Branko Pavlovic - utisci, komentari, primedbe

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
Po meni, ovaj covek i njegova lista se toliko razlikuju od svih ostalih opcija u onom najpozitivnijem smislu, gotovo nezamislivom na ovim prostorima, da sam morao da otvorim posebnu temu. Jednostavo zelim da podelim svoje odusevljenje onim sto sam saznao i skrenem paznju ljudima da alternativa ovom predizbornom cirkusu i silnim manipulacijama itekako postoji. Evo kako covek razmislja i sta predlaze (navodim neke od kljucnih citata):

"Sto se tice predlozenog zakona o podeli besplatnoj podeli akcija, suština se svodi na
pretvaranje javnih preduzeća u akcionarska društva i na deobu jednog dela akcija
zaposlenima u njima (u skladu sa zakonom koji je i do sada važio – 200 evra za godinu
staža), a drugi deo akcija bi pripao građanima koji rade u javnom sektoru, dakle u prosveti, zdravstu, sudstvu, vojsci, policiji... i penzionom fondu. Na taj način smo omogućili građanima da dođu u onu poziciju u kojoj su bili akcionari Hemofarma, akcionari Apatinske pivare, akcionari C-Marketa, Soko-Štaria, Knjaza Miloša... To su te situacije koje svi građani pamte, kada imate akcije pre prodaje većinskog paketa.

Na ovaj način, sprovela bi se pravedna privatizacija, a iz upravljanja javnim preduzećima bile bi proterane stranke. Vrlo dobro se zna da se članovi upravnih odbora biraju po partijskoj pripadnosti, i da stranke ova preduzeća posle svakih izbora tretiraju kao ratni plen – podele ih među sobom, a onda isisavaju novac – novac svih nas.

U maju mesecu nijedan poslanik koji je bio protiv zakona, nije izašao za govornicu i objasnio zašto je on protiv. To je krajnje neprihvatljivo ponašanje. Niko nema pravo da se tako ponaša prema inicijativi iza koje je stalo više od pola miliona građana. Poslanici DSS i G17 su glasali protiv, a oni iz SRS i DS nisu bili u sali, a da jesu - zakon bi bio usvojen. Ovi izbori su sjajna prilika da ih građani kazne.

Za ovakve izborne kampanje partije nemaju para u budžetu. Te pare nisu dovoljne. Onaj ko je to finansirao sigurno je imao određeni interes u bližoj budućnosti. Njegovim novcem partija pravi skupu kampanju, glasači nasednu na to, ta partija uđe u Parlament, podeli plen sa koalicionim partnerima i - sada je vreme da se vraća dug. Da li će biti odrađena još jedna u nizu sumnjivih privatizacija, ili će "sevnuti" još neki nepotreban stečaj ili... Ironija bi bila u tome da je veliki broj radnika u firmi, koja odlazi u stečaj da bi nekom tajkunu bio vraćen dug, glasao baš za tu partiju"

Branko Pavlović, nosilac liste, u odgovoru na pitanje jedne novinarke je istakao da bi naša ekonomija morala da bude 25 puta jača da bi partije za izborne kampanje mogle da, iz regularnih izvora, izdvoje ovolika sredstva koja se troše u ovoj izbornoj kampanji. Ostaje pitanje ko se zadužio i koliko. Zato dobro vodite računa o tome kome dajete glas. Bilo bi glupo da vam dug te partije kroz pola godine upropasti život.

Danas će novinarima govoriti ljudi koji su se borili protiv tajkuna i pobedili ih. Oni koji su se izborili za svoja prava i za svoje pare kao mali akcionari. Oni koji su najmanje 5 godina pre države tačno znali da je Slobodan Radulović, tadašnji direktor C marketa, kriminalac i da bi ga trebalo uhapsiti zbog silnih pronevera. Oni koji su na to upozoravali državne organe, ali su se oni oglušavali o to. Šta mislite - zašto?

Nema partijskih kvota. Nema podele plena nakon izbora – nama neko ministarstvo, a nekom drugom neko drugo, a nekom trećem neko treće pa sad mi ovde radimo i uništavamo kako god hoćemo, neko drugi uništava tamo nešto drugo, nema toga! Dakle, nećemo učestvovati ni u kakvoj koalicionoj Vladi koja je bazirana na podeli plena.

Nema saradnje sa onom poslaničkom listom koja na svom spisku ima ljude koje zapravo
treba uhapsiti. Nema saradnje sa njima dok ih ne uhapse. Tek kada ih uhapse oni time demonstriraju svoju volju da se obračunavaju sa kriminalom i korupcijom, pa onda možemo dalje da razgovaramo o kvalitetu, napretku, razvoju i svemu ostalom".

Ako je ovo nekog zaintrigiralo i zeli da sazna vise, preporucujem mu da poseti sajt
www.inicijativa-srbija.org sa koga sam i preuzeo ove citate. Ubedjen sam da ce i najveci pesimista kada procita ove tekstove, poceti da gleda stvari na jedan drugaciji nacin, za koji je mislio da je nemoguc.
 
inagadadavida:
Steta sto nece preci cenzus........ali, ovo je Srbija.....voli mentole na vlasti
Moguce, ali barem nece imati onaj argument da nemaju kome dati glas jer su svi isti. Ako je ljudima zaista sve potamam i nemaju nista protiv ove predizborne, milion puta vidjene cirkusijade i laznih obecanja u maniru najboljih "lovackih prica", neka ostanu u nedelju kod kuce. Ipak, ja se nadam da nece biti tako. Neka logika mi govori da ako samo polovina od onih 540.000 radnika i ostalih gradjana sto su svojim potpisima podrzali Pavlovicev predlog zakona o podeli besplatnih akcija javnih preduzeca (a Vlada i opozicione stranke to glatko dva puta odbili), postoji realna sansa da se predje cenzus.
 
Torrente-BG:
Pa normalno.Ja ne znam nekoga a da ga nisu zapalili u ovoj lopovskoj privatizaciji.Cak i oni koji misle da su dobro prosli varaju se
To da je privatizacija lopovska niko ne spori, jer bajni politicari nisu nasli za shodno da se pre prodaje utvrdi poreklo kapitala, a po nenormalno skupim predizbornim kampanjama lako je zakljuciti da im neko to finansira i nema sumnje ocekuje nesto za uzvrat. Posto to sasvim sigurno nisu banke, ko to drugi ima para u Srbiji? Ne treba biti genije pa zakljuciti da su po sredi krimosi i tajkuni ili kako stranke vole da kazu "dobri ljudi" (kakve li ironije i licemerja).

Ali objasni mi kakve veze ima s tim Branko Pavlovic, koga su mali akcionari u vise navrata, tj. firmi (pitam se zasto, ako je tako los i neposten) angazovali da zastupa njihove interese :confused: . I kako to da medju kandidatima za poslanike na njegovoj listi ima nekoliko tih istih malih akcionara.

Evo koliko su "lose" prosli mali akcionari Knjaza Milosa, ako se zna da je cena po akciji pre obavljene privatizacije procenjena na 3000 din, a na kraju su od "FPP Balkan limited" dobili 23.000 po akciji.

Ako neko sumnja u tu pocetnu procenu vrednosti akcije u smislu da li je mogla biti veca, evo neka procita kakvo je stanje zatekao novi menadzent nakon otkupa akcija: "Prema rečima Radeta Pribićevića, direktora za korporativne i regulatorne poslove kompanije Knjaz Miloš a.d., situacija koju su novi vlasnici zatekli nakon privatizacije, bila je veoma ozbiljna. Nasleđeno je 18 miliona evra duga prema bankama i snabdevačima, a poslovnu 2004. godinu Knjaz Miloš je završio sa 5 miliona evra gubitka.

Poenta je, nemojte ljudi pricati tako "odoka" i pripisivati to sto je privatizacija lopovska (u to nema sumnje) ljudima koji se (gle ironije) upravo bore protiv toga, sto se vrlo lako da proveriti.
 
Astral-Blade:
Ako neko sumnja u tu pocetnu procenu vrednosti akcije u smislu da li je mogla biti veca, evo neka procita kakvo je stanje zatekao novi menadzent nakon otkupa akcija: "Prema rečima Radeta Pribićevića, direktora za korporativne i regulatorne poslove kompanije Knjaz Miloš a.d., situacija koju su novi vlasnici zatekli nakon privatizacije, bila je veoma ozbiljna. Nasleđeno je 18 miliona evra duga prema bankama i snabdevačima, a poslovnu 2004. godinu Knjaz Miloš je završio sa 5 miliona evra gubitka

Ovo sam i ja cuo,onda kad je bila frka oko Knjaza.
Pa sam posle cuo da Voda Vrnjci stoji mnogo bolje od Knjaza,jer su imali "samo" oko milion evra gubitka za prethodnu godinu. Sto i nije strasno.
I inace su mnogo bolje poslovali od Knjaza. To su valjda bili neki zvanicni statisticki podaci.Ne secam se koga sam slusao u vezi toga.
 

Back
Top