ROAD Fest 2007

Metallica, Prodigy i Jamiroquai u Zrenjaninu!

Bendovi Metallica, Motorhead, Foo Fighters, Jamiroquai i Daft Punk definitivno će nastupiti na ovogodišnjem Road Festivalu, najavili su u ponedeljak organizatori.

"Svim navedenim izvodjačima uplaćen je "booking fee", potpisani su ugovori i nastupi na festivalu su izvesni. S obzirom da neki od njih svoje sajtove ažuriraju jako retko, javnost ne bi trebalo da brine što njihove online prezentacije nemaju potvrdjene datume" rekao je Branislav Stanković iz PR službe festivala.

Osim glavnih headlinera, organizatori su najavili i nastup Džoa Kokera, Igija Popa i benda The Stooges, Prodigy, Duran Duran, Gogol Bordela, Cult i mnogih drugih stranih i domaćih izvodjača.

Prema rečima organizatora, Road Festival biće još jedan projekat producenta Artija Kornfelda, koji se putem telefona uključio u konferenciju za štampu u beogradskom Medija Centru i potvrdio svoje učešće u projektu.

"Ovaj festival mi je veoma bitan, skoro koliko i rodjenje mog deteta ove godine" istakao je Kornfeld tokom uključenja.

Pored njega, u organizaciju bi trebalo da bude uključen i producent Majkl Leng. Ova dva producenta poznata su fanovima muzike kao ljudi koji su stajali iza festivala Woodstock 1969. godine.

Festival će biti realizovan u saradnji sa američkom kompanijom SFL, a organizatori su objasnili da će manifestacija obuhvatati najmanje tri bine – Main Stage, Road Arenu i Etno stage.

"Prostor na kojem će festival biti održan prima oko 90.000 ljudi. S obzirom da je reč o ostrvu, u pripremi je izgradnja velikog kampa za posetioce iz zemlje, regiona i celog sveta, kao i saradnja sa MUP-om Srbije kako bi bezbednost posetilaca bila na najvišem nivou" rekao je Dragan Vujin iz "SFL Serbia".

Iako su karte za festival puštene u prodaju pre izvesnog vremena, Stanković je naveo da je cena karte "skočila" i da sada iznosi 6.000 dinara.

"Prodaja karata ide odlično, već imamo oko 1.500 online rezervacija samo iz Skopja. Veoma smo zadovoljni. Festival će biti na svetskom nivou, svetla i zvuk će raditi kompanija "Serious Show" iz Frankfurta, i očekujemo veoma pozitivne reakcije" dodao je Vujin.

"Ponovio bih da su svi "hedlajneri" potvrdili dolazak, i niko od njih se nije ponašao razmaženo. Momci iz Metallice su samo tražili veš-mašinu u bekstejdžu, dok su Motorhead tražili zalihu kiseonika. Sa svima njima imamo super saradnju, neki su već bili u Srbiji i tražili da im u bekstejdž obavezno dostavimo domaću rakiju" dodao je Stanković.

Od navedenih bendova, jedino je Motorhead za sada objavio potvrdu o nastupu u Zrenjaninu. Road Festival bi trebalo da se održi od 28. do 30. juna ove godine, na ostrvu u blizini Zrenjanina. Prema navodima organizatora, sa lokalnom upravom Zrenjanina potpisan je ugovor o saradnji, koji ne predvidja nikakvo finansijsko učešće niti dobit. Tačne satnice nastupa još uvek nisu objavljene, kao ni detalji o mogućnostima smeštaja i parkinga posetilaca.

Izvor : MTS - Mondo

Pa..vidimo se tamo..
 
A Deep Purple?


Fency_Killer:
a super im je ona nagradna igra :mrgreen:

Šta, gde, kako????
Ja samo preko nagradne igre mogu da uspem da odem tamo! :(



Ako se neko pita zašto...
Evergrey 1200 din
Therion/Grave Digger 2000 (OK, ovde sam ušao za dž 8) )
HammerFall 2000 (OK, ovu sam našao za 1500 8) )
Riblja Čorba 500-1000 (treba da vidim koliko je za koju poziciju...)
Iron Maiden 2600
Kamelot unknown (ali neće biti ispod 1800)
Blackmore's Night unknown
Saxon/Masterplan 1500
Glenn Hughes unknown+treba platiti put od 300 i kusur km
Labyrinth unknown
Kreator 1500
Blind Guardian 2000



Pokvario mi se digitron! :lol:
 
crusader84:
A Deep Purple?




Šta, gde, kako????
Ja samo preko nagradne igre mogu da uspem da odem tamo! :(



Ako se neko pita zašto...
Evergrey 1200 din
Therion/Grave Digger 2000 (OK, ovde sam ušao za dž 8) )
HammerFall 2000 (OK, ovu sam našao za 1500 8) )
Riblja Čorba 500-1000 (treba da vidim koliko je za koju poziciju...)
Iron Maiden 2600
Kamelot unknown (ali neće biti ispod 1800)
Blackmore's Night unknown
Saxon/Masterplan 1500
Glenn Hughes unknown+treba platiti put od 300 i kusur km
Labyrinth unknown
Kreator 1500
Blind Guardian 2000



Pokvario mi se digitron! :lol:
kado da se ne pokvari kad si mu zadao jednachinu sa toliko nepoznatih... :D :D :D

Stvarno sta bi sa Deep Purpleom?
i koliko je sigurna metallica?
 
KAKAV JE TO NACIN DA SE KARTE PRODAJU A O TOME NIGDE NI RECI???
NI NA JEDNOJ SRPSKOJ TELEVIZIJI I RADIU NISTA O FESTIVALU,A KARTE STE VEC PODIGLI NA 6000?!
ZNACI,PET MINUTA SU KARTE BILE 4800,SAD SU 6000,A DO FESTIVALA CE BITI 10000?!
SRAMOTA!! :confused:
 
biki_boki:
KAKAV JE TO NACIN DA SE KARTE PRODAJU A O TOME NIGDE NI RECI???
NI NA JEDNOJ SRPSKOJ TELEVIZIJI I RADIU NISTA O FESTIVALU,A KARTE STE VEC PODIGLI NA 6000?!
ZNACI,PET MINUTA SU KARTE BILE 4800,SAD SU 6000,A DO FESTIVALA CE BITI 10000?!
SRAMOTA!! :confused:

S obzirom na prilicno neobican nick jednog postera ovde, verujem da je to isti covek koji je vlasnik karte za Road Fest sa brojem 001 placene 4,800 dinara - postovao je sliku karte na jedan drugi forum, a post mu je od 26,01. tako da je ta cena ocigledno trajala malo duze od 5 min.... :p

E sad, da li ce on i docekati da je iskoristi...
 
Meni cela ova prica oko ovog zrenjaninskog festivala i pokusaja da se udari kao neka konkurencija Exit-u deluje vrlo neozbiljno.
Da podsetim samo da su i beogradjani pre 3 godine pokusali sa onim "Eho"festivalom na Adi pa su ga vec posle druge godine emitovanja ukinuli :lol:
Exit festival je vec crvsto izgradio svoj imidz u svetu i mislim da se sigurno nece u skorijoj buducnosti organizovati neki festival koji ce nadmasiti njegovu popularnost.
SAMO JEDAN JE EXIT!!! :wink:
 
zaludan:
S obzirom na prilicno neobican nick jednog postera ovde, verujem da je to isti covek koji je vlasnik karte za Road Fest sa brojem 001 placene 4,800 dinara - postovao je sliku karte na jedan drugi forum, a post mu je od 26,01. tako da je ta cena ocigledno trajala malo duze od 5 min.... :p

E sad, da li ce on i docekati da je iskoristi...

Nadam se da hoce.. :) .. A sto se tice tih 5 minuta sto covek pominje.. Karte su pustene u prodaju 18.01, ja sam ih dan kasnije narucio..prodaja po toj ceni je trajala do juce u 14:30.. ako je to 5 minuta...onda ok.. :roll:
 
draganvl:
Meni cela ova prica oko ovog zrenjaninskog festivala i pokusaja da se udari kao neka konkurencija Exit-u deluje vrlo neozbiljno.
Da podsetim samo da su i beogradjani pre 3 godine pokusali sa onim "Eho"festivalom na Adi pa su ga vec posle druge godine emitovanja ukinuli :lol:
Exit festival je vec crvsto izgradio svoj imidz u svetu i mislim da se sigurno nece u skorijoj buducnosti organizovati neki festival koji ce nadmasiti njegovu popularnost.
SAMO JEDAN JE EXIT!!! :wink:

Ja nekontam zašto nebi bila i dva egzita... :roll:...
 
CobRa-SiC-:
Ja nekontam zašto nebi bila i dva egzita... :roll:...

Pa nemam ja nista protiv tog zrenjaniskog festivala.
Daj Boze da za koju godinu dostigne slavu Exita mada realno tesko.
Ono sto me najvise navodi na sumnju organizovanja ovog festivala je sto su i mnogi pre mene vec i rekli da za sada ne postoji nikakva medijska paznja u vezi organizovanja tog festivala.
Kao karte su vec uveliko u prodaji i dolaze sve moguce svetske face,a nigde ni jedne reklame ni na jednoj televiziji.Vrlo cudno i vrlo rizicno za one koji su vec kupili karte za taj sumnjivi festival jer moze da se desi da na kraju sve bude otkazano i da kazu"zao nam je ne vracamo para".Sve mi to nekako mirisi na neciju prevaru i pljacku.
Dok ne vidim reklamu na bilo kojoj televizijskoj stanici nista od kupovine karata
 
ROAD Fest:
sajt festivala ce biti vidljiv od ponedeljka 22.01.2007 na adresi www.roadfest.co.yu
naredna konferencija za medije kada ce biti saopsten kompletan line up festivala odrzace se 12.02.2007 u Media Centru u Beogradu


ok.

primetio sam da je sajt proradio tek pre par dana. do tada je većina opcija bila nedostupna.
medijska kampanja vam je izuzetno slaba. celokupna organizacija festivala mi i dalje deluje jako neozbiljno... vidim da se održava na nekom ostrvu, asocira me na legendarni eho...

no, nadam se da je ovo mnogo ozbiljnija priča, i da će festival postati tradicionalan. lista izvođača je stvarno impresivna... ako svi navedeni potvrde dolazak, verovatno će kasa festivala biti bogatijab i za mojih šest iljada... videćemo.
 
Cuh od druga sa faxa da lik koji organizuje i nije bas pouzdan. . . Kao sto vec rekoh sve tu smrdi. . . Prevelike bendove oni dovode u Zrenjanin. . . A jos mi vise smrdi to ko su im sponzori. . . Zasto prave taj festival u Zr kad bi 10 puta vise ljudi dovukli da ga prave negde u evropi ili u USA. . .
 
ne znam..... chim sam vido za ovo pomislio sam da je neka zajebancija u pitanju....i sad da dolaze svi ovi u ZR... a da nema ni rechi na radiju, TV-u il tako... ne znam.... a karta poskupela... odma... a ne zna se ni ko tachno dolazi.... jedino sam video na sajtu motorheada da su zatefterili ZR..... jbm li ga..
 
biki_boki:
SVE JE TO OK,KAO KARTE SU BILE U PRODAJI OD TAD I TAD....
ALI,GDE JE PISALO DA SE KARTE PRODAJU!!???

Na prvoj strani ovog topica! :p

I to, kako kaze...:
kokota:
Nadam se da hoce.. :) .. A sto se tice tih 5 minuta sto covek pominje.. Karte su pustene u prodaju 18.01, ja sam ih dan kasnije narucio..prodaja po toj ceni je trajala do juce u 14:30.. ako je to 5 minuta...onda ok.. :roll:

...bas od dana pocetka prodaje.
 

Back
Top