nisi bacao jer sam uglavnom vezbao sa mladjim kyu-ovima :-) Jedino ako se nismo druzili posle na klopi u piceriji :-)
 
Ako me prihvatate na ovom forumu,rekao bih malo o aikidou u Zaječaru.I kod nas se vežba tradicionalni aikido,čini mi se od 1976 godine.U gradu postoje dva kluba,koja ne saradjuju.Po priči starijih članova,oduvek se radio dobar aikido,nosioc aikidoa u Zaječaru je bio neki Desimir Ivanović sedamdesetih godina Aikikai majstor drugog dana /od Hiroši Tade /,i iza sebe je ostavio nekoliko majstora ,od kojih su neki još aktivni. Jedan od ova dva kluba saradjuje sa Bugarskom aikido organizacijom koja radi Iwama stil / škola Saita/ali i pored ove saradnje klub i dalje radi tradicionalni prepoznatljivi akido koji je osamdesetih prezentirao Fudžimoto.Tako bar kažu članovi,ja ga ne pamtim.
Drugi klub gde ja vežbam radi Tradicionalni aikido,to su Tamurini majstori,ima ih četiri.Inače moj trener vežba aktivno aikido 26 godina i u svakoj prilici govori da se najbolji aikido radio od 1980 do 1990 kada je Fudžimoto dolazio.Kaže da se današnji prvi i drugi dani ne mogu meriti sa tadašnjim danima koje je dodeljivao Fudža i da nema više one discipline u sali kojaje nekad krasila članice ADB-a /ja i neznam šta je ADB /.Nisam baš kompetentan da govorim o aikidou,ali nadam se da sam pružio neku informaciju iz naše teške provincije.Pozdrav !!!
 
Zaječarac,kaži mi molim te da li vam je Nenad još trener,od kad ga znam,stalno priča kako će da prestane da vežba, ne mogu nikako da ga napecam kad dolazi u Bg.Dovedi ga na ovaj Forum da ga malo zezam.
I kaži mi još samo,onaj Dača,kako ga zovu,gde je vežbao,kod vas ili u Desimirovom klubu ?
 

Back
Top