hitno-aerodrom milano

tina-m

Početnik
Poruka
4
zdravo svima imam jedno pitanje za one koji su putovali avionom do Italije tacnije MIlano. dobila sam multi sengen vizu na pola godine od italijanskog konzulata. S obzirom da je moja krajnja destinacija Danska jer mi je tamo sestra i zelim ici kod nje na par nedelja, kupila sam kartu Beograd-MIlano-Kopenhagen, jer su mi rekli da mi prvi ulazak mora biti u zemlju cija mi je ambasada izdala vizu. E sad ja stizem ako bog da u Milano u 13.35 a za kopenhagen mi krece u 14.35 prvo da li cu uspjeti da se snadjem na tom aerodrom da li je "komplikovan" i drugo mene bitnije moja prijateljica kaze da mene nece udariti pecat po izlazu na aerodrom MIlano jer ja kao necu izlaziti sa aerodroma i kao to je samo neka tranzitna zona u kojoj cu ja biti jer ja nemam kad da izadjem sa aerodroma i tako to. Da li je tako nesto moguce /zar se ne vrsi pasoska kontrola odmah po izlazu iz aviona/ jer ja ako nemam pecat da sam usla u italiju kod danaca nemam sto ici. A inace let mi je u nedelju molim Vas pomagajte. Unaprijed hvala naodgovorima . :(
 
nemoj da se cimas i brines nije nista strasno... ja sam isao BG-Milano-Firenza...
meni je avion iz beograda za milano kasnio 2 sata.. i morao sam da trcim na aerodromu u MIlanu da stignem na avion za Firenzu i stigao sam... bez problema... znaci nije nesto uopste komplikovan aerodrom, samo prati transfer strelice i snaci ces se...veruj mi nije nista strasno...bezveze su te plasili... oni ce ti izudarati pecate svuda gde treba,moraju to im je posao... tako da opusteno ;)
 
ako imas multi vizu, ne mora uopste prvi ulaz da ti bude u zemlju koja ju je izdala - bitno je da to bude "glavna destinacija". drugim recima, mogla si direktno bg-kopenhagen, ali obavezno da odes do italije u tih sest meseci, kako sledeci put ne bi imala problem sa vadjenjem nove vize... u svakom slucaju, ti imas vazecu schengen vizu i moraju ti omoguciti ulazak u bilo koju schengen zemlju. jedini problem se moze javiti ako imas npr. vizu za jedan ulazak koju je izdala grcka ambasada, a pojavis se u parizu - onda vec moras da objasnis zasto je to tako. sa multi vizama nema problema.

da ne bude da je sve ovo teorija, ja sam imao BNL schengen (ambasada belgije izdala) na godinu dana, a prvo sam putovao u grcku, potom dva puta u austriju i konacno u nemacku. tek na kraju sam putovao u brisel.

sto se tice procedure na aerodromu u milanu, kada vec tako putujes, nema da se brines - milano-kopenhagen je unutarsengenski let, sto znaci da ces pasosku kontrolu proci _samo_ u milanu i imaces pecat milano-malpensa. let do kopenhagena se tretira kao domaci, odnosno, nema pasoske kontrole, samo security. isto kada se budes vracala - do milana letis bez kontrole, i tek onda "izlazis" iz schengena, sto znaci da ce ti i izlazni pecat biti milano-malpensa.
 
Aerodrom u Milanu nije uopste mnogo veliki i ako sledis smernice za gates, nema problema oko snalazenja. Ne verujem ni da ce ti kasniti avion iz Bg, posto meni se desilo da oba puta dodje 15 minuta ranije. S druge strane, nisam sigurna koliko ce ti se svideti Alitalia (ako njima putujes). ;)
 
Meni je u Milano iz Beograda stigao ranije, pa čak i oko pola sata, ali je zato veza iz Milana kasnila oko sat i po. Ne mora to ništa da znači.
Aerodrom zaista nije strašno veliki, a ako govoriš engleski neće biti nikakav problem.
 
Hvala Vam puno na brzim odgovorima. Nazalost putujem Alitaliom citalam sam na internetu o njima sve negativno naravno, sta da se radi. Nadam se da cu imati srece i proci sve u redu. Meelosh -bg pitao si me da li mi je prva viza jeste kod italijana prva viza, ali sam imala prosle godine dobila grcku na 15 dana jedan ulaz i sa njom sam opicila direktno za dansku na rizik naravno. Uspjela sam da udjem posle dva sata ispitivanja zasto, kako, otkud, vec znate proceduru. E sad posto nisam imala ulaz u Grcku u njihovu ambasadu vise nisam mogla dobiti vizu tako da sam ovaj put posla kod italijana. I kod njih dobila multi na pola godine. Tako da u nedelju idem pa da vidim kako cu proci ovaj put. Hvala vam jos jednom. Cmok svima
 
i ja da se ubacim u "fan" club Alitalia... meni je bio izgubljen kofer kada sam njima putovao... 4 dana ga nisam imao...svaki dan sam isao na aerodrom da im kazem ono sto treba da im kazem i na srpskom, i na engleskom i na italiano :D ali dobro se ipak zavrsilo.. tako da... izbeci Alitaliu je pravi potez ;)

srecan put tina lep provod i srecno! :)
 
pazi, u njihovim ocima ti sada putujes u italiju - tamo ulazis u eu, i odatle izlazis - u pasosu ces imati samo njihove pecate. da li onda ides iz milana za kopenhagen, atinu, pariz ili gde vec - potpuno svejedno. time si i ispunila tu obavezu prema ambasadi koja ti je izdala vizu (ambasadi italije) da ti je italija "glavna destinacija". bez bojazni ubuduce mozes direktno ici za kopenhagen, ili bilo koju drugu sengen zemlju. kao sto vec rekoh, mogla si to i sada, ali bi ti ostala ta obaveza da odes do italije u roku od ovih sest meseci. bez brige i srecan put :)
 
Btw, kad vec letis Alitaliom, da imas neke vece koristi, jesi se uclanila u Star Alliance, da skupljas besplatne milje? Jeste da je Lufthansin "Miles & More" povoljniji, ali besplatne milje su besplatne milje. ;) I da, obavezno to uradi pre puta, posto sam se ja uclanila nakon i nisu hteli da mi uracunaju preko 7 000 milja, koliko sam imala za let do i od Kazablanke (a sa 15000 milja imas besplatnu povratnu kartu za neke zemlje Evrope).
 
...jedino je alitalia clanica sky teama, a ne star alliance. posto alijanse u principu dozvoljavaju da milje zaradjene kod jedne kompanije skupljas kod druge, za ovu svrhu preporucujem air france / klm program 'flying blue'. moze se uclaniti preko neta, potpuno besplatno, naravno. pozeljno je, kao sto je vec receno, da to bude pre leta - mada je i ok ako na check inu das broj svoje frequent flyer kartice.

vece clanice sky teama su air france / klm, aeroflot, aeromexico, alitalia, continental, csa czech, delta, korean, nwa.
 
Da, u pravu si; pomesala sam nazive. Ali, mnogo bolje je skupljati milje u sistemu Miles & More (Lufthansa, Austrian, Croatian, JAT ne jos, Turkish uskoro itd), posto za 15000 milja imas besplatnu povratnu za bilo koji deo Evrope, a kod Sky Team-s samo za pojedine (tipa Ceska i tako te zemlje u blizini).
 
skroz tacno, s tim sto nismo pomenuli najgoreg - oneworld. tu mozes lepo da zaradis milje samo ako letis biznis klasom, ove karte "na popustu" sto ih kupuju obicni ljudi donose tipa 25% od predjenih milja. steta, jer su najbolje kompanije u ovoj alijansi npr. british airways, cathay pacific, singapore valjda, aer lingus, american airlines...
 

Back
Top