Србија мора у Европу!

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Strazbur -- Komitet Evropskog parlamenta ispitaće zakonski osnov za formiranje prve ekstremnodesničarske frakcije, najavili su zvaničnici.

Nova grupa, koja nosi naziv Identitet, tradicija, suverenitet (ITS), prvi put je u utorak nastupila u Evropskom parlamentu i izazvala haos u skupštini u francuskom gradu Strazburu. Parlamentarci, predvođeni nemačkim liderom socijalista Martinom Šulcom, pozvali su na bojkot te grupe i postavili pitanje o njihovoj legitimnosti.

Drugi parlamentarci nisu se složili sa stavovima evro-skeptične i antiimigraciono nastrojene grupe, ali su tvrdili da imaju demokratsko pravo da formiraju takvu grupu.

Šulc je zatražio od parlamentarnog komiteta istragu jer je, kako je naveo, to grupisanje "tehničko", a ne "političko", što onda predstavlja kršenje parlamentarnih pravila, rekli su zvaničnici Skupštine agenciji Rojters.

"To će biti prva stvar o kojoj će Komitet raspravljati sledeće nedelje", rekao je jedan od zvaničnika.

Uspostavljanje takve grupe u parlamentu znači da će poslanici poput Bruna Golniša, koji odgovara za optužbe da je negirao postojanje holokausta, i Alesandra Musolinija, unuka Benita Musolinija (уједно је и нећака Софије Лорен прим.), dobiti više vremena za obraćanje parlamentu i više mesta u skupštinskim odborima.


Takođe, dobiće i više novca, oko 50.000 evra za svakog člana.

"Uradiću sve što treba kako bih zaustavio takvu jednu grupu da dođe do više moći", rekao je Šulc na konferenciji za novinare.

Vođa ITS-a Golniš, član francuske partije Nacionalni front, rekao je, međutim, da je takav potez nedemokratski.

Grupa Identitet, suverenitet i tradicija planira kampanju protiv ustava EU, imigracije i članstva Turske u Uniji, a okuplja neka od najpoznatijih imena evropske ekstremne desnice.

Među njima je predsednik francuske partije Nacionalni front Žan-Mari Le Pen, koji se ponovo kandidovao za predsednika Francuske.

Le Pen i dalje izražava zabrinutost zbog broja imigranata i zbog globalizacije, a tvrdi da Francuska žrtvuje svoje interese i suverenitet kao članica Evropska unije.

Među ostalim članovima su Le Penova ćerka, tri poslanika belgijske partije Flamanski interesi i jedan bugarski poslanik, koji je prošle godine izneo rasističke uvrede na račun mađarske političarke koja je poreklom Romkinja.
 
south:
bolje mene ameri,
nego tebe kinezi :D ....dollar je jaci :lol:

ps. kako da cutim kad sam placen 8)
bolje mene ameri,
nego tebe kinezi ....dollar je jaci

ps. kako da cutim kad sam placen

Ama, Amerikanci su svinje-nacisti, jevreji, sav moguci sljam, kako moze nekome da se dopada Amerika. Pre bih redio za Ruse za dzabe nego sa naciste i jevreje ma koliko oni platili!
 
Elvin:
u eu takve stranke imaju oko 5-10% i totalno su skrajnute.
u srbiji gori od njih, radikali, imaju 30% i ne skidaju se sa tv-a... naravno da srbija treba da uđe u eu, jer će fašisti onda biti gde im je i mesto - na margini.


Elvine a gde ti živiš?????? na zadnjim izborima Austrije i Nemačke ko je pobedio??? I ko se sa kim udružio da bi došao do vlasti. fašisti i neonacisti :( , pa zatim sve bivše istočnoevropske zelje koje su već u EU ili dobro ispred nas po piitanju ulaska u EU svuda socijalisti na vlasti?
 
Elvin:
u eu takve stranke imaju oko 5-10% i totalno su skrajnute.
u srbiji gori od njih, radikali, imaju 30% i ne skidaju se sa tv-a... naravno da srbija treba da uđe u eu, jer će fašisti onda biti gde im je i mesto - na margini.

Ауууу... ала ми је нешто позната ова "реторика"... је л' те то тета Латинка усташкиња научила, ааааааа........ :razz: :razz: :razz:
 
I još nešto , onda kada naša država bude ulazila u EU tada će svi bežati iz nje zbog ekonomskih razloga , jer će zbog nepostojanja granica i globalizacije , nestati mnoga radna mesta u tim državama i mnogi prihodi država će nestati, pa vi vidite gde treba da idemo?????????????
 
snejks:
Elvine a gde ti živiš?????? na zadnjim izborima Austrije i Nemačke ko je pobedio??? I ko se sa kim udružio da bi došao do vlasti. fašisti i neonacisti :( , pa zatim sve bivše istočnoevropske zelje koje su već u EU ili dobro ispred nas po piitanju ulaska u EU svuda socijalisti na vlasti?
merkelova je umereni desničar...

ne znam ko je na vlasti u austriji, ali sam video da je jedna stranka zelenih treća po snazi :)

uostalom, uporedi odnos francuskih političara prema le pen-u i procente iz drugog kruga predsedničkih izbora pre par godina, sa odnosom dela srpskih političara prema radikalima i procentima iz duela tadić - nikolić...i videćeš gde smo u odnosu na razvijene demokratije...

kada bi neki francuski ljigavac koji se izdaje za proevropskog političara flertovao sa le penom, verovatno bi postao politički parija, kao le pen. dok je kod nas tunjavi maltene najmoćniji i najbitniji političar...
 
eremita:
Још само да офарбаш овај пентаграм у црвено - па да јурнете "у нове револуционарне победе"....ахахаха.........
Revolucija



"Pre nego što pojedeš sopstvenu decu,

dobro se najedeš tuđe!

Ne laži da si jedino rešenje,

idi to pričaj onima

koji istoriju mere svojim životom



Neću te pustiti unutra!

Džaba si pravdi otela vagu!

Džaba si jednakosti ukrala plašt!

Mrš! Idi i spašavaj nekog drugog!

Mi ćemo spasiti sami sebe,

Upravo time...

što ti svoja vrata nećemo otvoriti!"
8-)
 
Европа а још више ЕУ треба да добије по пи*ци или пи*ки, како коћете ... и то под хитно. Ја имам идеју ко ће то да уради, можда и други то знају, ал да не офирамо све ... Сила и моћ коју су скупљали после WWII постала је претешко бреме. Морају се довести к познанију права ...
 

Back
Top