Voce ili zitarice?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Voce ili zitarice?

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Question Voce ili zitarice?

Sta mislite sa cim treba poceti hraniti bebu i koliko je redosled bitan? Citam ali o tome postoje razlicita misljenja i ne znam cije je prihvatljivije a takodje i pedijatri savetuju razlicito. Nekako se te teorije o uvodjenju nemlecne hrane ne podudaraju. Neko savetuje voce i vocne sokice prvo, pa povrce, pa tek zitarice a mnogi tvrde da treba poceti sa zitaricama i to svakako bez glutena. Kako bi vi ili kako ste vi cinile drage mame? Unapred hvala!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: Voce ili zitarice?

Било је о томе. Боље слушај свог педијатра. Ако од педијатара чујеш различите одговоре, овде ћеш чути још различитије!

Колико се сећам, ја сам негде од 4. месеца почела са убацивањем сокића (не сећам се којих), а око 5. са кашицама...и то се сећам да је прво била шаргарепица...
    Житарице сам убацивала касније.
    Тако су ми рекли лекари.
    Иначе, моја деца нису дојена, то можда има неке везе.

Ističe se pumps (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Joj, HEllen sto si matora. Sramota !

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Моја деца су прво добијала пасирану кувану јабуку, па шаргарепицу и после се уводило месо и остало поврће, осим оног који надима или изазива алергије. У принципу, има доста HIPPO-ових кашица према узрасту и мислим да је за почетак довољно почети са њима. Добре су и ЈУВИТАНИНЕ, а за житарице не знам, њих сам задње увела.

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ja sam dojila ali sam isto pocela sa sokicima oko 4og meseca, i to od jabuke - znaci bistrim a ne gustim. Islo je po principu laganog povecanja kolicine - jedan dan jedna kasicica, drugi dan dve, i tako do petog dana. Peti dan se uvodi novi ukus. Posle nekih mesec dana kad je prihvatila sokice, krenule su vocne kasice po istom principu. POsle povrce, pa povrce u kombinaciji s mesom. Cini mi se da su zitarice dosle negde tek na kraju. Ovo smo radili po uputstvima naseg pedijatra. Helen je u pravu, prati sta tvoj pedijatar preporucuje inace ces se pogubiti u razlicitim misljenjima. Prihvati jednu teoriju i teraj je do kraja.
    Secam se da nam je preporucivao da za uzinu uvek dajemo Juvitaninu kasicu od bundeve (ili je sama napravi) kaze da je bundeva jako dobra za razvoj pluca i preventivu plucnih bolesti kod beba. Toga sam se dugo drzala.

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio pumps
    Joj, HEllen sto si matora. Sramota !
    Mолим?

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Ne prepucavajte se!!!

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Молим?

Primećen član Debela Berta (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Mislim da su jabuka i sargarepa prvo sto savetuju zbog neutralnog ukusa da se lakse beba navikne. Mi smo poceli od toga, ali sam mu davala i griz npr.
    A ja sam cula cak i teoriju da se prvo daje povrce pa onda voce i sokovi, jer navodno teze ce dete prihvatilti slano, posle slatkog.
    Najbolje je da slusas svog pedijatra ako mu verujes naravno.
    Sanika pa koliko vi imate sad, nije valjda da smo vec stasali za kasice, boze kako vreme leti!

Meni nikada nece biti jasno zasto se prave kasice od voca koja dete ne bi trebalo da jede???

Slične teme

1. Žitarice, pirinač i ovas
    Autor svetlanajos@telekom.yu u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.05.2005., 10:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •