i-Dialer...sta je to???
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: i-Dialer...sta je to???

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano i-Dialer...sta je to???

Ovaj program(virus ili stavec) mi se pojavljuje u intervalu od nekih pola sata.
    Pocinje sam da se konektuje,modem bira neki broj ima 10ak cifara,a zatim se diskonektuje.
    Dali je neko imao iskustva sa ovim i kako da se resim ovoga?

Zainteresovan član BeerManSrbija (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: i-Dialer...sta je to???

probaj da instaliraš T-Com antidialer, pomoću njega možeš da rešiš svoj problem!!! Dialeri su su neka vrsta virusa koji ti preusmerava poziv na neki broj u inostranstvu i za kratko vreme na telefonskom racunu imaš previše impulsa. Moraš da se pozabaviš zaštitom računara, OBAVEZNO!!! Moji favoriti za to su: NOD32(antivirus), ZoneAlarm (firewall + ...), SpyBot(spyware+adware) i AdwarePersonal (spyware).Jedino NOD32 nije besplatan ali umesto njega mozes da koristis i AvastHome koji je free!!!
    Poslednji put ažurirao/la BeerManSrbija : 19.01.2007. u 01:45

Obećava twix (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

instaliraj CheckDialer. ako ga nemas skini ga s neta. skroz je mal 197KB. kad ga instaliras u white list upisi broj provajdera i problem rjesem. dok sam bio na dial-up-u taj program me je spasavao X puta.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

A dok to ne uradiš otarasi se modema :shock:

Dobro, mislim, iščupaj kabl
    Poslednji put ažurirao/la Lexa : 22.01.2007. u 22:05
    Janidebi

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

***...
    ... radoznalost je ubila macku.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Lexa
    A dok to ne uradiš otarasi se modema :shock:

Dobro, mislim, iščupaj kabl
    [font=Verdana]Da li baš mora da se čupa ili može onako elegantno da se samo izvadi? [/font]

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Jeste, mora da se iščupa, u protivnom će ostati elektroimpulsi na žici koji će dovesti do električnog pražnjenja, što može da izazove požar u celoj kući ili, ne daj Bože, zgradi...
    Nadam se da živi u kući, jer ako živi u zgradi postoji mogućnost da je inficirao još gomilu stanara, ili su im pregoreli fiksni aparati, pošto su podešeni za izuzetno niske napone...
    Janidebi

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Au, znači to sam ja popalio sve one fiksne aparate po zgradi i inficirao sve stanare, kada samo onako elegantno izvukao kabl?!?!

Hm, izgleda da nisam... nemam modem.[/font]

Zainteresovan član Deky75 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

@Offtopic

Umrezim se ja tako UTP kablom sa komsijom koji je zgrada pored, kad me napadose komsije da im shushte telefoni otkad sam razvuko kabal.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

e momci, mislimda je dosta offtopica..

Ako se zelite zezati, imate svastaru..

Hvala....

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Niko od vas nije objasnio čoveku šta je Internet Dialer a toliko postova ste napisali bzvz.
    Citat:
    Dialer programi i šteta koju nanose je i dalje tema koja zaokuplja javnost, jer visoki telefonski računi najčešće pogađaju obične korisnike. Upravo zbog tako internet provajderi kao i nacionalni provajderi komunikacionih usluga preduzimaju izvjesne mjere u otklanjanju takvih problema.

U osnovi problema, najčešće su neznanje i neupućenost internet korisnika, mahom djece, o posljedicama i opasnostima koje vrebaju sa određenih sajtova. Suština je u automatskom raskidanju konekcije sa vašim internet provajderom, uspostavljene po cijeni lokalnog impulsa, i uspostavlju nove, višestruko skuplje veze sa nekom, najčešće veoma udaljenom destinacijom. Te destinacije su najčešće male države čiji provajderi komunikacionih usluga imaju koristi od takvih prevara. Dialer aplikacija preuzima kontrolu nad korisnikovim parametrima za konekciju i kreira svoju konekciju kao default konekciju.

Što se tiče prevencije ovakvih pojava na prvom mjestu je opreznost od strane korisnika prilikom posjeta sajtovima zabavnog karaktera ili sumnjivim sajtovima koji nude besplatan softver ili nešto slično. Najčešće se korisniku nude neki sadržaji i pogodnosti ukoliko intalira neki program koji je ustvari dialer. Takođe, u posljednje vrijeme preko spam poruka (neželjene pošte) u attachmentu se serviraju virusi i dialer-i ili navode korisnika da klikom na neki od ponuđenih linkova pokrene download dialer-a ili da ode na web stranicu u sklopu koje se nalazi dialer.

Potrebno je stalno obraćati pažnju na više stvari prije i u toku samog spajanja na Internet kao što su:

* da li je broj u konekciji koju upravo želite da pokrenete promijenjen
    * da li među Vašim konekcijama (“Network Connections“) postoji neka nova konekcija koja je Vama nepoznata
    * da li postoje neke nove ikonice na računaru kojih prije nije bilo, a da pri tom niste instalirali nikakav novi softver
    * slušati koliko brojeva bira modem i prekinuti automatski vezu ukoliko je riječ o više brojeva nego što sadrži broj prema Vašem provajderu
    * da li se nakon par sekundi veza prema Vašem provajderu prekida pa se računar ponovo sam spaja na Internet i slično.

Problem predstavlja to što jednostavne i potpune zaštite od dialer-a još nema. Upravo zbog toga potrebno je da svi korsnici prate preporuke koje će dovesti do smanjenja ove pojave na najmanju moguću mjeru a to su:

* redovni update operativnog sistema kao jedna opšta preporuka
    * instaliranje nekog antivirusnog softvera i njegov redovni update (antivirusni programi u stanju da prepoznaju neke dialer programe)
    * instaliranje nekog anti-spyware programa i njegov redovni update
    Izvor : http://www.t-com-cg.com/privatni.aspx?akcija=368

Slične teme

1. dialer
    Autor biter u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.10.2005., 16:38
  2. Zakacio sam neki xxx dialer
    Autor loop u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.09.2005., 15:28
  3. dialer