opadanje kose-pomoc!!!

Gost
imam tanku kosu, koju povremeno farbam, ranije u plavu (crnka sam) a kada vec je sasvim izgorela, poslednjih godinu dana u svoju boju-crnu, cisto da pokrijem izrastak.Ukupno se farbam 6-7 godina, i primecujem da mi za to vreme kosa rapidno opada, a volim da je pustam, tako da sam zaista ocajna.
Otkrila sam ampule KERASTRASE od Loreala po preporuci frizera, i zaista cine cudo.Medjutim preskupe su, a u mom slucaju pojacanog opadanja treba da koristim veliko pakovanje od 40 komada, koje je oko 60 e i zaista je preskupo, a kako mi sad opada to mi treba i nekoliko puta godisnje (sigurno na svaka 3 -4 meseca)
Pomagajte ako znate neko drugo sredstvo ali da zaista deluje! Da napomenem da sam probala ampule iz Jasmina, da li domace proizvodnje ili uvoz, kupuju se na komad, u staklenim ampulama, i nista-kao zamirisana vodica, ali nikakvog efekta.
Pored kerastrase videla sam da Loreal ima i druge ampule iz drugog programa nesto jeftinije, pa molim da javite ako ste koristile, ili nasle neko drugo sredstvo.Situacija je stvarno dramaticna, ostala sam sa nekoliko `rezanaca` na glavi.Puno hvala! :roll:
 
Jednom mjesecno napravi pakovanje:

1 zumance
kasicica ricinusovog ulja
kasicica AD kapi(vodeni rastvor)
kasicica pivskog kvasca.
Sve sastojke malo ugrijati ,i staviti na kosu.
Drzati oko 1 sat.

Nabavi sampon Vichy za opadanje kose: DERCOS(crveni).
Meni je preporodio kosu.

P.S.Mozes dodati u ovom pakovanju i nekoliko kapi
tinkture od koprive.
 
Hvala na savetima.Kanna, ovo sam pakovanje probala, i odavno znam recept, odlicno je za kvalitete kose i sjaj dlake.Ali, nazalost posle pakovanja, dakle kad stavim sastojke i uvijem glavu, da li zbog sirenja pora koze glave jer se ugreje, kad ispiram kosa mi opada u pramenovima! To mi se desilo i pre sa nekim drugim pakovanjima zaista u ovoj fazi ne smem da se igram, ostalo mi je jako malo kose i inace tanke i slabe.Redovno perem sampon + balzam i to mi je dovoljno da joj odrzavam sjaj i mekocu.Ono sa samponom za opadanje, probacu, nije na odmet.Hvala!
 
A jesi li se javljala dermatolozima,na stranu farbanje i ostecenje kose zbog tih razloga ali mozda je uzrok ozbiljniji?
Jedino sto ti mogu jos preporuciti je i uzimanje kompleks b vitamina,ali ponovicu ako je vec tako alarmantno stanje javi se lekaru.
 
Nisam jer mislim da je vezano sa farbanjem.Kao sto rekoh imam prirodno veoma tanku i slabu kosu- na zenski deo familije, tako da sve muku mucimo sa ovako nekvalitetnom kosom-ne mozes joj nista-ni da se uvije,ne drzi, ni da se skupi jer je nema, ako je kratka deluje jos gore.Mislim da joj ipak smeta farbanje, jer primecujem da manje opada ako duze ne farbam, ali se onda vidi izrastak.Sem toga nikakve druge probleme nemam-perut, crvenilo, svrab ni sl.Jednom u razgovoru sa lekarom rekose sve moze da bude-stres, zagadjenje, avitaminoza, sve je to ok, vitamine za kosu uzimam, u zadnje vreme redovno, i nije na odmet.Samo mi treba mislim neko sredstvo za jacanje korena dlake, jer je ocito taj problem, a kao sto rekoh nasla sam lek-ampule kerastrase, ali su jezivo skupe.Zato cu da probam sa vasim savetima, verujem da ce se isplatiti.
 
Interesuje me koliko dugo si koristila te ampule,
i do kakvog je poboljsanja doslo,mislim
da li manje opada ili pocinje da raste nova kosa?
Poslusaj savjet DR,ipak,moras poci do dermatologa.

NIje na odmet:Skuvaj korijen od koprive u 2dcl
jabukovog sirceta,i sa tim losionom svaku noc masiraj
korijen glave.
Isto je ,odlicna stvar.
P.S.U krajnjem slucaju ,skupicemo svi pare za jednu MOCNU periku :wink:

SALIM SE.
POZDRAV OD SRCA!!!
 
Kanna:
Interesuje me koliko dugo si koristila te ampule,
i do kakvog je poboljsanja doslo,mislim
da li manje opada ili pocinje da raste nova kosa?
Poslusaj savjet DR,ipak,moras poci do dermatologa.

NIje na odmet:Skuvaj korijen od koprive u 2dcl
jabukovog sirceta,i sa tim losionom svaku noc masiraj
korijen glave.
Isto je ,odlicna stvar.
P.S.U krajnjem slucaju ,skupicemo svi pare za jednu MOCNU periku :wink:

SALIM SE.
POZDRAV OD SRCA!!!
ampule su jako dobre, kao i svi proizvodi programa kerastrase.Ovo je zelena linija, i ima sve vrste proizvoda za negu kose, sjajne su i ampule sa regeneraciju dlake-posle pranja se nanese na mokru kosu, ispere, maltene posle 1 minuta, i kosa je sjajna i elasticna.Posle nekoliko puta vraca se prirodni sjaj i elasticnot dlake, iako je kosa farbana. Ove moje ampule za opadanje postoje u vise pakovanja- 10 komada, za dohranu dlake, ili veliko pakovanje 40 komada, koje se maze svaki dan po jedna-dakle 1,5 mesec, na suvu kosu, ne ispiraju se, utrljavaju se u koren dlake.Lepo mirisu i ZAISTA deluju, ali kao sto rekoh meni zbog farbanja trebaju nekoliko puta godisnje. Uglavnom ko ima potrebu, sve preporucujem od njih...
Hvala jos jednom na savetima!
 
dr:
Selektivine ampule ali ono pakovanje od 6 u belim kutijama,sto se ne ispiraju.Kutija je 406 dinara i ima ih u super veru.Odlicne su!

e da, dermatolog... postoje i neke ekipe doktora (hm) koji prodaju svajcarske skupe preparate (pogledaju ti kosu preporuce sta itd) i idu po friz. salonima, imaju mikrofilm i gledaju ti kosu. preparati su stvarno skupi ali kao ona nesto tu poprica s tobom. ja sam ih ipak uzela i ne znam nesto mi je pomoglo (za perut) a sad nisam bash sigurna :I sve u svemu mozda ce ti znaciti - na nekim frizerajima je zalepljena reklama
 
Napravi sampon od ovih sastojaka: vece pakovanje Kosili sampona, 100 gr rastvora Pantenola, 50 gr ekstrakta od koprive, 50 gr ekstrakta od kantariona, 1 pakovanje uljanih AD kapi i 50 gr ricinusovog ulja. Sve to dobro pomesaj. Pre upotrebe dobro promuckati. Vrlo je efikasno-provereno.
 
Da li se u kombinaciju moze staviti neki drugi sampon ili mora kosili?Mozda drugi bebi-sampon-ja sam koristila Jonsonov, i odlican je? Da li se ovo koristi kao sampon za uobicajeno pranje kose, i da ne ostavlja masnu kosu (posto ima i ulja)?Da li je svrha da spreci opadanje kose?
 
hvala na savetu-vec isproban ranije.sa tankom kosom kratka frizura je nikakva-kao da nemas kosu, i ono malo ti se `zalepi` za glavu.Sem toga treba i da ti stoji, po meni zenske sa kratkom kosom treba da budu `atletski ` tipovi.Zato sam i molila za pomoc da bih koliko toliko ocuvala postojecu na glavi...
 
samo jos da dodam, pomenute ampule (kerastrase, zelene, protiv opadanja kose) su POMOGLE- dakle kosa posle terapije definitivno ne opada, ili opada u sasvim normalnoj kolicini (frizeri kazu cak izmedju 80-100 dlaka dnevno je normalno!), tako da spasa ima.Mana im je samo sto su ove moje `malo papreno skupe`, pa sam zamolila za neke druge delotovorne i mozda jeftinije ideje.
 

Back
Top