А ОД КУМЕ... II део

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Кума је поново у акцији. :)

Све је стало, само деца расту... и тако дошла кумина бебица на ред да се крсти. :D

И кума добила позив. А кума свој ред прескочила и већ годинама не може да донесе одлуку да ли да се крсти или не, а сада је стављена пред свршен чин и има јако мало времена да одлучи. :?

Помагајте... :sad:

Који су по вашем мишљењу довољно јаки разлози да би се неко крстио? А који нису? Шта каже црква?
 
DOKONI UM:
KUMA MUNJO a kako si ti njima bila kuma, ako su se venčali u crkvi, ako nisi krštena ???

I mojne da se foliraš...davno smo se dogovorili oko tog krštenja ;-)

Па нису се венчали у цркви. Иста ова прича је ишла и тада, само сам се извукла, јер су одустали од црквеног венчања.

Знам да смо се договорили ;) , него још ме мучи дилема. Волела бих да се крстим зато што осећам да треба, а не зато што морам. :?

Додатно компликује ствар то што бих беби била кума у другој цркви.
 
max73:
Kako u drugoj crkvi? Druga vera ili druga crkva kao zgrada?
Ako je ovo prvo ni ne mozes biti kuma sve i da se krstis, bar koliko sam ja upucen...

Katolička crkva je liberalnija.
Dovoljno je da si kršten u bilo kojoj HRIŠĆANSKOJ crkvi i možeš biti kum na venčanju i krštenju u katoličkoj. Ja sam bio kum prijatelju na venčanju a on je katolik.
Pravoslavna- isključivo kršeni u pravoslavnoj madaaaa gledaju i oni kroz prste.
Uostalom, istom bogu hvala, te dve crkve se intezivno približavaju.
 
Pa...

Ne znam za kad je planirano krstenje, ali ako je na neku frku mislim da ne bi zurio s krstenjem ( iako sam krsten i pre nego sam bio svestan, ali imam stav da ko nije to obavijo treba da to uradi jednog lepog suncanog dana u manastiru- negde), osim ako ti nije bas jako drago zbog toga pa zelis da budes kuma bebi :)

Inace se treba krstiti ;)

( ili ako imas osecaj ili kao neki znak od boga da to trebas da uradis sad, jer ko zna kad ces, ti se krsti )
 

Back
Top