Mogucnost provere ???
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Mogucnost provere ???

Zainteresovan član Lookeed (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Cool Mogucnost provere ???

Sta da kazem osim Pomoc!!!!!!
    nakion sto ste mi objasnili kako da od skinutog .ISO fajla narezem boot-abilni disk nastao je jedan po meni cudan problem . Naime sta da kazem osim hvala svima koji su mi pomogli ,uspeo sam da narezem Knoppix 5.1 i BLAG a sa svim ostalim distribucijama koje sam skinuo s stanice http://distrowatch.com -Kunbutu-PCLinuxOS-SimplyMemphis-Unbutu- i jos par nemogu narezati jer mi pred kraj rezanja izbaci gresku i to kad nareze 100% tek onda !!!!! Elem neznam u cemu je probrem ......Kad skida kaze da je sve skinuo i nesto proverava a kad reze onda problem.....Ima li neki program kojim bi mogla daa se proveri kompletnost sadrzaja skinutog materijala i da se dobije poruka dal je on validan za rezanje te da ce kad se nareze moci da butuju a ne kao sad krene i negde na 75%ili pre toga.......ljos
    Molim vas za savet i za pomoc
    Cini dobra dela, dobrome se nadaj.......

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mogucnost provere ???

Koliko sam mogao da shvatim pomenute distribucije si skinuo sa interneta.. Sad definitivno ne znam, u kojem obliku su datoteke koje si skinuo sa neta, a ne mogu vjerovati da si skidao fajlove jer to bi bilo neozbiljno da ne kazem nemoguce..

Drugo, ne znamo da li si skidao sa nekog servera ili sa neceg treceg..

Da li su fajlovi koje si skidao, (predpostavljam ISO) bili zapakovani nekim arhiverom ili sta..

Ako i jesu, onda moras raspakovati te fajlove da bi dobio jedan kompletan ISO koji rezes po vec napisanom metodu..

Pojma nemam sto imas te probleme, a mozda i sam nagadjam o cemu se radi..

Oni koji su skidali neku od distribucija Linuxa ce ti vjerovatno objasniti detalje..

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

ako si skidao distribucije sa nekim downloaderom uvek postoji mogućnost da se fajlovi nisu dobro složili u skinutoj iso datoteci , jedino rešenje je da ih skineš opet , i opet dok se ne skine kako treba

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Lookeed
    Sta da kazem osim Pomoc!!!!!!
    nakion sto ste mi objasnili kako da od skinutog .ISO fajla narezem boot-abilni disk nastao je jedan po meni cudan problem . Naime sta da kazem osim hvala svima koji su mi pomogli ,uspeo sam da narezem Knoppix 5.1 i BLAG a sa svim ostalim distribucijama koje sam skinuo s stanice http://distrowatch.com -Kunbutu-PCLinuxOS-SimplyMemphis-Unbutu- i jos par nemogu narezati jer mi pred kraj rezanja izbaci gresku i to kad nareze 100% tek onda !!!!! Elem neznam u cemu je probrem ......Kad skida kaze da je sve skinuo i nesto proverava a kad reze onda problem.....Ima li neki program kojim bi mogla daa se proveri kompletnost sadrzaja skinutog materijala i da se dobije poruka dal je on validan za rezanje te da ce kad se nareze moci da butuju a ne kao sad krene i negde na 75%ili pre toga.......ljos
    Molim vas za savet i za pomoc
    [font=Verdana]Ništa meni ovde nije jasno. Kako uopšte očekuješ da bilo šta može ispravno da se bootuje sa CD/DVD koji nije snimljen kako treba?!

Uz svaku distribusiju Linuxa distribuira se i MD5 hash koji služi da bi se proverilo da li je download-ovanje ISO image bilo usšešno ili ne. Da bi proverio da li je sve ispravno preneto uporediš MD5 hash koji si downloadovao sa onim koji se izračuna za ISO image koji imaš kod sebe. Za ovo ti je potreban i neki program za izračunvanje/poređenje MD% hash-a. Jedan od njih možeš naći ovde http://www.pc-tools.net/win32/md5sums/.
    [/font]

Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Cool Re: Mogucnost provere ???

Pozdrav,
    Stvari ovako stoje:
    *Skidano je s stranice : http://distrowatch.com
    *Skidani fajlovi su u .ISO formatu
    *Skidano je s DAP downladerom
    *Fajlovi nisu komprimovani - te nije potrebna dekompresija pre rezanja
    *Pri rezanju pokaze 100% write on disk i tek onda prijavi gresku
    *Istovremeno su skidane po dve distribucije (zbog toga je koriscen DAP)
    *Tako narezan disk u zavisnosti od distribucije prijavi gresku u instalaciji na 75% instalacije,
    neki na samom pocetku kazu da instalacioni disk nije kompletan a neki kazu proverite instalacioni disk na pocetku il negde usled instalacije.......
    E sad jedino mozda je greska sto covek rece sto je skidano s DAP-om ......
    Sta da se radi hvala vam znaci na skidanje ponovo al bez downadladera ........
    Obelio sam skidajuci pa ako neko ima skinuto da nebi opet blejacio a voljan je podeliti to i spasti me svadje u kuci - jer mojim skidanjima ovi ostali tesko da mogu i postu da skinu a iako se konektuju i pocnu nesto da njuse po netu to i meni i njima cini usporenje pa se svi nerviraju ......
    *Interesuju me sledece distribucije:
    Ubuntu
    Kurumin Linux 7.0 Light
    ZenLive 4.2
    FreeSBIE 2.0
    FreeBSD 6.2
    Lunar Linux 1.6.1 RC2
    BLAG Linux And GNU 60000
    openSUSE
    Fedora
    MEPIS
    Mandriva
    PCLinuxOS
    Slackware
    Gentoo
    Sabayon
    Zenwalk
    Kubuntu
    FreeBSD
    Puppy
    CentOS
    Vector
    SLAX
    Dreamlinux
    Ubuntu CE
    Mint
    Xubuntu
    Arch
    Red Hat
    Nexenta
    Frugalware
    Linux XP
    GeeXboX
    Solaris
    SystemRescue
    DesktopBSD
    Vine
    DragonFly
    Myah OS
    Gentoox
    LiveCD Router
    *Naravno psto su svi gubili vreme nabavljajuci ovo gore pomenuto i posto nista nema za dz
    slazem se da izvrsim materijalnu nadoknadu + cena cd ili dvd - naravno ako je cena primerena .
    Pozdrav
    Hvala
    (Ako ima zainteresovani za saradnju nek ostave kontakt mejl il nek me kontaktiraju na p.p il nek ostave ovde direkto ponudu - ima ljudi po firmama koji imaju jake linkove i kojima je ovo sto ja trazim maciji kasalj a ja bi se becio do kraja godine da sve ovo poskidam (naravno sve je u domenu mogucnosti pojedinca tj. da to nepredje u zloupotrebu polozaja kojim bi se ugrozio sopstveni status i radno mesto jer je to na prvom mestu na danasnje vreme a zelje to je obaska ! ))

Početnik
    Učlanjen
    05.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

A da ti nije neispravan rezac ?

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Lookeed, ako nije tajna, za šta će ti tolike distribucije?
    Let the boy try

Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Cool Re: Mogucnost provere ???

Citat Original postavio maksvel
    Lookeed, ako nije tajna, za šta će ti tolike distribucije?
    Dobro Pitanje,
    Resio sam sda predjem na Linux i na ES-frumu se interesovao sta bi mi preporucili onako za pocetak................
    Dobio sam odgovor - nemogu ga doslovce preneti -da je to stvar ukusa npr. da sto se meni svidja drugom ne i obratno tako da nije moguce savetovati sta da uzmem ......... Pa posto dobi takav odgovor resih da probam najzastupljenije distribucije na listi te da od njih odaberem sta je za mene dobro......
    Probao sam Freespire i Knoppix 5.1 i vise mi se svidja knopipix al zameram sto ide kao live O.S. mada cini mi se da ga je moguce instalirati na HDD - radim na tome......
    Al ko sto rece covek na moje pitanje dok neprobas i nenadjes ono sto ti odgovara necu stati .........e druze moj ako me razumes sta pricam (sta me je zaintrigiralo je mogucnost oblikovanja sistema po svojoj meri i volji - a ne staticnost koja nam se kod windows platformi nudi - nema kreacije - vec samo ono sto nam cika Bili dopusti da smemo raditi pod njegovim budnim nadzorom - mislim jos da su sve windows platforme strogo kontrolisane (svaki windows ima zadnja vrata na koja mogu uci kad god oni pozele kad si na netu) te kroz razne dopunske aplikacije koje >>nam olaksavaju rad i vode brigu o stabilnosti sistema<< pa sve do specijalne jedinice stacionirane u Engleskoj pod nazivom
    Eshalon - koja prati i snima sav internet saobracaj pod plastom potrage za sponzorima,simpatizerima,i buducim teroristima.......al tu mi obicni mali ljudi mozemo samo da placemo jer nas niko nista nepita jer su u pitanju Visi interesi a sloboda govora ,stampe i misli u koju se zapadne demokratije kunu se gaze ko zelena travica u parkicu bez naseg znanjan i pristanka - mozda zvuci kao paranoja il proizvod imaginacije al je sve istina iako ima gorak ukus)..........Sumorno......
    Zato sam resio da krenem u ove vode mada neverujem da su one nesto bezbednije i sigurnije al to ce biti moj izbor i zbog njega se necu kajati iako vidim da ima problema od nedostatka drajvera za dosta hardwera, manjkavost prateceg softwera al mislim da nece proci mnogo vremena a da ce se sve ukonponovati i funkcionisati...........
    Pozdrav
    (Nije mi bila namera da uvredim korisnike windowsa - na kraju i ja sam jedan od njih (nadam se ne zadugo))
    POZDRAV

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Aha... Onda ti predlažem sledeće: Umesto da potrošiš silno vreme i novce za ovolike distribucije, opredeli se za neku user-friendly, pa posle se eventualno prebaci na neku tvrdokorniju varijantu. Iz gornje liste odmah možeš da eliminišeš BSD, Solaris i definitivno LiveCD router - to i nije za desktop*... Uzmi SuSE, Ubuntu (Kubuntu, edubuntu ili već), Fedoru ili Mandrivu. Kad postaneš komotan u KDE-u (gnome-u) i savladaš osnove konzole, onda pređi na nešto drugo. Osnova sistema je ista...

*LiveCD Router je za ruter, naravno, a BSD i Solaris i nisu baš za početnike
    Let the boy try

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •