Tradicionalni Aikido

Sta te konkretno znima od aikidoa.
Da li te zanima neki majstor konkretno ili samo informativno.
Preko diskova neces puno nauciti ako mislis da tako naucis.
Da li vezbas aikido i gde?
Ja imam dosta materijala sa raznih seminara kod nas i u svetu.
Ostavi tvoj mejl pa cu ti se javiti da se dogovorimo.
 
hetman:
Eto, bio sam pozvan, pa k'o velim da ne ispalim.
Marko, da bi neka aktivnost bila sport ne mora da ima takicenje kao obavezni segment. A za ovo osakacenje svakom tehnikom... ma, bolje da i ne komentarisem.
Ako si procitao navedene teme, mogao bi da kazes sa kojim se to gledistima slazes, jer se njih dobar deo kosi jedno s drugim, tako da ne mozes bas dase slazes sa vecinom.
Voleo bih da mi maximus na nekoliko konkretnih primera objasni po cemu se to "realni" i onaj "nerealni" :twisted: aikido toliko razlikuju, da bi se jedan mogao smatrati bledom kopijom drugoga.
:!: :!: :!: :!:
 
Cisto da e ubacim u realni i "ne realni" aikido...
U cemu je razlika? U tome sto je Vracarevic (kako on kaze) izdvojio stotinak najefikasnijih tehnika i onda ih jos vise usavrsio... Gledajuci njega, jedino sto je usavrsio je to da u toku tehnike, kada je uke vec pod kontrolom, zada nekoliko udaraca. Nista vise... Ali to moze da uradi bilo ko dok drzi ukea pod kontrolom (naravno treba doci do te faze).
I jos nesto... Koji to aikido nije realni???
 
Anonymous:
Isao sam da vidim i jedno i drugo. Vise mi se svidja dzudo. Pravi su borci, i deca i odrasli. Aikido mi je nekako foliranje obicno.

Najzanimljivije je da svi komentari ovakvog tipa obicno dolaze od ljudi koji ne smatraju za potrebno cak ni da se potpisu tj registruju kako bi smo znali sa kim pricamo?

obicno ni ne odgovaram na ovakve "poruke" ali eto...
 

Back
Top